Wiatrowycz: Akcja „Wisła” to zbrodnia – jak deportacje Tatarów krymskich, narodów Kaukazu i państw bałtyckich (WIDEO)

21 kwietnia 2017

Szef ukraińskiego IPN uważa, że akcję „Wisła” można nazwać czystką etniczną, zbrodnią wojenną, zbrodnią przeciwko ludzkości. Podczas czwartkowych obrad ukraińskiego tzw. „okrągłego stołu” w Kijowie stwierdził, że choć została potępiona przez polski Senat w 1990 r., to rozmiary tej – jak określił – „ogromnej zbrodni dokonanej przez reżim komunistyczny” wciąż wymagają oceny prawnej.

– Akcję „Wisła” można porównać z takimi zbrodniami, jak deportacja Tatarów krymskich czy deportacje narodów Kaukazu i państw bałtyckich. Wydaje mi się, że taką oceną prawną powinni być zainteresowani zarówno Ukraińcy, jak i Polacy, tym bardziej, że razem jesteśmy dziś na prawidłowej drodze zwalczania następstw totalitaryzmu” – powiedział Wiatrowycz w rozmowie z PAP.


W ocenie Wiatrowycza akcję „Wisła” można określić mianem czystki etnicznej, zbrodnią wojenną bądź też zbrodnią przeciwko ludzkości. Mówił o „niebezpiecznych tendencjach odczuwalnych w Polsce ze strony niektórych radykalnych środowisk” dążących do usprawiedliwienia tej operacji. – To nie tylko niemoralne wobec ofiar akcji „Wisła”, lecz niebezpieczne politycznie, gdyż jest to usprawiedliwianie jednej ze zbrodni komunistycznych. Jest to także na rękę Rosji, która buduje swoją ideologię państwową na rehabilitacji zbrodni totalitarnej przeszłości – powiedział .

– Akcja „Wisła” była najbardziej tragicznym elementem systematycznej polityki wyniszczania Ukraińców, realizowanej przez polskie władze komunistyczne w latach 40. ubiegłego wieku. Poziom jej potępienia jest niewystarczający – mówiła z kolei szefowa komisji spraw zagranicznych Rady Najwyższej Ukrainy Hanna Hopko. – Bardzo ważne, by polska strona, polscy politycy nie obawiali się uznania prawdy. Bo tylko poprzez prawdę możemy budować fundament naszych relacji – przekonywała Hopko.


Deputowany Mykoła Kniażycki poinformował, że weźmie udział w zaplanowanych w końcu kwietnia uroczystościach 70. rocznicy akcji „Wisła” w Przemyślu. – Mamy informacje, że może dojść do próby przeszkodzenia tym uroczystościom, ale nam zależy na tym, by wyjaśnić polskiemu społeczeństwu i władzom, że pamięć o akcji „Wisła” jest dla nas pamięcią o zbrodniach reżimu komunistycznego w Polsce – powiedział Kniażycki i oświadczył, że na Ukrainie negatywnie odebrano informacje, iż polskie MSWiA nie przyznało mniejszości ukraińskiej środków na organizację obchodów 70. rocznicy akcji „Wisła”. – Jest to niezbyt dobry sygnał. Kiedy na Ukrainie dochodzi do dewastacji polskich pomników, nasze władze lokalne odnawiają je ze środków własnych. Chcielibyśmy, żeby ukraińskie i polskie władze były solidarne w odniesieniu do zbrodni komunistycznych – mówił Kniażycki.

Uczestnicy spotkania zorganizowanego pod hasłem „Akcja Wisła – zbrodnia reżimu komunistycznego” (patrz załączone pod tekstem ) zwrócili się z apelem o potępienie operacji do polskiego Sejmu i Rady Najwyższej Ukrainy. Podkreślili, że jej celem było „ostateczne rozwiązanie problemu ukraińskiego w Polsce”. Uznali także, że ocena prawna akcji „jest gwarancją, że takie wydarzenia nie powtórzą się w przyszłości”. „Oba kraje powinny wspólnie dążyć do międzynarodowego potępienia zbrodniczego systemu komunistycznego” – napisali w swoim apelu (czytaj również: IPN: W żadnym wypadku operacji „Wisła” nie można uznać za zbrodnię lub ludobójstwo oraz Akcja „Wisła”: wydarzenia, konteksty, współczesna kwalifikacja)

Kresy24.pl/dzieje.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

51 odpowiedzi Wiatrowycz: Akcja „Wisła” to zbrodnia – jak deportacje Tatarów krymskich, narodów Kaukazu i państw bałtyckich (WIDEO)

 1. stary Buc Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 13:34

  Ukraińcy pchają się teraz masowo do Polski przysłowiowymi cyt. „oknami i drzwiami” a tak bardzo pragnęli mieć Ukrainę CZYSTĄ od Polaków jak wodę źródlaną w szklance dokonując KRWAWYCH czystek etnicznych na Wołyniu i w dawnej Małopolsce wschodniej!
  Urządzili krwawe i okrutne ludobójstwo w najbardziej nieodpowiednim czasie dla Polaków, kiedy CYWILNA ludność po napadzie Niemiec hitlerowskich i Stalinowskiego ZSRR była BEZBRONNA!!!!… Zwyrodnialcy ludzcy nie mieli chrześcijańskiego miłosierdzia dla; kobiet, starców, dzieci a nawet niemowląt !..
  Dzisiaj są tak BEZCZELNI, że żądają nawet kasiory od Polaków na obchody Akcji Wisła, która była KONIECZNOŚCIĄ przerwania krwawych, okrutnych bandyckich mordów dokonywanych na bezbronnej cywilnej polskiej ludności !. Niemieccy kolaboranci tzw. tuskowcy PO+pierają NEO-banderowców PO-dobnie jak za czasów hitlerowskiej III Rzeszy popierani byli banderowcy przez Niemców przeciwko Polsce!

  • Maur Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 18:23

   Należy pamietać też o AKcji Wisła jako ratującej życie wielu Ukraińców. UPA była w tym czasie bezwzględna. Średnio więcej niż 1 pacyfikacja dziennie. Młodzi Ukraińcy byli wcielani do UPA na siłę. Pierwszy chrzest bojowy przechodzili z siekierą w ręku z zadaniem odrąbania głowy nie Ukraińcowi lub Ukraińcowi uznanemu za zdrajcę. Za zdrajcę uznawano każdego kto nie dawał kontygentu UPA albo odmawiał służby. Gospodarstwa takie puszczano z dymem.

   Stąd Akcja Wisła uratowała życie wielu Ukraińcom wyrywając ich z piekła na spacyfikowane już ziemie zdobyte:Dolny Śląsk, cały pas pogranicza zachodniego, Pomorze, Warmię i Mazury. Przy okazji wyrwała ich do świata o całe pokolenia bardziej cywilizowanego. Nie mają czego żałować prawdziwi Ukraińcy.
   Banderowcy – owszem. Ich to boli do dzisiaj. I powinno boleć – jeżeli lekcje historii beztrosko lekceważą.

   Akcja Wisła uratowała życie wielu Ukraińcom. I są za nią wdzięczni już w 3 pokoleniu żyjących w Polsce. Znam ich kilkuset.

   • prawy

    21 kwietnia 2017 w 19:10

    Jakoś Maur o tych swoich słowach nie pamiętał w portalowo-elektronicznym umizgiwaniu się do wyszukiwanych „przyjaznych” banderowców.

   • Jarema

    22 kwietnia 2017 w 10:10

    Owszem data Akcji Wisła świętem wolności od banderyzmu!

  • Prusak Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 22:15

   Ugrupowania nacjonalistyczne mają 15% poparcia na Ukrainie. To jest max jaki mogą osiągnąć. Dla tych pseudo partii nadchodzą wybory, wraz z nimi problem z utrzymaniem się w „Sejmie” ukraińskim.

   • Prus

    22 kwietnia 2017 w 08:42

    Tak, tak.
    O „polskich obozach śmierci” tylko gazetki NPD wypisują.

   • tagore

    23 kwietnia 2017 w 13:24

    Nie jest tak istotny wynik wyborczy ,jak poparcie oligarchów dla nich.

   • Pafnucy

    23 kwietnia 2017 w 23:41

    I dzięki takiemu niskiemu poparciu WR przegłosowała ustawy gloryfikujące zbrodniarzy. A świstak siedzi..

  • prawy Odpowiedz

   26 kwietnia 2017 w 08:30

   Zdrajcy i zaprzańcy narodowi, wywody państwowego ukrogoebelsa, w RP uchwalają.

   Rocznica operacji „Wisła” okazją dla nich, aby banderowską operację zakłamywania faktów historycznych,planowego relatywizowania, wspólnie w RP i UA przeprowadzać.

   http://kresy.pl/wydarzenia/ks-isakowicz-zaleski-dla-kresow-pl-uchwala-sejmiku-slaskiego-ws-operacji-wisla-to-niebezpieczny-precedens/

 2. Wołyń1943 Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 13:37

  „Bardzo ważne, by polska strona, polscy politycy nie obawiali się uznania prawdy. Bo tylko poprzez prawdę możemy budować fundament naszych relacji” – Piękny tekst! Szkoda, że nie obowiązuje on tych, którzy go wypowiedzieli w odniesieniu do Rzezi Wołyńskiej! Ta podwójna moralność, to chyba cecha narodowa znacznej części Ukraińców. Swoją drogą, ile trzeba mieć bezczelności i arogancji, by nie nazywać zbrodnią tego, co stało się na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, a jednocześnie domagać się od Polski uznania Akcji Wisła za „zbrodnię” i żądać, by ofiara przeprosiła za to, że się broniła przed ukraińskimi ludobójcami… I znów Ukraińcy w „dialogu” pojednania robią krok w tył!

  • SyøTroll Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 15:19

   Skoro nie chcemy ich otwarcie wspierać w „obronie przed rosyjską agresją”, to nie chcą uznać „obrony przed polską” za ludobójstwo, jeśli ich zaś wesprzemy, zniżymy się do ich poziomu.

  • prawy Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 18:38

   „I znów Ukraińcy w „dialogu” pojednania robią krok w tył!
   Jakie to kroki, wprzód były?
   Nazwy tych kroków?

 3. Kicia Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 13:44

  Bezczelność tego typa nie ma granic.Po prostu brak słów!

  • prawy Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 21:07

   Ma kolegów.
   Oni za niego zadziałają.
   http://kresy.pl/wydarzenia/kijow-antybanderowski-dzialacz-trzykrotnie-ugodzony-nozem/

  • prawy Odpowiedz

   22 kwietnia 2017 w 07:17

   O Wiatrowyczach z RP,
   Zapałowicza rzecz, celna.

   http://kresy.pl/wydarzenia/dr-zapalowski-dla-kresow-pl-kompletni-ignoranci-z-po-wpisuja-sie-w-polityke-zwiazku-ukraincow/

 4. Jan Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 13:49

  Panie Wiatrowicz, a pan żyje dzięki tej „zbrodni”. Inaczej jest duża szansa, że pańscy rodzice by do tej Szprotawy nie dojechali. Może zginęliby wcześniej przy wschodniej granicy w atakach UPA oraz polskich akcjach adwentowych.

  • prawy Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 18:09

   Tyma.

  • prawy Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 18:40

   Ale to bardzo charakterystyczne,
   że oni tak bardzo się
   Janowi mylą.
   Ideową jednością bowiem są.

 5. Jan Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 13:55

  I jeszcze jedno, skoro dla pana to taka wielka zbrodnia, to niech pan ją porówna z Głodem na Ukrainie. Ile to Ukraińców zginęło w czasie tej „zbrodniczej akcji Wisła” ? 100 tysięcy, pół miliona, a może milion ? A dzięki Stalinowi w czasie Wielkiego Głodu zginęły 3 mln Ukraińców. I jeszcze, podaj pan, panie Wiatrowicz to przykłady tego wielkiego terroru akcji „Wisła”. No … co ? Jeszcze nie naszioł. A ty Wiatrowiczu, jeden …

  • realista Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 15:53

   W czasie Operacji Wisła zginęło około 5 tys. bandytów mordujących polską ludność cywilną i atakujących zbrojnie Wojsko Polskie. Tak więć matole nie strzelaj nam i sobie w stopy twoją porażająca niewiedzą bo zaczynasz mnie wnerwiać. Nie masz pojęcia w temacie to nie przytaczej cyfr ciołku.

   • Ula

    22 kwietnia 2017 w 17:17

    Prosze czytac ze zrozumieniem, poprzednik zadal pytanie Wiatroeyczowi, zeby mu pokazac jak bardzo nie ma racji, nazywajac „akcje Wisla” zbrodnia.

   • Pafnucy

    24 kwietnia 2017 w 00:07

    Chyba nie zrozumiałeś wpisu. Przeczytaj raz jeszcze.

 6. krogulec Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 14:30

  Z hołotą nie ma co dyskutować. Za Zbrucz.

  • prawy Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 19:06

   Ależ dyskutują.
   Za krogulca kaskę.
   W Pałacu Staszica.
   W stolicy RP.
   Z bankietem.

   „Ale Wiatrowycz zastraszyć się nie da. On nigdy nie przyzna że to Ukraińcy zabijali bezbronne i niewinne polskie dzieci na Wołyniu.
   prawy
   Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 09:45

   Po co ma przyznawać skoro na dniach RP przez swoją PAN, za głoszenie że Genocidum Atrox to wspólna ,symetryczna wojna i tragedia polsko-ukraińska, w Warsiawie ugości ,kaską sypnie i łezkę uronioną nad szyba wybitą, obetrze.

   Na iwentach stolecznych w Sali Lustrzanej PAN-u szybko o traumie szybowej zapomni.

   Szczególnie gdy wśród wybitnych wyznawców III sekty z RP iwencik robiony będzie.

   A i instrukcje koledze Tymie (zgodnie z „dekalogiem”konfidencjnie) rzec będzie na tym iwenciku,swobodnie można.

   Same plusy, i z szyby i PAN-u.”

 7. Japa Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 15:29

  Akcja Wisła, to dzieło niedokończone.

 8. ltp Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 15:29

  Cyt.”Akcja „Wisła” była najbardziej tragicznym elementem systematycznej polityki wyniszczania Ukraińców, ”
  A ileż to Ukrainców wymordowali w czasie tej akcji Polacy? A. Trochę pokory bracia Ukraincy

 9. Ula Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 16:24

  Moim zdaniem Polacy, zamieszkujacy wschodnie wojewodztwa Rzeczpospolitej, powinni w rocznice Akcji Wisla swietowac rocznice konca zagrozenia, jakie niosly ze soba bandy UPA OUN. Dla Polakow, i mysle, ze dla wielu Ukraincow tez, to rocznuca odzyskania spokoju, bezpieczenstwa.

  A Wiatrowycz (pan mi przy tym oblesnym typie nie przejdzie przez klawiature) skoro chce swietowac ofiary totalizmow na obecnej zachodniej ukrainie, ma wystarczajaco duzo przypadkow, dzieki ktorym moglby to robic:
  1/ Deportacja Polakow w 1939 w glab Rosji
  2/ Morderstwa na polskich zolnierzach, inteligentach.
  3/ morderstwa polakow przez bandytow ukrainskich.
  4/ wysiedlenie ludnosci polskiej po wojnie z ojcowizny w nieznane na „ziemie odzyskane”

  • Jarema Odpowiedz

   22 kwietnia 2017 w 10:07

   Bardzo dobry pomysł – data akcji Wisła świętem końca działalności SS – wschodu – UPA. W kontekście wzmacniającej się antypolskiej propagandy przeplatanej z uniewinnianiem UPA od zbrodni ludobójstwa to doskonała idea, która pokazuje radykalny sprzeciw dla kłamstw na temat UPA i skutków jej działalności. Co więcej to jest święto, które powinno połączyć Polaków i Ukraińców, bo także ci ostatni zostali uwolnieni od terroru UPA. Szkoda, że polscy politycy nie umieją twardo postawić sprawy w czymś co nazwać można tylko teoretycznie dialogiem historycznym z Wiatrowyczem z nadania Poroszenki i Związkiem Ukraińców w Polsce!

   • Ula

    22 kwietnia 2017 w 17:20

    Moze komus podrzucic moj pomysl? Nie wiem, ksiadz Isakowicz-Zaleski? Jacys Poslowie walczacy z banderyzmem?

   • prawy

    26 kwietnia 2017 w 08:50

    ” Szkoda, że polscy politycy nie umieją twardo postawić sprawy w czymś co nazwać można tylko teoretycznie dialogiem historycznym z Wiatrowyczem z nadania Poroszenki i Związkiem Ukraińców w Polsce!”

    Pokazali swoją TWARDOŚĆ.

    http://kresy.pl/wydarzenia/ks-isakowicz-zaleski-dla-kresow-pl-uchwala-sejmiku-slaskiego-ws-operacji-wisla-to-niebezpieczny-precedens/

 10. Jarema Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 18:15

  Według Wiatrowycza ludobójstwa wołyńskiego nie było, nie było faszyzującej i zbrodniczej ideologii UPA, nie było wypędzeń Polaków wywołanych przez UPA, nie ma współcześnie prób wymazania z pamięci ludobójstwa wołyńskiego, ale zdaniem Wiatrowucza jest „akcję „Wisła” można nazwać czystką etniczną, zbrodnią wojenną, zbrodnią przeciwko ludzkości”. Cóż. To świadomia z premedytacją realizowana kłamliwa narracja historyczna Ukrainy polegająca na przerzucaniu winy ze sprawców na ofiary. Szkoda tylko, że w Polsce znajdują się setki poprawnych politycznie użytecznych idiotów, którzy z radością przyklaskują poglądom potępiającym akcję Wisła. Osoby te nie dostrzegają negatywnych dla Polski konsekwencji takich zachowań. Roszczenia odszkodowawcze dla 150 tys. „ofiar” i ich potomków, a w dalszej kolejności dla deportowanych do ZSRR 500.000 przesiedlonych to na początek. Naiwni ludzie, ignoranci przekonani o własnej nieomylności i wielkości bawią się interesem Polski i Polaków!

  • prawy Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 18:45

   „Szkoda tylko, że w Polsce znajdują się setki poprawnych politycznie użytecznych idiotów”
   Oooooo!

   • stary Buc

    21 kwietnia 2017 w 21:06

    To nie użyteczni idioci a cyniczni i wyrachowani za sowitą kasiorę kolaboranci! Te PO+Twory służą obcym interesom a przy okazji jak są przy rządowym żłobie to kradną na prawo i lewo! PO-dczas ich „rządów” twierdzili że kasa jest pusta i nie ma pieniędzy na +500. Teraz twierdzą, że pieniądze należą się także na pierwsze dziecko!

   • prawy

    21 kwietnia 2017 w 21:36

    W Sejmie też?
    http://kresy.pl/wydarzenia/poslowie-po-do-rzadu-mowicie-o-wolyniu-a-nie-o-akcji-wisla-proponujecie-polakom-tepy-nacjonalizm/

 11. dajmy sobie spokój Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 22:57

  Każdemu, kto bierze udział w konferencjach czy spotkaniach z tym banderowskim Goebelsem powinno napluć się w twarz. Nobilitowanie tego załganego typa jest działaniem haniebnym i antypolskim.

 12. wnuk rezuna Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 23:42

  Nie widzę absolutnie żadnego sensu kontynuacji żenujących targów historycznych z Wiatrowyczem ….
  Trzeba te rozmowy odłożyć do czasu aż Putin w Donbasie lepiej przysmaży d….ska ukrom . Może trzeba będzie czekać na tę „refleksję historyczną”, aż dojdzie do Kijowa, ale innego wyjścia nie ma .
  Rozmowy z tym zerem już dawno stały się dla polskiej strony upokarzające i obrażliwe, a jeśli są kontynuowane to tylko dlatego, że kilku panów z IPN chce sobie dorobić do pensji na delegacjach .
  Już niedługo Putin sobie porozmawia z Wiatrowyczem o ruskich ziemiach ETNICZNYCH nad Dnieprem i Donem !!!

 13. slava Ukrainie Odpowiedz

  22 kwietnia 2017 w 09:31

  Za akcje visla jeszcze zaplacicie jak was wezniemy razem z Litwinami w obroty tokamien na kamieniu nie pozostanie.

  • krogulec Odpowiedz

   22 kwietnia 2017 w 15:52

   Najpierw ruskich w obroty weźcie, a potem pogadamy po waszemu.

  • stary Buc Odpowiedz

   22 kwietnia 2017 w 17:48

   Odpowiedź dla tzw. slava Ukrainie….
   Litwini są pod komendą dowództwa NATO w odróżnieniu od Ukrainy i nie mogą dokonać napaści na innego członka NATO!!..Natomiast Ukraina jest samotnie zdana na łaskę międzynarodowych układów politycznych!. Może być tak, że zostanie zmieciona z powierzchni ziemi w dogodnym dla Rosji czasie!. Inteligentni Ukraińcy już masowo spier…ją do Polski aaaa…. co będzie jeśli już wkrótce będą mogli legalnie opuszczać przysłowiowy tonący okręt??…

  • Pafnucy Odpowiedz

   24 kwietnia 2017 w 00:16

   Lubię czytać twoje wpisy bo to uświadamia mi jedną rzecz. Jak „u kraina” ma takich synów jak ty, to niedługo stanie się Małorosją i zniknie z mapy.

  • ltp Odpowiedz

   28 kwietnia 2017 w 18:42

   To znaczy , kto ma nas Polaków ma wziąć wspólnie z Litwinami w obroty?

 14. Sebastian Odpowiedz

  22 kwietnia 2017 w 10:53

  Można porównywać tylko podobne sobie.
  Akcja Wisła i akcja wysiedlenia Polaków z Wołynia i Galicji Wschodniej. Zabijanie cywilów.
  Jeśli Polska ma przeprosić (chyba już przeprosiła), za Wisłę, to oczekuję przeprosin za wysiedlenia Polaków z Kresów II RP. Jeśli Polska ma coś zapłacić tym wysiedlonym (ale tylko na teren dzisiejszej Ukrainy, a nie z Polski do Polski), to i po Ukrainie oczekuję zapłaty za majątki Polaków i instytucji na terenie Kresów II RP się mieszczących.
  Domagam się też potępienia bandery, a do tego czasu ograniczenia kontaktów i pomocy tylko do Polaków i ludzi dobrej woli, którzy nie są nam przeciw.

 15. black flag Odpowiedz

  22 kwietnia 2017 w 15:17

  ,,, co biedni ukraincy moga ? nic ,,, polska racja stanu to rosnac gospodarczo i militarnie , ,, rada dla ukraincow , chcesz mieszkac i pracowac w Polsce ucz sie polskiego ( zarobisz wiecej) i przestrzegaj polskiego prawa , ile ich tam jest okolo 2 miliony , to juz duzo , a bedzie wiecej ,,,

 16. putler faszyst Odpowiedz

  22 kwietnia 2017 w 16:36

  Wiatrowicz to synonim idioty ?

 17. dajmy sobie spokój Odpowiedz

  22 kwietnia 2017 w 21:48

  Ty „wała ukrainie” nawet sobie nie zdajesz sprawy jaki śmieszny jesteś z tymi swoimi „groźbami”. Wy z Litwą to możecie co najwyżej budkę z piwem w obroty wziąć. Ale tylko pod warunkiem, ze będzie tam babcia sprzedawać, bo jak młodsza, to szmatą was przepędzi. Nigdy takie zwykłe rzezimieszki jak wy nie będą mieć statusu żołnierza. Dlatego ta zbieraninia zwyrodnialców, gwałcicieli młodszych bandytów, homoseksualistów i złodziei (jak Tornado) nie obroni sezonowego państewka jakim jesteście. Zresztą nie ma chętnych za dużo tego bronić. Wieją masowo za granicę zostawiajac frajerów na pastwę losu. Wasz czas jest już policzony. Nie zostało go za wiele.

 18. Victor Odpowiedz

  22 kwietnia 2017 w 22:47

  Brak po prostu słów na człowieka (?) nazywającego pokojowe przesiedlenia zbrodnią a zbodnie rzeczywiste negującego. Zakaz wjazu na teren RP i całej unii to najłagodniejsze. Co też znamienne proponują potępianie zbrodni komunistycznych. Tylko. Tymczasem w Polsce nawet najwiękksi antykomuniści nie mogą nazwać akcji Wisła zbrodnią gdyż tym nie była i nie sposób tego udowodnić.

 19. pino Odpowiedz

  23 kwietnia 2017 w 16:26

  to ilu ukraincow zamordowano podczas ,,akcji WISLA”

 20. ebenezer Odpowiedz

  23 kwietnia 2017 w 17:30

  Wjatrowycz – to ten „uczony” który w administracji Juszczenki zawiadywał ukraińskimi archiwami i wsławił się tym że usuwał z nich dowody obciążające banderowców nielegalnie wynosząc dokumenty i wysyłając je na przemiał jako bezwartościowe.
  Ten archiwalny neobanderowiec działał jak swego czasu Michnik w polskich archiwach wybierając z nich co ciekawsze dokumenty i wynosząc.
  Złodziej archiwalny nie może byc autorytetem w zakresie tego co ukradł i zniszczył.

  • prawy Odpowiedz

   26 kwietnia 2017 w 09:02

   Z tym UA państwowym „uczonym” co niszczył na polecenie Juszczenki via Naliwajczenko, dowody zbrodni OUN/UPA w archiwach i nie tylko tam, teraz Motyka w warszawskim, stołecznym PAN-ie, z takim typem rączki serdecznie ściska, za jednym stołem zasiada, kieliszkami z winem się z nim trąca.

   Jak jakikolwiek polski a nawet inny, prawdziwy historyk, MOŻE z niszczycielem dowodów historycznych TAK czynić ?

 21. jbb Odpowiedz

  24 kwietnia 2017 w 13:36

  Za tą akcję powinien oskarżyć bandytów z UPA.
  Bez morderstw psubratów nazwanych przez nich na tzw zakerzoni, ta akcji by nie było, nie byłaby potrzebna

 22. krzysztof Odpowiedz

  8 czerwca 2017 w 00:20

  NOOOOOOOO WIATROWYCZ TOŚCIE POJECHALI !!!!!!

  AKCJA „WISŁA” BYŁA OBRONĄ LUDNOŚCI POLSKIEJ PRZED
  CAŁKOWITYM WYMORDOWANIEM PRZEZ UKRAIŃSKICH FASZYSTÓW!!!!
  PONIAŁ ?????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *