
Zdjęcie ilustracyjne. Fot: Scott Graham/ amstram/Unsplash.com
Fundacja Wolność i Demokracja zaprasza wszystkich zainteresowanych do rejestracji na państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 oraz C1.
Egzamin odbędzie się w Warszawie 12–13 kwietnia 2025 r. (sobota – niedziela).
Mogą go zdawać wyłącznie cudzoziemcy lub obywatele polscy na stałe zamieszkujący za granicą, którzy w dniu egzaminu mają ukończone 18 lat. Dokumentem uprawniającym do udziału w egzaminie jest ważny paszport.
Formularz rejestracyjny, a także dodatkowe informacje na temat egzaminu certyfikatowego i przykładowe testy znajdują się na stronie internetowej Fundacji Wolność i Demokracja.
Po wypełnieniu formularza Fundacja Wolność i Demokracja przekaże w ciągu 48 (poziom B1) lub 72 (C1) godzin od rejestracji informację dotyczącą statusu rejestracji:
– albo potwierdzenie przyznania miejsca i prośbę o opłatę (na podany w mejlu numer konta),
– albo informację o przyjęciu Państwa na listę rezerwową,
– albo informację o nieprzyznaniu miejsca.
Opłata za egzamin:
– na poziomie B1: 150 EUR;
– na poziomie C1: 180 EUR.
Wydanie certyfikatu: 20 EUR.
Płatność powinna zostać zrealizowana w ciągu dwóch dni od otrzymania informacji przyznania miejsca od Fundacji z adresu Kliknij by zobaczyć adres mailowy.
Po wpłynięciu opłaty za egzamin na rachunek bankowy Fundacji otrzymają Państwo potwierdzenie rejestracji na egzamin.
Fundacja zaprasza również na szkolenie przedegzaminacyjne. Odbywa się online na Zoom, trwa 120 minut. Cena – 90 zł .
Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu przedegzaminacyjnym:
– przećwiczysz techniki і strategie rozwiązywana zadań egzaminacyjnych,
– poznasz wszystkie części egzaminu і inne praktyczne informacje,
– poznasz typy zadań występujących na egzaminie.
W razie pytań lub wątpliwości Fundacja prosi o kontakt:
– mail: Kliknij by zobaczyć adres mailowy
– tel.: + 48 518 254 853 (Pn–Pt 9:00-16:00).
Sesje egzaminacyjne w 2025 r. zaplanowane są również na:
– 21–22 czerwca (sobota – niedziela), poziom B1 – w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych;
– 15–16 listopada (sobota – niedziela), poziom B1, C1 – w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.
Fundacja Wolność i Demokracja podkreśla, że nie współpracuje z żadnymi pośrednikami (osobami prywatnymi ani instytucjami), które ogłaszają się na różnych forach i obiecują pomoc (często odpłatnie) w zapisaniu się na egzamin.
