Szef CIA niechcący (?) się wygadał, że w amerykańskim ataku w Syrii zginęły setki Rosjan

13 kwietnia 2018

– W Syrii parę tygodni temu rosyjska kosa trafiła na kamień (org. „Russians met their match”). Kilkuset Rosjan zostało zabitych – powiedział dyrektor CIA Mike zeznając przed komisją ds zagranicznych amerykańskiego Senatu. odpowiadał na pytania senatorów w ramach procedury koniecznej dla objęcia przez niego stanowiska sekretarza stanu.

Dotychczas nie było jasności, co tak naprawdę stało się w lutym we wschodniej Syrii i ilu nieoznakowanych rosyjskich żołnierzy zginęło po tym, gdy próbowali zająć pozycje zajmowane przez Kurdów, ich sojuszników oraz nieznaną bliżej liczbę i rodzaj amerykańskich wojskowych. Oficjalne oddziały syryjskie wspierane przez Rosjan zostały w końcu zniszczone przez amerykańskie lotnictwo. I strona rosyjska, i amerykańska unikała jasnych deklaracji, co się tak naprawdę stało. Co do liczby ofiar rosyjskich, można było tylko spekulować. O tej sprawie pisaliśmy tutaj, tutaj, tutaj lub tutaj.


O nominacji Mike’a Pompeo na sekretarza stanu pisaliśmy tutaj.

Pompeo powiedział też w Senacie między innymi, że „miękką polityka” wobec Rosji „skończyła się”, i że jest dla zagrożeniem.


Co ciekawe, na początku lutego, przed wspomnianym atakiem, Pompeo znalazł się w ogniu krytyki niektórych mediów i polityków w USA po tym, gdy wyszło na jaw, że USA odwiedził poufnie szef rosyjskiego wywiadu i spotkał się z wysokimi amerykańskimi funkcjonariuszami służb  specjalnych.

Oprac. MaH, times.com, theguardian.com

fot. cia.gov

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Szef CIA niechcący (?) się wygadał, że w amerykańskim ataku w Syrii zginęły setki Rosjan

 1. observer48 Odpowiedz

  13 kwietnia 2018 w 18:54

  USA wyraźnie zaostrzyły kurs w stosunku do RoSSji i Syrii, więc dalsza eskalacja jest bardzo prawdopodobna, o ile Fuhrer Putler i jego kremlowska kamaryla się nie opamiętają. Bohaterami prezydenta Trumpa są od dziesiątków lat generał Patton i prezydent Reagan, o których nie można powiedzieć, że byli entuzjastami RoSSji i RoSSjan.

 2. szczeciniec Odpowiedz

  14 kwietnia 2018 w 23:39

  Nie popuścić rosji. Ścisnać za gardziel, aż zdechnie.

  • vox15 Odpowiedz

   15 kwietnia 2018 w 16:25

   I ci ci z tego przyjdzie ,że Putin zdechnie .Jego miejsce zajmą kanalie z Izraeala jak na Ukrainie i wydoja Rosjee z zasobów zostawiająz nedzę i spalona ziemię jak na kraj kolonialnt przystało. Wle juz tego Putina -niech sobie rządzi ,co nas to obchodzi jesli nas nie rusza . I nie gadaj moi o zagrożeniu naszej granicy skoro graniczymy z nimi od upadku ZSRR I JAKOS NIC SIĘ NIE DZIEJE DO DZISIAJ.

   • observer48

    16 kwietnia 2018 w 11:16

    @vox15
    Putlerek też doi kacapię i rucha bez mydła od 18 lat. https://www.youtube.com/watch?v=wgikyOuGC1M&feature=share
    Filmik warto obejrzeć. Krótki, ale przezabawny.

   • peter

    16 kwietnia 2018 w 18:26

    vox15 To straszenie Zydami zajmuje chyba 2 miejsce w kremlowskiej propagandzie zaraz za banderowcami i faszystami

    Vox15 Ludzie o twoich pogladach mowia ze w USA i Kanadzie zadza Zydzi To juz napewno wydoili ta Kanade i USA z zasobow i pozostawili spalona ziemie
    Moze bedzie lepiej dla rosyjskiego narodu ze wydoja Rosje tak jak wydoili USA i Kanade i Rosja dorowna do standartow zycia w Kanadzie

 3. Marko Odpowiedz

  15 kwietnia 2018 w 23:15

  Wyraźnie widać, że Putler dostaje teraz po łapach z każdej strony ha ha ha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *