Na Białorusi pojawiła się pierwsza dama?

10 stycznia 2017

Pierwszy dzień prawosławnych świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie już Aleksander bierze udział w uroczystej mszy w soborze katedralnym Ducha Świętego w Mińsku. Jak zwykle prezydentowi towarzyszy syn , ale tym razem w najbliższym otoczeniu prezydenta pojawiła się również … kobieta.

Gdy 7 stycznia prezydencki Mercedes zatrzymał się przed wejściem do głównej świątyni eparchii mińskiej Egzarchatu Białoruskiego Patriarchatu Moskiewskiego, przez tylne drzwi z prawej strony wysiada sam Aleksander Łukaszenka – serdecznie witany przez metropolitę Pawła. Po chwili otwierają się drzwi od lewej strony, przez które wysiada najmłodszy syn prezydenta -Kola, ale limuzyna nadal nie odjeżdża, i po chwili wyłania się postać kobiety. Siedziała między Aleksandrem a Mikołajem.


Widzimy głowę owiniętą w białą chusteczkę, ale kamera nie robi zbliżenia. Kim jest tajemnicza blondynka? Czyżby Białorusini doczekali się wreszcie pierwszej damy? Oficjalne kroniki o kobiecie u boku prezydenta w ogóle nie wspominają. W wiadomościach programu „-1”, nadmieniono tylko, że katedrę Ducha Świętego odwiedził Aleksander Łukaszenka ze swoim najmłodszym synem. Inne rządowe media nie pokazują kadrów z przybycia prezydenckiego konwoju do świątyni.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Na Białorusi pojawiła się pierwsza dama?

 1. argadsfawe Odpowiedz

  10 stycznia 2017 w 13:09

  ale o co kaman ???????????????

 2. józef III Odpowiedz

  11 stycznia 2017 w 00:01

  ten cały sobór to ukradziony przez prawosławie rzymskokatolicki kościół ss. Bernardynek ;

 3. józef III Odpowiedz

  11 stycznia 2017 w 00:07

  „… W końcu XVII w. praktycznie cały obszar dzisiejszej Białorusi (badacze szacują na 75-80%) z Mińskiem na czele stał się terenem katolickim – w rycie greckim (unickim) i łacińskim (rzymskim). W niecały wiek później, w roku 1789, w Mińsku było zaledwie pięciu prawosławnych mnichów sprowadzonych tutaj z Wilna do jedynej cerkwi prawosławnej, jaką ufundowała księżna Drucka-Górska, a odrębny przywilej nadał tej świątyni Władysław IV, król polski, Wielki Książę Litewski, Ruski, Żmudzki etc. etc. …”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *