“Nie daj Bóg, żeby coś takiego miało u nas miejsce! Na Ukrainie takie związki nigdy nie zostaną zalegalizowane” – mówił jeszcze całkiem niedawno przewodniczący Rady Najwyższej Wołodomyr Grojsman. Był niedoinformowany?
Grojsman ma zostać nowym premierem. Jego kandydaturę już zatwierdził ponoć Petro Poroszenko. Została uzgodniona z przewodniczącymi klubów parlamentarnych – poinformował “Obozrevatel”, powołując się na własne źródła w Administracji Prezydenta.
W kuluarach parlamentu trwają jeszcze konsultacje w sprawie głosowania nad jego kandydaturą. Głosowanie ma się odbyć od razu po przyjęciu dymisji Arsenija Jaceniuka. Kandydaturę Grojsmana popierają europejscy partnerzy Ukrainy – donosi “Obozrewatel”.
Jeśli zostanie wybrany, to właśnie pod jego kierunkiem do końca 2017 roku Rada Ministrów będzie musiała przygotować projekt ustawy, zgodnie z którą przedstawiciele tej samej płci będą mogli legalnie zawierać związki małżeńskie.
To jeden z elementów tzw. „Narodowej strategii nt. praw człowieka do roku 2020”. Z takich jak cytowana powyżej deklaracji przyjdzie się popieranemu przez “europejskich partnerów” premierowi Grojsmanowi rakiem wycofywać?
Kresy24.pl
