Strzelanina na białorusko – ukraińskiej granicy

20 marca 2017

O godzinie 01:45 z niedzieli na poniedziałek na białorusko – ukraińskim przejściu granicznym , białoruska otworzyła ogień do Jeepa, który próbując nielegalnie przekroczyć granicę sforsował szlaban graniczny. W samochodzie znaleziono pistolet i „przedmioty z wyglądu przypominające trotyl i elektrodetonatory” – poinformowało dzisiaj biuro prasowe Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi.

W komunikacie czytamy, że mężczyzna (o nieustalonych personaliach) jadący od strony Ukrainy samochodem Jeep próbował przekroczyć granicę państwową. Samochód najpierw uderzył w szlaban, przejechał przez urządzenie do wymuszonego zatrzymywania pojazdów i z mechanicznymi uszkodzeniami  próbował przedostać się w głąb białoruskiego terytorium. Straży Granicznej musieli strzelać z broni służbowej.


Po 10 minutach od podjęcia próby wjazdu na , o 01:55 w rejonie miejscowości Gabrilejewka na Homelszczyźnie samochód został zatrzymany. Aresztowano dwóch obywateli, których tożsamość jest ustalana. Przypuszcza się, że w samochodzie znajdował się trzeci mężczyzna, jest on teraz poszukiwany.

W samochodzie, którym jechali został znaleziony pistolet marki TT i dwa magazynki, a także „przedmioty z wyglądu przypominające trotyl i elektrodetonatory” – poinformowało dzisiaj biuro prasowe Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi.


Jak informowaliśmy wcześniej, Białoruś zakazała wjazdu na swoje terytorium prawie 300 tys. Ukraińców.

Kresy24.pl

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Strzelanina na białorusko – ukraińskiej granicy

 1. Polak z Białorusi Odpowiedz

  21 marca 2017 w 06:15

  Czyściejsza prowokacja urządzona przez służby specjalne Białorusi KDB po nauczeniu FSB, bo jaki dureń mógł się spodziewać na pomyślność tej sprawy przy całkiem kontrolowanym przejściu granicznym przez reżym na Białorusi? To nie jest Ukraina.

  • SyøTroll Odpowiedz

   21 marca 2017 w 14:17

   Mało to durni na Ukrainie, najpierw antyrządowa na szkodę państwa blokada autonomicznych „Republik Ludowych”, później rządowa, wciąż szkodząca ukraińskiej gospodarce. To pewnie jacyś białoruscy witirani ATO.

   • Polak z Białorusi

    21 marca 2017 w 16:27

    Spadaj,pachołek prorosyjski

 2. Jan Odpowiedz

  21 marca 2017 w 14:41

  Ale jaja, i my w to mamy wierzyć. To trochę tak, jakby z Korei Płd. do Północnej uciekali. Czy Redakcja może podać kto to uciekał ?

  • Polak z Białorusi Odpowiedz

   21 marca 2017 w 16:43

   Właśnie, Janie, tym szczególnie się odrużnia i wyróżnia wszelka pozorna „terorystyczna akcja”(uiszczona przez KDB albo FSB),że nigdy nie podaje się konretnych osób i konkretnych dowodów i faktów,zamiast tego goła propaganda, zastraszanie rzekomymi sprawcami….Kompletna prorosyjska robota, kompletne kłamstwo i wzniecanie nienawiści i natężenia nerwów …żeby 25 marca użyć gwałtu i rozpędzić pokojową manifestacje pod pretekstem rzekomych „terorystów piątej kolumny”…bije się o zakład że właśnie tak się stanie…

 3. Jan Odpowiedz

  22 marca 2017 w 12:49

  Coś wygląda na to, że Baćko nie ujawni kto to uciekał. Za kilka dni w ogóle ludzie zapomnią o co chodziło.

 4. mysz Odpowiedz

  28 lipca 2017 w 12:34

  ludzie uciekają od nazistów ukraińskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *