10 lat Kuriera Galicyjskiego!

15 sierpnia 2017

Jeden z najważniejszych polskich periodyków wychodzących na Ukrainie obchodzi 10-lecie istnienia. Niech wolno nam będzie z tej okazji złożyć przyjaciołom ze Lwowa i Stanisławowa najlepsze życzenia.

Przez te wszystkie lata stał się Kurier Galicyjski prawdziwą grupą medialną, obejmującą – prócz dwutygodnika – również pisemny dodatek dla młodzieży, portal internetowy, telewizję VOD, radio internetowe oraz osobną audycję radiową.


Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie upór i siła właściciela konsorcjum – Mirosława Rowickiego, Polaka mieszkającego na stałe na Ukrainie.

Kurier Galicyjski pozostając medium polskojęzycznym, pomaga budować (naprawiać?) mosty między Polakami i Ukraińcami, realizując testament Józefa Piłsudskiego, testament Lecha Kaczyńskiego.


Jest to jeden z dwóch – obok publikowanego w Łucku monitora Wołyńskiego – regularnie wychodzących dwutygodników w języku polskim na Ukrainie.

Za swoje zasługi dla krzewienia polskości z jednej strony i budowy dobrych relacji polsko-ukraińskich Mirosław został w maju 2015 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Redakcja pisma okrągłą rocznicę przyjęła ze spokojem. Jak czytamy na pierwszej jubileuszowego numeru: „człowiek, który nie ma marzeń, niewiele osiągnie. My mamy. Jest nim odnowienie podmiotowości naszego regionu[…] To już się dzieje, choć i wrogów ta idea ma potężnych”.

Panie redaktorze – Mirosławie – Mirku! Przyjmij od Nas życzenia wszelkiej pomyślności, przede wszystkim wielu jeszcze tryumfalnych dekad Kuriera. I żeby potężnym wrogom zwiotczały mięśnie.

Dominik

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi 10 lat Kuriera Galicyjskiego!

 1. Basia Odpowiedz

  15 sierpnia 2017 w 08:09

  Jeszcze trochę i banderowska hydra weźmie się na dobre i za Polaków. Teraz tylko gdzieś kogoś pobiją, ale poczekajcie to już oni wam dadzą gazetę po polsku. Banderowcy to najwięksi wrogowie Polski i Polaków.

 2. prawy Odpowiedz

  15 sierpnia 2017 w 08:59

  15-go.08 to TA rocznica.
  http://isakowicz.pl/wp-content/uploads/2017/08/oborniki.jpg

 3. Japa Odpowiedz

  15 sierpnia 2017 w 12:07

  Gratulacje. Powodzenia.
  To jest dobra robota. To jest odwaga i postawa godna Polaka.
  Jest o co walczyć. Pamiętam jak na „svad’bie” , na Pokuciu (kto wie gdzie to jest?) , tamada (wodzirej) wzniósł toast i za mnie. Jedynego Polaka i za Polskę. Dostapiłem zaszczytu wypicia „stopki” wódki, który pije się z ostrza szabli do dna. Pamietam słowa: kak bi nie Piłsudskij i Poliaki nie biło bi svobodnoj Ukrainy. Potem odegrano hymn Polski.
  Niech Pan robi wszystko zeby tak postrzegano Polskę i Polaków, a historia zatoczy koło i co nasze będzie nasze. Ukraina będzie Ukrainą, a nie banderolandem.

 4. gegroza Odpowiedz

  15 sierpnia 2017 w 19:04

  powodzenia !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *