Centrum Analiz Geopolitycznych Piskorskiego otrzymało z Rosji 21 tys. euro

20 marca 2017

„Nowaja Gazieta” podała w poniedziałek, że Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych w Warszawie, założone przez Mateusza Piskorskiego, przewodniczącego prorosyjskiej partii politycznej Zmiana, otrzymało w 2013 roku 21 tys. euro, pochodzących ze stworzonego w Rosji systemu masowego wyprowadzania za granicę wielomiliardowych kwot.

Według „Nowej Gaziety” chodzi o pranie pieniędzy na wielką skalę w latach 2011-14. Twórcy tego systemu wykorzystywali firmy „krzaki”, zakładane w Rosji przez podstawione osoby, firmy zarejestrowane w rajach podatkowych oraz mołdawski system sądowniczy po to, by wyprowadzić łącznie około 700 mld rubli, czyli równowartość 22 mld dolarów. Jedną z organizacji, jaka otrzymała wyprowadzone z Rosji pieniądze, było założone przez Mateusza Piskorskiego Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych. Organizacja ta otrzymała w maju 2013 roku przelew w wysokości 21 tys. euro. „Marcin Domagała, były główny księgowy, potwierdził dziennikarzom tę transakcję, jednak zaznaczył, że pieniądze wkrótce przesłane zostały do innego banku” – pisze „Nowaja Gazieta”. (WIĘCEJ)


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

18 odpowiedzi Centrum Analiz Geopolitycznych Piskorskiego otrzymało z Rosji 21 tys. euro

 1. McGregor Odpowiedz

  20 marca 2017 w 14:23

  21 tysięcy w ramach systemu wielomiliardowych kwot – czy autor przeczytał, co sam napisał?

  • HHG Odpowiedz

   20 marca 2017 w 14:36

   Tak, autor przeczytał, z kilku milardów na ten konkretny cel przeznaczono wg relacji „Nowoj Gaziety” 21 tys.euro. „Obdarowywanych” podmiotów było znacznie więcej 🙂 (Red.-Kresy24)

   • Adr

    20 marca 2017 w 15:50

    Popieram działania wobec Piskorskiego.

    Ale

    Dlaczego takich samych działań nie potepia się wobec instytucji(w tym partii politycznych jak poprzedniczka UW i PO) finansowanych od 28 lat z zachodu.

    Linkowany raport OSW dotyczy terenów za bugiem ale wiadomo że Niemcy tak samo finansują sobie ,,specjalistów i autorytety” nad Wisłą.

    Pewien dziennikarzy był nie powiem chytry
    ale głupi że z niechęci do Rosji przyjął nagrodę od zagranicznego wywiadu co w każdym normalnym kraju powinno dyskredytować dziennikarza.

    Czy to GRU czy to CIA czy SBU albo BND jest tylko jeden dobry wywiad nasz Polski
    reszta to sukinsyny i tylko wywiad może utrzymywać kontakty z drugim wywiadem.

    Wezmy przykład z Izraela (jeśli niektrym rzeszkadza Orban )
    i znakujmy tych co biora kase z z zagrnicy .

    Mowa tu o ustawie Szaked od nazwiska minister sprawiedliwości Ajlet Szaked wymierzona w lewackie NGOsy finansowane głownie z UE
    (Nesweek nazwał autorkę ksenofobką i homofbka trudno o lepszą reklamę 😉 )

   • Adr

    20 marca 2017 w 15:51

    https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/raport-osw/2010-10-12/niemieckie-sieci-na-wschodzie-niemiecki-soft-power-w-europie

    co drugi polityk i dziennikarz w tym kraju to taki Piskorski wykarmiony na szwabskich grantach

  • SyøTroll Odpowiedz

   20 marca 2017 w 15:32

   To dwa, a najprawdopodobniej jeden etat, w tym Centrum Piskorskiego. Kolosalna wręcz afera. 😉

 2. Lothar Odpowiedz

  20 marca 2017 w 16:30

  OMZRiK, ZUwP i wiele innych organizacji dostaje pieniądze od Sorosa i dobrze, nie ma problemu. A to taki same szkodnictwo jak rosyjska agentura.

 3. Szachrajew Odpowiedz

  20 marca 2017 w 16:51

  Chciałbym, żeby redakcja Kresy24zapoznała się z danym materiałem i przy możliwości poświęciła mu nieco uwagi.

  https://www.youtube.com/watch?v=DQX9hU62RFI

 4. Lukas Odpowiedz

  20 marca 2017 w 17:33

  Eeee… wyprowadzano pieniądze z putinowskiej Rosji. To Centrum Piskorskiego też w takim razie wyprowadzało. Ergo działało na szkodę Rosji. Podsumowując, to chyba dobrze?

 5. Luk Odpowiedz

  21 marca 2017 w 00:06

  Czyli wychodzi na to, że oprócz funkcji rosyjskiego szpiona Piskorski był też pewnie mafijnym słupem.

  Może to być prawda, ale może być to też robieniem Piskorskiemu odpowiedniej „legendy”. Rosjanie chcą być może sprawić wrażenie, że Piskorski nie dostawał pieniędzy na działalność agenturalną dla Rosji a był po prostu zwykłym przestępcą.
  Taka próba „wybielenia”.

  Jest jeszcze jedna opcja. Te pieniądze mogły iść na konta ludzi związanych z wywiadem Rosji. Po prostu ich służby w nieformalny sposób finansowały swą działalność za granicą a Piskorski robił tu za słupa-pośrednika.

 6. jubus Odpowiedz

  21 marca 2017 w 07:36

  Popieram Adriana. Śmieszy mnie to straszenie „grantami” z Rosji przy przymykaniu oka w przypadku państw zachodnich i zachodnich mocodawców, typu Soros.
  Przynajmniej Rosja się otwarcie przyznaje, że płaci Piskorskiemu, a ten, nie wiem czy jeszcze siedzi, tego nie ukrywa.
  Wszystko jest jawna i to mi się podoba. W przypadku agentów wpływu Niemiec, USA, Izraela, Anglii, UE czy NATO, jakoś nie słyszy się, choć granty idą o wiele większe.

  • Luk Odpowiedz

   21 marca 2017 w 22:01

   @jubus
   Rosja do niczego otwarcie się nie przyznaje. Ujawnili informację o zapłacie w jednym miesiącu po jakimś roku od złapania Piskorskiego.
   Zrobili to po to by siać dezinformację (wybielenie) i po to by takie Bolki jak Jubus się na to łapały…

 7. Japa Odpowiedz

  21 marca 2017 w 19:46

  …a ładnie tak usuwać komentarze? Czyżby w Kresach działał cenzor z PiS-u? Mimo tego jeszcze raz napiszę. M. Piskorski otwartym tekstem wypowiadał się co myśli o „samobójstwie” Leppera. Jasno stawiał sprawę, że w odejściu „na drugi krąg” mogli pomóc Lepperowi kaczyści. Kto i w jaki sposób??? Jak zechce to odpowie. Tyle, że na razie siedzi na Rakowickiej i to bez wyroku sądowego.

  • Dominik Odpowiedz

   21 marca 2017 w 20:05

   Proszę Pana, nikt nie obiecywał, że cenzury nie będzie. Oczywiście sięgamy po ten instrument rzadko, ale czasem musimy: kiedy wypowiedź jest wyjątkowym bełkotem, kompromitującym przede wszystkim piszącego; gdy jest stekiem przekleństw, albo gdy jawnie wzywa do popełnienia czynu zabronionego.
   Ukłony,
   Dominik Szczęsny-Kostanecki – redaktor naczelny

   • Japa

    22 marca 2017 w 00:39

    Z całym szacunkiem, ale nie przeklinam. Nie namawiam do popełnienia czynu zabronionego. W/g mojej oceny przetrzymywanie M. Piskorskiego i kogokolwiek bez wyroku, to jest naganne. Zaś strach przed tymi, którzy , na jakiś czas, dorwali się do władzy nie jest niczym chwalebnym.

  • Luk Odpowiedz

   21 marca 2017 w 22:05

   Lepiej wytłumacz Japa dlaczego adwokat Leppera p. Róża Żarska nagle zmarła w Moskwie. Czyżby spece z Łubianki lub innych kacapskich służbiątek zlikwidowali niewygodnego świadka?
   To samo mogło być z Lepperem. Utrzymywał dziwne kontakty z ludźmi ze Wschodu, więc mogli go zlikwidować by nie wygadał się przypadkiem…

  • jubus Odpowiedz

   22 marca 2017 w 07:57

   Nie wiadomo czy to „kaczyńsci” odpowiadają za śmierć Leppera, ja w to wątpię. Niewątpliwie, Kaczyński zachował się bardzo źle, wobec Leppera i Giertycha. Nic dziwnego, ze teraz Giertych pluje na PiS. Ale fakty są takie, że mamy w Polsce teraz rządy patryjne, sensu stricte. To nie prawica rządzi w Polsce, ale przedziwna opcja ideowa, podobna do Sanacji, łącząco prawicę z lewicą, Konserwatyzm i Liberalizm. To się nazywa dokładnie Neo-Konserwatyzm, czyli coś, co doprowadziło USA do upadku oraz do 8 lat rządów Obamy.
   Neo-Konserwatyści to jeszcze gorsze gnidy niż Liberałowie, stąd trzeba im jeszcze bardziej patrzeć na ręce. Polska pod ich rządami więcej straci niż pod rządami Tuska i jego kliki.

 8. wernyhora Odpowiedz

  24 marca 2017 w 23:31

  Czy Piskorski i partia Zmiana mają coś wspólnego z rosyjskim łącznikiem Macierewicza?

 9. Pafnucy Odpowiedz

  27 marca 2017 w 21:46

  Straszne. Dostali pieniądze z Moskwy. Pieniądze z Moskwy są od szatana a amerykańskie czy niemieckie są święcone przez Papieża. Gazeta wyborcza wykupiona przez amerykańskich żydów, TVN wykupiony przez amerykańskich żydów, onet niemiecki. Do tego Lisweek „Polska”, wirtualna „Polska”, prasa regionalna. Wszystko ma pieniądze z zewnątrz. Mateusz Piskorski jest analitykiem nie kopiującym debilnych analiz „Targalskich” i „Kowali”. Siedzi w więzieniu bo nie uległ banderofilskiej euforii jaką faszerowały Polaków media z lewa i prawa. Targalski to w ogóle przypadek kliniczny a jest szefem ośrodka „analitycznego” przy ASzW. Jak ktoś chce posłuchać bardzo ciekawych wniosków Mateusza Piskorskiego dotyczących ziemi „u kraja” to polecam: https://www.youtube.com/watch?v=meTpBZHFL0c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *