Zagrożone granice Polski i Ukrainy? Rosja straszy odwetem

30 listopada 2016

rosja-europa

Deklaracja pamięci i solidarności przyjęta przez Sejm RP i Radę Najwyższą Ukrainy o wydarzeniach II wojny światowej i w Donbasie jest sprzeczna z prawem międzynarodowym oraz podważa nienaruszalność polskich i ukraińskich granic – uznała rosyjska Duma Państwowa na dzisiejszym posiedzeniu.

Politycy Polski i Ukrainy starają się tuszować problemy we wzajemnych relacjach, demonstrując wolę przyjaźni „przeciwko wspólnemu wrogowi”. Tego typu prowokacjami powodują nieodwracalne szkody w stosunkach z Rosją i osłabiają nienaruszalności swoich granic – stwierdzili rosyjscy deputowani.


Rosyjscy parlamentarzyści uznali przyjęcie polsko-ukraińskiej deklaracji za „sprzeczne z prawem międzynarodowym”. Zapowiedzieli, że Duma Państwowa będzie uznawać wszelkie próby powoływania się na fakt jej przyjęcia przez państwa trzecie i organizacje międzynarodowe za „akt wrogi wobec Rosji ze wszystkimi tego konsekwencjami dla wzajemnych stosunków”.

Niższa izba rosyjskiego parlamentu wezwała parlamenty USA i Wielkiej Brytanii, „swoich sojuszników w drugiej wojnie światowej”, aby przyłączyły się do rosyjskiego stanowiska.


Co tak poruszyło Rosję w przyjętej 20 października deklaracji pamięci i solidarności Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Najwyższej Ukrainy? Przypomnijmy jej treść:

„My przedstawiciele Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Verkhovnej Rady Ukrainy, wspólnie i jednocześnie przyjmujemy niniejszą Deklarację Pamięci i Solidarności, aby oddać hołd milionom ofiar poniesionych przez nasze narody w czasie II wojny światowej oraz potępić zewnętrznych agresorów, którzy próbowali zniszczyć naszą niepodległość” – czytamy w deklaracji.

„Składamy hołd milionom ofiar agresji i okupacji naszych krajów przez komunistyczny i nazistowskie Niemcy” – głosi deklaracja. Zwrócono w niej uwagę na „walkę polskich i ukraińskich sił opozycji antykomunistycznej, która dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”.

W deklaracji podkreślono potrzebę „intensyfikacji bezstronnych badań historycznych, podjęcia szczerej i przyjacielskiej współpracy badaczy, a także powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach”.

Zwrócono też uwagę, że „prowadzenie agresywnej polityki zagranicznej przez Federację Rosyjską, okupacja Krymu przez Rosję, wspieranie i prowadzenie interwencji zbrojnej we wschodniej Ukrainie przez Kreml, łamanie podstawowych norm praw międzynarodowego oraz układów zawartych z Ukrainą, niestosowanie się Rosji do postanowień oraz prowadzenie hybrydowej wojny informacyjnej stanowią zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa całej Europy”.

Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/semperkresy/

Kresy24.pl/Korrespondent.net

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

34 odpowiedzi Zagrożone granice Polski i Ukrainy? Rosja straszy odwetem

 1. Szachrajew Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 13:50

  Działania Rosji wobec Ukrainy dziś są takie same jak wobec Finlandii w 1939..
  Można udawać że nic się nie dzieje ale na Kremlu właśnie na to liczą..

 2. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 14:24

  2008 rok rosyjski teoretyk geopolityki kremla, (jego książki są obowiązkową lekturą na rosyjskich uczelniach wojskowych), mówi że granice rosji powinny być tam gdzie dotrą rosyjscy wyzwoliciele, że prawo międzynarodowe obowiązuje słabych…niesamowity wywiad – co na to ruska trollownia? echo moskwy … https://youtu.be/8QH7KVQR5F4

  a teraz coś co każdy powinien przeczytać:
  Andrzej Talaga o relacjach Polski i Zachodu z Rosją – Rzecz o polityce …
  www.rp.pl/…o…/161109941-Andrzej-Talaga-o-relacjach-Polski-i-Zachodu-z-Rosja. -po tej lekturze zrozumiecie co usiłują nam wmówić ruskie trolle… może Kresy przeprowadzą wywiad z Panem Talagą…wyjaśnił coś co ruscy chcą zakrzyczeć, piękne…
  nawołują kacapskie trole do zmiany granic, ale nawet nie pisną o Królewcu – nie wolno? podwójne standarty?

  czy rosja jest agresywną, szowinistyczną antytezą nowoczesnego państwa z nie ludzkimi warunkami do życia to wina putlera czy też marzeń i kompleksów zwykłych rosjan?( w domyśle czy to się szybko zmieni…) – w 2009 roku echo moskwy zleciło sondaż w 70 rocznicę wojny zimowej pomiędzy Finami a wielką kacapią, jako agresora ponoszącego pełną winę za wojnę prawie 90% rosjan wskazało Finlandię… chociaż to ruscy wysuneli pretensje terytorialne , finowie mieli 60 czołgów a ruscy 22 tysiące …na koniec stwierdzili że rosjanie nie muszą się tlumaczyć i to była konieczność dziejowa… siejecie wojnę… a kto za to zapłaci? i kiedy to się skończy? teraz striełkow vel girkin twierdzi że rosja ma do wyboru tylko dwa scenariusze… pełna wojna z ukrainą, kazachstanem i gruzją plus wchłonięcie Białorusi, lub wycofanie z krymu i donbasu i upadek reżimu putlera… co waszym zdaniem wybierze rosja????
  w zamian za to krzyczą lwów do Polski… ale jak dać pracę kilku milionom ukrainców? jak ich kontrolować? co powie wtedy NATO, że z ruskimi zmieniamy granice … no tego ruskie trolle nie powiedzą…
  ruski diabeł ubrał się w sutannę i ogonem dzwoni na mszę…
  ruscy czekiści usiłują nam wmówić ze wszystkich sił, że jak będziemy siedzieć cicho to nie dostaniemy po głowie… piszecie kogo mamy nienawidzić ale napiszcie jak wzmocnić Polskę, sojusz z kim? kto zagraża Polsce waszym zdaniem….

  • pinokio Odpowiedz

   30 stycznia 2017 w 16:08

   przecież robactwo i zaraza dotrze wszedzie

 3. SyøTroll Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 15:00

  We „wspólnej” deklaracji przygotowanej przez stronę ukraińską, znajdują się także następujące zdania. „Wyrażamy naszą solidarność ze wszystkimi obywatelami Ukrainy, w tym z Tatarami Krymskimi, w czasach tej wielkiej próby. Podkreślamy nasze zaangażowanie w działania na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie oraz przywrócenia jej integralności terytorialnej”.

  Ponieważ „wyrażamy naszą solidarność ze WSZYSTKIMI obywatelami Ukrainy” oraz „podkreślamy nasze zaangażowanie w działania na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu”, to popieramy zbrojną próbę spacyfikowania części jej obywateli przez siły tzw. „Operacji Antyterrorystycznej”.

  Pokojowo czyli zbrojnie, wszyscy czyli część. Logiczne ?
  Dla „części czyli wszystkich” naszych posłów najwyraźniej tak. Oni sprzeczności nie widzą, bo dla nich najwyraźniej, wewnętrzny konflikt to obca agresja. Nie dostrzegają również faktu, że do obecnej destabilizacji na Wschodzie Ukrainy przyczyniły się nasze polskie władze, od samego początku popierając „pokojowe czyli zbrojne” rozwiązanie konfliktu.

  Można się także spierać czy pakt Ribbentrop-Mołotow „doprowadził” czy raczej „przyczynił się” do ówczesnej agresji Niemiec i Związku Radzieckiego. Tak samo jak można się spierać czy uznanie przez polską dyplomację (jako pierwszą na świecie) Janukowicza za byłego prezydenta Ukrainy, „przyczyniło” czy „doprowadziło” do otwartego konfliktu wewnętrznego na Ukrainie pomiędzy wspieranymi przez Polskę i UE „proeuropejskimi” a wspieranymi przez FR „prorosyjskimi”. Od początku również dzielono „WSZYSTKICH” obywateli Ukrainy na dobrych bo wspieranych przez Polskę i UE, których mordować nie wolno, i złych – wspieranych przez FR, których mordować wolno, by ci wspierani przez nas mogli żyć we własnym kraju.

  W sumie, winienie FR za poparcie polskiej dyplomacji dla „pokojowej czyli zbrojnej” likwidacji konfliktu, jest sprzeczne z faktami i w mojej ocenie niekorzystne dla wizerunku Polski na świecie.

  Skandaliczny jest fakt, iż najpierw dokument przyjęła strona ukraińska, nie dając polskim posłom możliwości wniesienia ewentualnych poprawek. Co spowodowało że staliśmy się zakładnikami, obecnych ukraińskich władz, w imię „solidarności pomiędzy narodami Polski i Ukrainy”. Albo zniszczymy Rosję albo polegniemy, ponieważ twierdzimy, że to oni nas nienawidzą, a nie odwrotnie, czyli my ich.

  • Luk Odpowiedz

   30 listopada 2016 w 21:29

   Pakt Ribbentrop-Mołotow był wrogim aktem wymierzonym w niepodległą Rzeczpospolitą. Był haniebnym porozumieniem dwóch totalitarnych wrzodów na mapie świata.
   Tylko rosyjski kundel może rozważać o jakichś „doprowadzaniach” lub „przyczynianiach” wybielając to haniebne porozumienie.
   Kto cię ruski kundlu doprowadził do polskiego internetu?

   • SyøTroll

    2 grudnia 2016 w 12:18

    Skoro zaczynamy się obrzucać wyzwiskami, to niech ci będzie. Drogi miłośniku zachodnich sojuszników II RP, gdyby Zachód wywiązał się ze zobowiązań, ZSRR nie uderzyłoby, ale im zależało na własnej wygodzie i własnym bezpieczeństwie, a nie cudzych. Zatem jeśli dalej się chcesz się im kundlu, wysługiwać to twoja sprawa. Ten portal to miejsce do dyskusji pomiędzy fanatycznymi rusofobami i zachodnimi kundlami a resztą; oni obecnie nie widza realnego zagrożenia, nasze władze owszem, a jednak dalej prowokują wrogość między FR a RP. Z nudów ?

   • Pafnucy

    5 grudnia 2016 w 23:23

    Widzę, że masz problemy z logicznym myśleniem i czytaniem ze zrozumieniem. Nie pierwszy raz. Gimbusie wyrzuć podręcznik szkolny i kup sobie jakąś porządną książkę do historii. Jak zwykle nie masz nic mądrego do powiedzenia to obrażasz ludzi. „Ruski kundel”, „ruski troll ??? Argumenty banderofilskiego oszołomstwa tresowanego przez „giedroyciowców” i „michnikowszczyznę”.

 4. Jarema Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 15:11

  Dlaczego portal Kresy24 piętnując słusznie skandaliczną uchwałę Dumy, pomija skandaliczną różnicę w deklaracjach obu parlamentów – polskiego i ukraińskiego? Przecież to było glośno komentowane jako nieuczciwe przykład działań Ukrainy. Chodzi o ten fragment „walkę polskich i ukraińskich sił opozycji antykomunistycznej,” który w wersji ukraińskiej „włączał” choć nie wprost zbrodnicze formacje UPA w treść deklaracji.

  • AntyPutler Odpowiedz

   30 listopada 2016 w 17:28

   Co ma jedno do drugiego, trollu ?
   Przecież omawiamy tu postanowienia dumy z Mordoru, a nie stosunki polsko ukraińskie.
   Widać dla kogo pracujesz ……….. .

   • Jarema

    30 listopada 2016 w 17:48

    Jasnowidz?

   • SyøTroll

    30 listopada 2016 w 18:19

    Deklaracja ruskiej Dumy jest odpowiedzią na „wspólną” deklarację Wierchownej Rady i Polskiego Sejmu. Tak wiem, nie zauważyłeś tego kontekstu – że „my” ( a dokładnie polscy i ukraińscy parlamentarzyści) zaczęliśmy, za poduszczeniem „strony ukraińskiej”.
    Należy unikać samookłamywania się; albo nasze polskie władze przesadzają w ocenie zagrożenia,, ze strony Rosji, albo ich działaniem kieruje brawura a nie roztropność.

   • Jan53

    30 listopada 2016 w 20:41

    @AntyPutler: Niech Pan czyta posty innych z większym zrozumieniem a nie wpada w zachwyt nad „cudownym moralnym odnowieniem Ukrainy”.
    Oprocz garstki normalnych tam sprawujących władze coraz więcej tych „propatriotow” tapla się w szambie.A to nie jest powod do dumy.

   • Pafnucy

    5 grudnia 2016 w 23:45

    Właśnie ta odpowiedź Dumy to reakcja na tą żałosną i kłamliwa deklarację. Jedno z drugim jest powiązane. Widzę, że tak rozumujesz jak twoi rodacy rządzą „u krainą”.

 5. Luki Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 15:18

  No i git! PRAWDĘ TRZEBA MÓWIĆ I PISAĆ ZE MORDOR TO TERROEYSTYCZNE PAŃSTWO

 6. andy Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 15:53

  RoSSyjską Dumę poruszyło to sformułowanie deklaracji: „Składamy hołd milionom ofiar agresji i okupacji naszych krajów przez komunistyczny ZSRR i nazistowskie Niemcy”.

  • Luk Odpowiedz

   30 listopada 2016 w 21:24

   Dokładnie! Dzisiejsza Rosja to neobolszewicka Rosja i jej władze w pełni uważają się za spadkobierców ZSRR. Zresztą na czele państwa stoją byli funkcjonariusze KGB i GRU – państwowe spółki są obstawione ludźmi dawnych i obecnych służb.
   Polskie kundle Moskwy i inne rusofilstwo chciałoby widzieć Rosję jako ostoję cywilizacji a to jest tak naprawdę ten sam sowiecki ściek jak przed laty. Zresztą biała czy czerwona Rosja to wróg i główny rywal geopolityczny Polski w regionie.

  • Pafnucy Odpowiedz

   6 grudnia 2016 w 00:18

   A ta deklaracja „u kraińska” wspomniała że to właśnie „u kraińcy” przyczynili się do tragedii Polaków służąc w armii bolszewickiej Rosji i nazistowskich Niemiec? Ta deklaracja to kłam i stworzony przez banderowców mit, który bezrefleksyjnie przyjęli durni polscy politycy. Miliony „u kraińców” w Armii Czerwonej, Waffen SS, Wehrmachcie czy potem w ich niby ruchu „narodowowyzwoleńczym” ma krew polskich niemowląt, dzieci, kobiet i starców na rękach. Fasadowa „przyjaźń” polsko – banderowska jest sztuczna, budowana na marnym gruncie i z marnych materiałów. Politycy klepią się po plecach i wymieniają uśmiechy. Oznacza to, że są strasznie oderwani od reszty społeczeństwa.

 7. AntyPutler Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 17:26

  Sprzeczne z prawem między narodowym to jest istnienie takiego bandyckiego państwa jak Rosja ,czyli Mordor.
  W 100% zgadzam się z autorami tych tekstów, bo trudno się z nimi nie zgodzić:
  http://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/

 8. kresowiak Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 17:48

  polsko -rosyjska granica na słuczu i zbruczu

  • 1andrzej Odpowiedz

   30 listopada 2016 w 20:19

   I kolejny 17 IX. I kolejny Katyń. Dziękuje postoje ruski trollu.

   • kresowiak

    1 grudnia 2016 w 17:39

    nie obrazisz mnie ukraińcu

  • fred Odpowiedz

   30 listopada 2016 w 21:25

   Polsko-Chińska na Uralu to tak!a pół mongoły w kierat….

 9. Mysz Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 19:25

  niech putin zaorze banderoland,a potem odda Polsce,to co stalin zabrał,plus królewiec i gitara.olewka na atak banderowskich pożytecznych,i polaków pracujacych dla banderowców za hrywne.

 10. Stein Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 22:00

  Teraz czekam na wspólną deklarację polskiego Sejmu i rosyjskiej Dumy potępiającą odradzanie się nazimu-banderyzmu na Ukrainie.

 11. Mysz Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 22:12

  w katyniu zamordowano żołnierzy,a na wołyniu dzieci,anrzeju.twoi rodacu,i dlatego tak szczekasz

 12. Ebola Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 23:12

  Osobiście i jako Europejczyk mam wywalone na ruskiego capa , świat ma własną historię i ruski mają swoją pseudo historię . z kryminalistami się nie rozmawia tym bardziej z mordercami przykład Mińsk i sporo innych spraw , odwracają kota ogonem i nie ma sensu starać się ich zrozumieć i zagłębiać się w Kremlowski muł !! IZOLOWAĆ !

 13. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  30 listopada 2016 w 23:23

  No Ciągle wrzucają rzez wołyńską a Zapominają ruskie trolle o rzezi Pragi w 1794roku ( 25 000 ofiar) zapominają o tzw. ,,akcji polskiej” w 1937 co najmniej 200 000 ofiar, o 1000 000 wywiezionych 1939 – 1940, po wojnie w latach 1945-48 wywiezli do 500 000 polaków ,w 1945 -46 ze sląska wywieziono 200 tysięcy górników polaków do kacapii, a w 1956 wróciło 30 tysięcy..
  zapominają o zsyłkach po Konfederacji Barskiej… o zsyłkach po wojnie 1792… zsyłkach po Insurekcji Kościuszkowskiej…o zsyłkach po powstaniach Listopadowym i Styczniowym– zapamnite na wsegda… i przeproście i tylko wtedy będzie cień nadziei że historia się nie powtórzy… i rozmowa z wielkorusami ma jakikolwiek pozytywny skutek!
  polecam książkę musiała – wojna stalina, o tym jak ruscy wywiezli przemysł z ziem odzyskanych do siebie ( ponad 1100 zakładów przemysłowych, a polska uruchomiła dla porównania w latach 1950 – 1970 około 900 zakładów…) sojusz z nimi to katastrofa Polski,
  Po TYM wszystkim dalej chcecie okłamywać Polaków??

  • Pafnucy Odpowiedz

   6 grudnia 2016 w 00:42

   Nikt o tym nie zapomina. Świetnie również działa polsko – rosyjski „Memoriał”. Rosjanie o tym piszą i to przyznają. Możesz zapoznać się z materiałami. Putin za Katyń chyba 3 razy przepraszał podczas wizyt w Polsce. Film „Katyń” był wyświetlany w rosyjskich kinach oraz tv. Widziało go miliony Rosjan. A bandersyf ??? Bez komentarza.

 14. Red Odpowiedz

  1 grudnia 2016 w 10:04

  Czytając komentarze na forum dochodzę do smutnego wniosku : Ukraińska V kolumna w Polsce mocno się rozrasta .Na żadnym innym portalu nie znajduję tylu proupadlińskich i antypolskich opinii .No cóż ukraińskie trolle ,macie jak widzę swoje miejsce spotkań w internecie .Nie cierpię ukraińców za to co co zrobili z polskimi kobietami i dziećmi ,za to ,że jest to naród który swymi tchórzowskimi zbrodniami się chwali a także za to ,że ukraińcy jako jedyni do dziś krzyczą „Śmierć Polakom”
  Choć brzydzi mnie czytanie niektórych komentarzy bo mam wrażenie jakbym się taplał w gnoju to obiecuję ,że nie spocznę i będę wam systematycznie psuł tą waszą upaińską internetową sielankę 🙂

 15. Obe Odpowiedz

  1 grudnia 2016 w 10:46

  @ Red
  Ukraińska piąta kolumna dopiero się rozrośnie.
  Sporo z tych troli ro ukraińscy studenci, którzy za pieniądze polskiego podatnika pasożytują w naszym kraju.
  A co najgorsze część z nich kupiła sobie Kartę Polaka, nawet ci co sławią mega-zbrodniarzy banderowców i upowców.

 16. Obe Odpowiedz

  1 grudnia 2016 w 13:10

  Zagrożenie idzie nie tylko z zewnątrz:
  1,3 % dorosłych Ukraińców jest nosicielami HIV. W Polsce 0,07 %. Ale chyba już teraz jest jasne, że wkrótce będzie więcej

 17. zarył Odpowiedz

  1 grudnia 2016 w 23:08

  Przeklęta rosja to największy wróg Cywilizacji Ludzkiej. A tak zwana „duma” ( fakt: nie wiem co to jest), może sobie co najwyżej pogaworzyć po wódce i nic więcej. Dziękuję.

  • jubus Odpowiedz

   2 grudnia 2016 w 13:07

   Podobnie jak „Unia Europejska”, wszak Rosja=UE.

 18. jubus Odpowiedz

  2 grudnia 2016 w 13:05

  Trzeba być naprawdę idiotą, żeby wierzyć, że Rosja jest skłonna lub chętna podbijać kraje Europy Środkowej. Ja się pytam wprost – KTO SPRZEDAŁ POLSKĘ ROSJANOM NA POCZĄTKU XIX WIEKU??
  „SOJUSZNIK POLSKI”, NIEJAKI NAPOLEON BONAPARTE.
  A teraz, ciut spokojniej, kto sprzedał Polskę, Sowietom pod koniec 2 wojny światowej. Ano ci, o których Rosja mówi w tym tekście „sojusznicy”. Sprawa jest jasna – wpierw zajmijmy się naszymi „sojusznikami” – USA, Wielką Brytanią, Francją, a dopiero potem straszmy Kacapami. Ja wolę walczyć na śmierć i życie z Kacapem niż lizać tyłek tym zachodnim szumowinom z Waszyngtonu, Londynu, Paryża.
  Wniosek jest jeden – MIEDZYMORZE/INTERMARIUM PRZECIWKO ROSJI, USA, ANGLII, FRANCJI, WSZYSTKIM INNYM WROGOM POLSKI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *