W rosyjskiej TV opowiedzieli, jak połączone armie Putina i DNR będą „brać” duże ukraińskie miasta (WIDEO)

29 grudnia 2016

W środę, 27 grudnia, w propagandowym programie „Wieczór z Władimirem Sołowjowym” na kanale Rossija 1 udział wzięli m.in. były „minister spraw zagranicznych DNR” Aleksander Kofman i zbiegły do Rosji ukraiński politolog Rościsław Iszczenko.

Iszczenko – prezes Centrum Analiz Systemowych i Prognozowania, doradca wicepremiera Ukrainy Dymitra Tabacznika, który po zmianie władzy na Ukrainie wyjechał do Rosji – doszedł do wniosku, że wysyłanie rosyjskiej piechoty do największych miast Ukrainy na niechybną śmierć nie ma sensu i skutkowałoby ogromnymi stratami rosyjskiej armii.


Ripostował prowadzący program, podając przykład syryjskiego Aleppo, które zostało bardzo szybko pokonane i zniszczone przez rosyjskie wojsko. „Nauczyliśmy się tam szybko rozwiązywać problem.  Armia DNR też nauczyła się już walki w miastach. A naród Ukrainy na wojnę dla nich (rządzących) nie ruszy” – suflował Sołowjow.

Militarne zapędy Sołowjowa podtrzymał eksminister DNR. Według niego, w przypadku ataku ukraińska armia podda miasta bez walki. „To nie kwestia wiary, ja to wiem z doświadczenia, że jak tylko nasze wojska podchodzą pod jakieś miasto, ukraińska armia je zostawia i walczyć nie będzie. To fakt” – oświadczył Kofman.


Między marzeniem, groteską i absurdem a rzeczywistością – tak można w skrócie podsumować toczoną w programie Sołowjowa dyskusję. Macie cierpliwość? Obejrzyjcie całość:

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

30 odpowiedzi W rosyjskiej TV opowiedzieli, jak połączone armie Putina i DNR będą „brać” duże ukraińskie miasta (WIDEO)

 1. SyøTroll Odpowiedz

  29 grudnia 2016 w 15:47

  Może tak być, jeżeli ukraińscy cywile z ATOlandu będą mieli dość „ukraińskich wojskowych” na co wiele wskazuje, bo „proeuropejskiego patriotyzmu” to tam nie ma. Pytanie tylko czy siły „Republik Ludowych” będą wyzwalać czy podbijać miasta ATOlandu. Zaś z drugiej strony czy ukraińscy wojskowi” z ATOlandu będą chcieli „wyzwalać” czy podbijać miasta „Republik Ludowych” oraz czy będą chcieli i będą w stanie, zapanować nad „szczerymi patriotami” z nazi-batalionów i gwardii, bo do tej pory im się to nie udawało. Sporo też zależy po której stronie jest więcej V kolumny przeciwników.

  • observer48 Odpowiedz

   29 grudnia 2016 w 20:35

   @SyøTroll
   Podejrzewam, że okupowany przez lokalnych bandytów i ich kacapskich sponsorów południowo-wschodni Donbas jest bardzo dokładnie spenetrowany i nasycony przez kijowską V kolumnę, która tylko czeka na sygnał. Nie nastąpi to jednak moim zdaniem przed upadkiem faszystowskiej Federacji RoSSyjskiej w jej obecnym kształcie, na co trzeba będzie poczekać kilka lat.

   USA wpisały do budżetu obronnego na 2017 r. masowe dostawy dla syryjskich rebeliantów pocisków ziemia-powietrze odpalanych z naramiennych, lub montowanych na lekkich pojazdach wyrzutni, co zniweluje syryjsko-kacapską przewagę powietrzną i doprowadzi do masowych zestrzeleń helikopterów i myśliwców szturmowych. Sowiecka inwazja Afganistanu załamała się i zakończyła sromotną klęską kacapii po dostarczeniu powstańcom kierowanych pocisków „Stinger”, które siały spustoszenie wśród sowieckich helikopterów. Koniec kacapii nieuchronnie się zbliża.

   • SyøTroll

    30 grudnia 2016 w 08:11

    Zapewne, tak. Ale ja podejrzewam że trereny ATOlandu są dokładnie tak samo spenetrowane przez sympatyków „Republik Ludowych”. A terror ukraińskiego gestapo (SBU) tego nie zmieni, Ukraina musiała by zmienią politykę i zamiast ciągłego walenia kijem, zastosować wreszcie marchewkę. Problem w tym, że za długo RBNiO łgało o wojskach rosyjsko-terrorystycznych.
    Co do Syrii nie jestem pewien czy to coś zmieni. Owszem Amerykanie mogą dać „umiarkowanej syryjskiej” opozycji stingery, ale oni się pogubili, poza tym w Jemenie mamy kolejny odprysk wojny islamskiej; moim zdaniem raczej postawia na Jemen, bo w Syrii wszyscy są usrani, mniej lub bardziej.

   • observer48

    3 stycznia 2017 w 17:21

    @SyøTroll
    Trump RoSSję zniszczy tak, jak to zrobił śp. Ronald Reagan z Sowietami, bo Putin nie ma nic do zaoferowania Ameryce. Wielu rosyjskich analityków, z Andrejem Piontkowskim na czele, to przewiduje, a niektórzy spodziewają się tam rewolucji jeszcze w tym roku.

   • SyøTroll

    4 stycznia 2017 w 07:58

    @observer48
    Domyślam się, że proeuropejsko-proamerykańskiej rosyjskiej opozycji taka rewolucja się marzy, i domyślam się że administracja BHO, w tym trójliterówki chętnie by ją wsparły, pytanie czy Trump będzie chciał organizować w FR kolorową rewolucję, by wkopać UE, czy też odpuści w celu poprawy taktyki PR, bo dotychczasowa zawodzi.

   • observer48

    4 stycznia 2017 w 22:14

    @SyøTroll
    Ani Trumpa, ani 99% Amerykanów RoSSja tak naprawdę mało, lub wcale nie obchodzi. Podobnie sprawy mają się w Kanadzie. RoSSja jest w Ameryce Północnej znana głównie z roSSyjskich hokeistów grających w NHL i roSSyjskich gangów, ale kacapscy gangsterzy to głównie „działka” USA, bo kanadyjskie władze się wycwaniły i wydają kacapskich bandytów Amerykanom, gdy tamci zapewnią, że nie będą wnosili o karę śmierci. Osobiście zdarzyło mi się „wystawić” w latach 1990-ch kilku kacapskich bandziorów dla FBI po zaproszeniu ich na lunch do Port Roberts, amerykańskiej enklawy w Greater Vancouver. Wszyscy zostali skazani na dożywocie i gniją w kalifornijskich więzieniach, z których kiedyś wyjdą nogami do przodu. Wszyscy to byli agenci KGB, co wyszło na jaw podczas ich procesów sądowych. Również motocykliści z gangu Hells Angels pomogli policji wyczyścić Vancouver z kacapskiej swołoczy. Obecnie niewielka część rynku komercyjnych nieruchomości w Vancouver jest w rękach kacapskiej swołoczy, ale to raczej margines.

  • adam Odpowiedz

   31 grudnia 2016 w 18:13

   a Ty cały czas na posterunku głupi ruski trollu !

 2. Japa Odpowiedz

  29 grudnia 2016 w 16:19

  Nie wyobrażam sobie Charkowianina który będzie chciał walczyć ze swoimi. Tam żadna ruska armia nie wejdzie. Tam , po prostu, ludzie pogonią prawoseków i banderów. Gdyb Kijów nie był zaśmiecony „słoikami”, to też by pogonił banderowską swołocz. Do początku 2000-cznych lat to było miasto rosyjskojęzyczne. Tak jak kiedyś Warszawa była Warszawą, a nie zbieraniną wsioków. Federalizacja Ukrainy nastąpi. Mentalnie są od 91-go roku sfederalizowani, to znaczy od powstania tego tworu terytorialnego. Banderowcy zostaną zepchnięci do matecznika i bedzie problem KTO ich zutylizuje. Rosja nie. W interesie Rosji i Niemiec jest utrzymywanie bata na Polaczków. Neobanderyzm będzie grożny jedynie dla Polski i Węgier. Wczesniej czy póżniej konflikt wybuchnie.

  • ziutek Odpowiedz

   29 grudnia 2016 w 19:19

   prawoseków i banderów – tawariść, znacie dobrze język polski, ale bardzo nieumiejętnie posłużyliście się zwrotami, których Polacy nie używają. W naszym języku byłoby „prawosektorowców” i „banderowców”. Może robię błąd podpowiadając, ale poznaj dobroć Polaka.

   • Jacek

    29 grudnia 2016 w 22:04

    Ależ używamy

   • Japa

    30 grudnia 2016 w 09:51

    Ziutek, a jak Polak z krwi i kości zna więcej niż jeden język? Ha, ha.. było się uczyć i podróżować, towariść. Twój wódz Kaczor też nie tęgo z językami a jak wrzeszczał sława Ukrainie, herojam sława, to milczałeś. No to jest efekt. Banderłogi zgwałcili 15-to letnią małolatę w Gdańsku. Kwitnie kontrabanda jakiej od „naczała Samostijnoj” świat nie widział. Bohaterowie , którzy uciekli przed „branką” robią w Polsce na czarno, albo żyją na koszt polskiego podatnika, zamiast stać się „dwuchsotymi i triochsotymi” w Donbasie. Problem polityki partii PiC polega na tym, że nie dali szansy na samolikwidacje banderowskiej swołoczy. Tak , że Ziutek wszystko przed tobą i nauka i podróże. Proponuję wycieczkę na Ukrainę. Zobaczysz co to granica. Zobaczysz co to ich „darożnaja inspekcja”. Co to smród, brud. No i w mordę, dla otrzeżwienia, możesz dostać za to, że mówisz po Polsku. Powodzenia.

   • PolakNieCzerwonaSzmata

    21 kwietnia 2017 w 12:20

    Nie ucz czerwonych szmat, jak maja się podszywać pod Polaków.

 3. ttt Odpowiedz

  29 grudnia 2016 w 16:27

  W Aleppo to ruscy wygrali rękami i krwią syryjskiego wojska.

  • Ula Odpowiedz

   29 grudnia 2016 w 21:16

   A Aleppo zdaje sie lezy w Syrii? To kto powinien tam walczyc? Ufoludki?

   Rosjanie powinni tylko wspierac wojska rzadowe, a nie walczyc za nie.

   • SyøTroll

    30 grudnia 2016 w 08:17

    Zachód by wolał by FR postąpiła „odpowiedzialnie”, bombardując w Syrii wojska syryjskie, oraz wspierając „umiarkowaną syryjską” opozycję. FR wolała postąpić „nieodpowiedzialnie” broniąc syryjskiego sojusznika i własnych wpływów. W polityce liczą się tylko wpływy, nie ludzie.

   • ttt

    30 grudnia 2016 w 10:28

    Serio ? tylko powiedz mi czemu ruscy piszą że to oni wygrali ?

   • adam

    31 grudnia 2016 w 18:16

    niech walczą 🙂 więcej bydła wyginie – kolejna wojna ich wykrwawi – i bardzo dobrze ! lepiej tam , niż u nas czy na Ukrainie 🙂

   • PolakNieCzerwonaSzmata

    21 kwietnia 2017 w 12:18

    Ruskie kundle powinny budować dobrobyt w swoim kraju, a nie napadać, mordować, grabić i gwałcić. Rozumiesz, trollu ???

  • Marek. Odpowiedz

   30 grudnia 2016 w 09:22

   Syryjskiego wojska to praktycznie już nie ma. Tam walczy głównie Hezbollah i Iran.

   • SyøTroll

    30 grudnia 2016 w 19:17

    No bo o wyparcie głównie wpływów irańskich i zastąpienie ich europejsko-amerykańskimi toczy się ta wojna domowa w której za „syryjską umiarkowaną” opozycję, obok prawdziwych Syryjczyków między innymi robią Saudyjczycy, Katarczycy, Jordańczycy, Libańczycy i oczywiście Turecka Armia. Norma.

 4. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  29 grudnia 2016 w 16:43

  Między marzeniem, groteską, absurdem a odwiecznym wielkokacapskim pragnieniem grabienia sąsiadów… nic się nie zmienia…oni wrócili w swoją mongolską dziurę, wydeptaną przez nadwołżańskich burłaków. przy budowie petersburga zginęło dwa razy więcej budowlańców- niewolników niż potem mieszkańców tam zamieszkało…. po kacapsku budują tylko na krzywdzie… i tylko ciągle głupkowato: mamy największe rakiety, największe armaty i największe komputery…pewnie dlatego tak szybko się (ro)zwijają …
  Nawet trolle z Olgino tego nie zakrzyczą swym wrzaskiem: niech wszystko się rozpadnie a potem dołączcie do (oczywiście po plebiscycie) szczęśliwych-pacyfistycznych-malosolnych kacapków wtedy was nie zbombardujemy…”

  dzień świstaka zwany przez moskali „Dniem oprycznika” …TRWA NADAL

 5. Jacek Odpowiedz

  29 grudnia 2016 w 22:05

  Alez używamy

 6. ltp Odpowiedz

  30 grudnia 2016 w 00:04

  Zebranie moskiewskich faszystów, ukraińskich zdrajców i przedstawicieli kijowskiej ” targowicy”

 7. polskadogorynogami Odpowiedz

  30 grudnia 2016 w 07:12

  Wasze portal przypomina mi bardzo w działalności portal GW!
  Te same metody pracy! Nawet hejt taki sam!

  • jpt Odpowiedz

   30 grudnia 2016 w 13:54

   wracaj tam skad przyszedles

   • polskadogorynogami

    30 grudnia 2016 w 15:41

    Tu jest Polska! Pamiętasz?

   • adam

    31 grudnia 2016 w 18:18

    sam spadaj ruski głupku !

 8. daniel Odpowiedz

  30 grudnia 2016 w 19:22

  wszystko w sferze fantazji. Rządzi Putin a on nie jest idiotą. Ukraina sama padnie, więc po co wprowadzać wojska? Niechaj Europa i durna Polska wspomagają tę zdechłą żabę. Nie udA SIĘ WMANEWROWAĆ rOSJI DO WEJSCIA NA uKrAINĘ, TO JAK W SZACHACH, TAK GŁUPIEGO RUCHU MISTRZ NIE WYKONA.

 9. Jan Odpowiedz

  5 stycznia 2017 w 19:22

  Proponuje pisać na początku do kogo piszecie, np. @nazwa, A tak to nie wiem co się dzieje. Np. JPT pisze „wracaj tam skąd przyszedłeś”. Ale to do kogo ? Adm. portalu przypuszcza do kogo kierowany jest wpis i robi stosowny wstęp np. o 3 pauzy przesuwa w prawo. Ale może i on się myli.

 10. PolakNieCzerwonaSzmata Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 12:14

  Warto przeczytać opinie innych o mieszkańcach Mordoru:

  http://www.fronda.pl/a/iszczuk-barbarzynska-rosja-przeciw-cywilizacji-europejskiej-1,90763.html

  http://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/

  http://www.fronda.pl/a/pilsudski-krotko-szczerze-i-wprost-o-rosjanach-1,87699.html

  http://www.fronda.pl/a/oto-co-o-rosjanach-mowil-gen-patton-alez-aktualne,87319.html

  Nic dodać, nic ująć. Oni właśnie tacy są.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *