Nowy Majdan już się zaczął? „Naród dał Poroszence przyzwolenie na rezygnację z Donbasu i mińskich porozumień” (3 x WIDEO)

14 marca 2017

Blokada zajętych przez separatystów części Donbasu była dla władz w Kijowie praktycznym sondażem i rodzajem referendum, czy Ukraińcy chcą powrotu   tego terytorium w granice państwa. Okazuje się, że nie chcą. Ukraińcy chcą o Donbasie zapomnieć, a mieszkających tam rodaków uznają za zdrajców ojczyzny – twierdzi Dmitrij Korniejczuk  z Centrum Innowacyjnego Consultingu KDA.

Cytowany przez ukraińskie media Korniejczuk dodaje, że tak długo nie podejmując decyzji o rozgonieniu blokady, Petro zdobył pewność, że może ostatecznie pogrzebać porozumienia z Mińska.


Tymczasem w kilku miastach Ukrainy doszło w nocy z poniedziałku na wtorek do akcji protestacyjnych po zatrzymaniu przez SBU kilkudziesięciu uczestników blokady tras kolejowych w obwodzie donieckim. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oświadczyła, że zatrzymani mieli przy sobie broń, a do zatrzymań doszło w ramach działań antydywersyjnych.

W reakcji na te działania w Kijowie, Lwowie, Łucku, Równem, Winnicy, Czerniowcach oraz Iwano-Frankowsku zgromadzili się demonstranci, którzy zażądali uwolnienia zatrzymanych. W Kijowie protestujący zebrali się na Majdanie Niepodległości i przemaszerowali pod administrację prezydenta Petra Poroszenki. W Łucku, Równem i Czerniowcach wtargnęli do siedziby państwowych władz obwodowych. W innych miejscach pikiety odbyły się przed budynkami SBU.


Dlaczego dopiero teraz władze podjęły działania zmierzające do rozpędzenia blokady – zastanawiają się ukraińskie media, które informują, że wśród zbierających się na kijowskim Majdanie w celu kontynuowania protestu są zwolennicy Ruchu Nowych Sił Micheila Saakaszilego oraz nacjonaliści z partii Swoboda i OUN, a do ochrony porządku ściągnięto na ulice stolicy ponad 1,4 tys. mundurowych z MSW i Gwardii Narodowej.

Kresy24.pl/prportal.com.ua, korrespondent.net, PAP

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

17 odpowiedzi Nowy Majdan już się zaczął? „Naród dał Poroszence przyzwolenie na rezygnację z Donbasu i mińskich porozumień” (3 x WIDEO)

 1. prawy Odpowiedz

  14 marca 2017 w 14:36

  Kto SS a kto SA będzie?

 2. observer48 Odpowiedz

  14 marca 2017 w 14:49

  I to może stać się największą klęską kacapii. Porzucony przez Kijów i opanowany przez kacapsko-ukraińską żulię Donbas to bomba z opóźnionym zapłonem, która może rozwalić kacapię.

  • :( Odpowiedz

   14 marca 2017 w 16:57

   „Umiera stary banderowiec. U wezgłowia zbiera się rodzina. Banderowiec chrypi ostatkiem sił: – Chłopcy, dbajcie o Putina. Rodzina w przerażeniu spogląda po sobie. Najstarszy syn pyta: – Tato, jak to? – A, tak to, Putin to jedyna rzecz, która łączy Ukrainę”.

   • prawy

    14 marca 2017 w 20:18

    Ten nowy majdan ma też stare objawy.
    https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1295663213849348&id=100002170466931&pnref=story

   • Pafnucy

    15 marca 2017 w 13:19

    Majdan. Film obowiązkowy: https://www.youtube.com/watch?v=F1Igbm4LwEA

  • McGregor Odpowiedz

   15 marca 2017 w 10:12

   Co za bzdura, anonimowy kolego, Donbas to akurat co najmniej 50% przemysłu dziwnego kraju obecnie w likwidacji

 3. SyøTroll Odpowiedz

  14 marca 2017 w 15:39

  Coś trzeba robić i pokazać, że primo, wspierający blokadę nacjonaliści ukraińscy i gruzińscy to agenci Putina, oraz sucundo, że państwowość ukraińska wciąż istnieje i władza „kontroluje” sytuację.
  A w rzeczywistości panuje częściowa „proeuropejska” anarchia.

  • prawy Odpowiedz

   14 marca 2017 w 20:35

   I co i co zrobi ten Piekło?
   Znowu mamlać będzie o prowokacji III strony a zanim polskojęzyczny ściek medialny i np. Dziedziczak lub Waszczykowski?

   • SyøTroll

    15 marca 2017 w 09:43

    Istnienie „trzeciej strony” obok „proeuropejskich” i „prorosyjskich” jest korzystne dla wszystkich, nie trzeba szukać winnych. Trzeba tylko powiedzieć ludziom za pomocą głównego ścieku, kto stoi za „trzecią stroną” w opinii mówiącego oraz przekonać ich o tym, że ta opinia to potwierdzony fakt.

 4. pol Odpowiedz

  14 marca 2017 w 16:12

  I tak trzymać bracia Ukraińcy nie pozwolić oligarchom zarabiac na krwi żolnierzy .Pełny szacun dla ludzi co walczą z tym kacapskim syfem jak odziedziczyli po ZSRR .

  • Pafnucy Odpowiedz

   15 marca 2017 w 14:59

   Masz tu swoich „braci”. Zobacz jak walczą: https://www.youtube.com/watch?v=F1Igbm4LwEA

 5. prawy Odpowiedz

  14 marca 2017 w 16:46

  Ale może należało kilka latek temu ze zrozumienien swego ukraińskiego Andruchowicza, wysłuchać.

  Tego co o Donbasie i Krymie mówił.
  I taki wraży Putin nie miałby żadnych szans.
  Ach prawda, wtedy kacapia by nie musiała upaść.

  Czyli to byznes jest i po prostu tylko koszty tego byznesu.
  Tak to świat urządzony jest że jedni płacą a inni konfiturki mają.

  Czy nie mogliby jednak ci od płacenia, być nieco mądrzejsi?

  W końcu Andruchowicz im wtedy, mówił.

  • wojcio123 Odpowiedz

   14 marca 2017 w 23:04

   interesująca interpunkcja – translatorek za słaby ? 🙂

 6. Heilig Seele Odpowiedz

  14 marca 2017 w 17:14

  Moim zdaniem, na Ukrainie już nikt nie kontroluje niczego. SBU robi co chce, rząd robi co chce, i ludzie na ulicach też robią co chcą.
  A kraj tonie w rzeczywistości coraz większej biedy.

 7. Ula Odpowiedz

  14 marca 2017 w 19:53

  Droga redakcjo, teraz zaczyna sie coraz mocniejsze atakowanie sladow Polskosci na obecnej Ukrainie: przypuszczam ( obym sie mylila), ze niedlugo zaczna sie ataki w Polsce.

  Tu link z ostatniej chwili: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pilne-odnowiony-pomnik-w-hucie-pieniackiej-zostal-ponownie-zdewastowany

  Na wschodzie juz sie beda zwijac, mieszkancy Donbasu sie nie dali pozabijac, to przeniosa swoja frustracje na kraj okupujacy w ich mniemaniu „odwiecznie etniczne ziemie ukrainskie”

  • Mazowszanin Odpowiedz

   15 marca 2017 w 20:37

   Obyś…

 8. jolo Odpowiedz

  15 marca 2017 w 15:35

  Prawomyslna i po linii ” wpolityce” natychmiast prawie ( w moim przypadku ok.30 sekund) likwiduje wątpiące w braterskość wypowiedzi komentatorów. Komentowałem przyjazne klepanie bzdur przez Witolda i Pawło na konferencji prasowej. zapraszałem do dolnego, prawego kawałka mapy. Widać to nie po myśli oszalałych gadaczy. Pogadamy przy urnie. Nie róbcie z siebie idioty, Waszczykowski. Opamiętajcie się po formatowaniu po nordycku lub po Mińsku wreszcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *