
Fot. Facebook
Nowa Zelandia ogłosiła w sobotę, że zaoferuje uchodźcom z Ukrainy uproszczony tryb przyznawania statusu stałego rezydenta.
Jak poinformował nowozelandzki minister ds. imigracji Andrew Little, będzie on przysługiwał osobom, które uzyskają przed 15 marca przyszłego roku specjalną tymczasową wizę.
“Wiele osób, które szukały schronienia w Nowej Zelandii nigdy nie myślało o przebywaniu tu przez długi czas, ale wobec przedłużania się wojny mamy humanitarny obowiązek dostarczyć im pewną dozę pewności”
– powiedział minister.
“Dlatego maksymalnie uprościmy procedurę uzyskiwania statusu kandydata do rezydentury”
– podkreślił.
Aby uzyskać taki status kandydaci nie będą musieli zdawać egzaminu z języka ani posiadać odpowiednich funduszy czy sponsora.
Jak informuje AFP od czasu utworzenia tej specjalnej kategorii wiz w 2022 r. przyznano ich ukraińskim uchodźcom ponad 1500.
RTR na podst. Facebooku
