Polskie firmy coraz bardziej zainteresowane Białorusinami

12 lutego 2018

Liczba Białorusinów zatrudnionych w polskich przedsiębiorstwach gwałtownie rośnie. Według Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ubiegłym roku polscy pracodawcy złożyli 1,8 miliona deklaracji o zamiarze zatrudnienia cudzoziemców, donoszą na Białorusi powołując się na „Dziennik Gazetę Prawną”.

Większość, bo ponad 1,7 miliona wniosków dotyczyło Ukraińców – o 36 procent więcej niż rok wcześniej, pisze „DGP”. Wciąż jednak liczba pracowników jest niewystarczająca.


W 2017 roku pracodawcy złożyli 58 tysięcy wniosków o zamiarze zatrudnienia Białorusinów – to dwuipółkrotnie więcej niż w 2016 roku. Liczba pracowników z Białorusi najprawdopodobniej będzie nadal wzrastać. Dlaczego?

– Dlatego, że Ukraińcom trzeba już płacić tyle samo co Polakom – uważa Monika Banyś z firmy rekrutacyjnej Personnel Service. Stąd też pracodawcy coraz intensywniej poszukują chętnych do pracy także na Białorusi.


– Co miesiąc mam już około 30 zapytań o możliwość rekrutacji pracowników – mówi Zygmunt Piełus, Polonijnego Ośrodka Biznesu i Turystyki w Grodnie.

Dodaje, że szybko rośnie liczba agencji zatrudnienia, które zajmują się rekrutacją dla pracodawców w Polsce. – W samym Grodnie jest ich już ponad 20, a na całej Białorusi kilkaset – informuje Piełus.

Kresy24.pl/dgp/ ab

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi Polskie firmy coraz bardziej zainteresowane Białorusinami

 1. Olo Odpowiedz

  12 lutego 2018 w 15:24

  Dac zarobic ,nie oszukiwac biedakow 🇺🇸🇵🇱

 2. z liścia Odpowiedz

  13 lutego 2018 w 10:08

  Wymienić Białorusinów za Ukraińców. Zwiększać ilość wydawanych wiz pracowniczych dla Białorusinów, zmniejszać dla Ukraińców.

  • stop szowinistom Odpowiedz

   16 lutego 2018 w 22:00

   Ty lepiej uważaj, żeby ci renty nie zmiejszyli hitlerku!

 3. rotmistrz Odpowiedz

  16 lutego 2018 w 21:58

  Polonijnego Ośrodka Biznesu i Turystyki w Grodnie…

  Wielka idea, która przeistoczyła się w narzędzie do robienia niewolników z posiadaczy karty Polaka.

  Żenada!

 4. elektryk Odpowiedz

  28 lutego 2018 w 11:41

  Ależ tam rządzi ciepły baćka który uczynił z Białorusi raj , toż to dlaczego szukają pracy w rozkradzionym kraju ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *