Wzięty „za fraki”, czyli jak wyprowadzano Saakaszwilego z kijowskiej restauracji (WIDEO)

13 lutego 2018

Były gruziński prezydent został wczoraj wydalony z Ukrainy i skierowany do Polski. Znane są już częściowo okoliczności w jakich odbyło się jego .

Przypomnijmy: aresztowanie, czy też jak kto woli – porwanie Saakaszwilego, funkcjonującego ostatnimi czasy w charakterze opozycyjnego polityka ukraińskiego, odbyło się za dnia, 12 lutego, w kijowskiej restauracji Suluguni.


Gruzin został zabrany na pokład samolotu, którym wyekspediowano go do Polski. Wczoraj mogliśmy oglądać nagrania wideo, na których rozmawiał z polskim dziennikarzem na Okęciu.

Tymczasem do obiegu internetowego trafiło nagranie z kamer CCTV zainstalowanych w restauracji, w której dokonano zatrzymania Saakaszwilego, zob. wideo:


Trzeba oddać funkcjonariuszom specnazu, że zachowali się brutalnie, ale zupełnie nieszkodliwie. Czasy, w których ten, kto zadzierał z władzą – znikał (chyba?) już na Ukrainie minęły. Wciąż jednak giną tam, ludzie, których na celowniku trzyma Putin.

Z inney beczki. Ciekawe, czy zatrzymanie Saakaszwilego okaże się dla będącej scenerią tego wydarzenia restauracji bonusem, jak miało to miejsce w przypadku „Pędzącego Królika”, czy też będzie pocałunkiem podobnym do tego, jaki śmierć złożyła na podwojach „Sowy i przyjaciół”.

Telesfor

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Wzięty „za fraki”, czyli jak wyprowadzano Saakaszwilego z kijowskiej restauracji (WIDEO)

  1. observer48 Odpowiedz

    14 lutego 2018 w 07:34

    Poroszenko musi się czuć bardzo niepewnie, skoro ucieka się do takich gangsterskich kroków. To początek końca jego spółdzielni oligarchów trzymających się pod stołem za ręce z kacapami i ich niemiecką agenturą wbrew interesom Ukrainy i jej najhojniejszego sojusznika, USA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *