Rosja: Amerykanie „po cichu” przerzucili do Polski dywizję pancerną. Jest odpowiedź Polski (AKTUALIZACJA)

12 października 2017

 

Pod pretekstem rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad – 2017 „po cichu” przerzuciły do Polski drugą brygadę pancerną, – napisał w oświadczeniu dla „Meduzy” oficjalny przedstawiciel Ministerstwa Obrony FR Igor Konaszenkow.


Według Konaszenkowa, zamiast zapowiadanej rotacji wojsk amerykańskich, do rozmieszczonej już w Polsce 3 Brygady Pancernej dołączyła 2. Brygada Pancerna, również wyposażona w sprzęt techniczny.

„2. brygada pancerna USA przybyła po cichu do Polski i rozlokowała się tam wraz ze swoim sprzętem pancernym. Ani z Polski ani z krajów bałtyckich nie znika pozostawiony tam sprzęt wojskowy 2. amerykańskiej brygady pancernej” – czytamy w oświadczeniu.


Konaszenkow podkreśla, że „mimo wszelkich deklaracji i Stanów Zjednoczonych o ”nieznaczących”  siłach wojskowych ściąganych ku granicom rosyjskim, w rzeczywistości rozlokowano już nie brygadę, a dywizję zmechanizowaną sił zbrojnych USA, do której w ciągu 2 godzin można ściągnąć świetnie wyszkolony personel z którejś z baz USA w Europie”. Oświadczenie Konaszenkowa zakończone jest pytaniem: „Kto w takim razie przygotowuje agresję?”.

Wspólne ćwiczenia Rosji i Białorusi „Zapad-2017” miały miejsce od 14 do 20 września 2017 r. Wzieło w nich udział 13 tysięcy żołnierzy, choć analitycy, dowódcy i politycy z krajów NATO mówili, że mogło być ich w rzeczywistości ponad 100 tys., a przebieg i cele manewrów nie były i nie są do dziś dla nich jasne, co łamie międzynarodowe umowy dotyczące bezpieczeństwa.

podkreśliła, że ćwiczenia nie naruszyły żadnych porozumień z NATO. W krajach graniczących z Rosją i Białorusią manewry wywołały negatywną reakcję a rosyjski resort obrony oskarżył Polskę i państwa bałtyckie o „histerię dotyczącą ‚zagrożenia rosyjskiego’ w związku z ćwiczeniami”, którą następnie określił jako „zasłonę informacyjną dla operacji Pentagonu”.

Konaszenkow zagroził, że wobec tego Rosja rozważy zerwanie tzw. aktu stanowiącego Rosja-NATO z 1997 roku, skoro, jego zdaniem, strona amerykańska i tak go łamie.

AKTUALIZACJA:

– Trzeba powiedzieć, że ta wypowiedź nie jest zbyt poważna i wprowadza w błąd opinię publiczną. Naprawdę myślałem, że w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej lepiej potrafi się liczyć żołnierzy, którzy stacjonują na wschodniej flance NATO. Naprawdę nie składa się to na dywizję w żaden sposób, a jeśli popatrzy się na wojska rosyjskie zgromadzone na wschodniej flance NATO (…), to one przekraczają dalece wiele dywizji – powiedział w Londynie minister obrony RP Antoni Macierewicz, w trakcie wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych RP Witoldem Waszczykowskim w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym. Więcej na ten temat tutaj.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

15 odpowiedzi Rosja: Amerykanie „po cichu” przerzucili do Polski dywizję pancerną. Jest odpowiedź Polski (AKTUALIZACJA)

 1. observer48 Odpowiedz

  12 października 2017 w 10:55

  Wydaje się, że sprawa jest wstępnie uzgodniona, bo inaczej minister Macierewicz nie wypowiadałby się publicznie o potrzebie stacjonowania w Polsce co najmniej dwóch dywizji wojsk USA, czyli około 30 tys. GIs. Wydaje mi się, ze następnym logicznym krokiem będzie przeniesienie do Polski i Państw Bałtyckich kilku skrzydeł US Air Force.

  Kacapy sami o to poprosili napaścią na Gruzję w 2008 r., nielegalną okupacją i aneksją Krymu w 2014 r. i wojną hybrydową w okupowanej przez kacapskich najemników do spółki z lokalnymi zbirami części Donbasu. Putlerowska kacapia wereszcie padnie zazbrojona na śmierć tak, jak padła jej sowiecka poprzedniczka. Wewnętrzne ruchawki w Putlerreichu już się zaczęły.

 2. Aleks Odpowiedz

  12 października 2017 w 11:31

  Mam nadzieje, ze bedzie wiecej!!
  Ruski juz wie że z Berlinem, Paryżem już nie porządzą w Europie!

 3. Red Odpowiedz

  12 października 2017 w 11:48

  Ktoś chce aby wreszcie wybuchła wojna w Europie .
  Słowianie będą się mordować między sobą a trzeci skorzysta (jak zawsze)

  • PolakNieCzerwonaSzmata Odpowiedz

   15 października 2017 w 19:39

   Po pierwsze, czerwony trollu, jeśli wojna wybuchnie to przez Putlera i jego kolegów – bandytów z KGB, po drugie z was, Rosjan tacy Słowianie jak z koziej … trąba. Jedyne co macie wspólnego z nami, Słowianami to język z rodziny słowiańskich, który sobie przyswoiliście. To wszystko, towarzyszu red ! Poucz się historii, to nie boi, a dowiesz się, że od 300 lat największym, najkrwawszym agresorem w Europie jest Rosja – Mordor, a drugiej kolejności Niemcy. Czy to Amerykanie napadli na Czeczenię ? Gruzję ? Czy to oni okupują Krym ? Niosą pożogę na Ukrainie ???
   Poczytaj sobie (może ci to pomoże):

   https://kresy24.pl/maksymalna-brednia-tort-z-g-wybitny-rosyjski-historyk-odpowiada-na-antypolski-tekst-rosyjskiego-dziennikarza/#comment-161354

   http://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/

   https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a

   http://www.fronda.pl/a/pilsudski-o-rosji-zawsze-bedzie-imperialistyczna,99283.html

   http://www.fronda.pl/a/pilsudski-krotko-szczerze-i-wprost-o-rosjanach-1,87699.html

   http://www.fronda.pl/a/oto-co-o-rosjanach-mowil-gen-patton-alez-aktualne,87319.html

 4. tagore Odpowiedz

  12 października 2017 w 15:04

  Wystarczy poczekać ,a starszy brat rozwiąże wasze Syberyjskie problemy z infrastrukturą i zaludnieniem.
  Los barbarzyńców (w ocenie Chin) przy Chińskich granicach był zawsze taki sam.To tylko kwestia czasu.

 5. ziutek Odpowiedz

  12 października 2017 w 16:28

  To wewnętrzna sprawa Polski.
  Kojarzycie takie wyjaśnienia? No

 6. starszy oborowy Odpowiedz

  12 października 2017 w 16:29

  Szkoda, że tylko jedną.

 7. mark Odpowiedz

  12 października 2017 w 18:54

  Uwazam ze caly Swiat powinien zbojkotowac te mistrzostwa pilki noznej w 2018 i nie wyslac tam swoich druzyn niech sobie sami dzikusy w pilke pograja na tych stadionach ha ha ha …. az sie naucza szacunku dla Swiata i ludzi

 8. Andrzej Odpowiedz

  12 października 2017 w 20:06

  I po co im były te manewry? Tak trudno zrozumieć. Niedługo Rosji starczy pieniędzy tylko na zbrojenia lub jej wcale już nie będzie.

 9. skwara Odpowiedz

  12 października 2017 w 21:47

  Ów konaszenkow łże jak pies. Jak każdy kacap. Ale gdyby było prawdą, że w Polsce jest druga brygada wojsk amerykańskich, to daj Boże. Niech będzie ich jak najwięcej. Naród polski to popiera.

  • trycykl Odpowiedz

   13 października 2017 w 10:11

   Twój nick wiele mówi o tym, jakim jesteś „Polakiem”.

   • observer48

    13 października 2017 w 11:12

    @trycykl
    Wojsk USA w Polsce nigdy nie za dużo. Płacą za wynajem baz, a żołnierxze wydają w Polsce swój żołd. Tylko przyklasnąć!

 10. Licht Odpowiedz

  13 października 2017 w 19:40

  Według moich szacunków, USA mają w Polsce nie więcej niż 40 czołgów typu M1A2 Abrams. Cała reszta, to lżejsze wozy opancerzone i samochody ciężarowe.
  A 40 czołgów, to 1/3 dywizji pancernej.

 11. pol Odpowiedz

  17 października 2017 w 16:04

  3x tak dla każdego Amerykańskiego Abramsa każden Polak jest za !

 12. pinio Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 10:27

  niech będzie jak najwięcej amerykańskich czołgów , bo w razie czego zaprosi się kubańskich traktorzystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *