Szukam kogokolwiek z Nowej Wsi

14 marca 2017

Witam, moja rodzina mieszkała w Nowej Wsi (dokładnie to jest wpisane we wszystkich dokumentach oraz kartach repatriacyjnych), jednak wydaje się, że ta wieś zmieniła nazwę, ponieważ teraz nigdzie nie mogę jej znaleźć. Nie wiem też to jakiej większej gminy przynależała. Chciałabym poznać obecną nazwę tej wsi. Z opowieści rodzinnych kojarzę także nazwy: , Worniany (może to jakaś wskazówka).

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Szukam kogokolwiek z Nowej Wsi

 1. stanisław wójcik Odpowiedz

  14 marca 2017 w 13:15

  Witam. Jeżeli chodzi o Nową Wieś w powiecie Oszmiana to jest taka ,parafia Graużyszki . Wygląda to wszystko na woj Wileńskie /są też inne Nowe Wsie ot chociażby w gminie Druja, w gminie Widze. Jestem w stanie pomóc w odszukaniu,znależć mapę dokładną a nawet zdjęcie satelitarne . Proszę o kontakt swojcik@gmail.com

 2. stanisław wójcik Odpowiedz

  14 marca 2017 w 14:17

  jeżeli zas chodzi o miejscowość WORNIANY ,to raczej Białostockie /choć i tu jest Nowa Wieś/ Może trzeba sie kierowac występowaniem nazwiska /którego nie znam/ Pisze Pan o repatriacji ….a zatem ze wschodu . co znów skłania w okolice Osznm=miany.swojci@gmail.com

 3. Alina Odpowiedz

  15 marca 2017 w 05:49

  Dzien dobry.

  W parafii Widze byla wies ktora nazywala sie „Wies Nowa”. Osoba zapisujaca np. urodzenia lub zgony w tej parafii najczesciej nazwe ta pisala wlasnie tak ale czasami byla to tez „Nowa Wies”. Prosze napisac jakie nazwiska pana interesuja. (indeksuje parafie Widze)Pozdrawiam .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *