Ukraiński deputowany chce wspólnych konsultacji z Izraelem i USA, by „stanąć na drodze polskiego szowinizmu”

1 lutego 2018

Przyjęta przez polski Senat ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej, która m.in. penalizuje zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów wywołuje ostre reakcje nad Dnieprem.  Werchownej Rady z Partii Radykalnej, jeden z twórców ukraińskiego batalionu ochotniczego „Azow”, Ihor wezwał do odwołania z Polski ambasadora Ukrainy. Ale to nie wszystkie jego propozycje.

 Poseł Werchownej Rady Ihor Mosijczuk nawołuje rząd w Kijowie do odwołania ukraińskiego ambasadora w Warszawie. Jego zdaniem Andrij  powinien zostać wezwany na konsultacje w sprawie przyjętej przez polski parlament ustawy o .


ukraińskie musi twardo reagować na przyjęcie przez Senat Polski tzw. ustawy zakazującej „banderowskiej ideologii „. Proponuję jak najszybciej odwołać ukraińskiego ambasadora z Polski na konsultacje”- napisał Mosijczuk na swoim profilu na Facebooku.

Deputowany, który w ukraińskim parlamencie pełni stanowisko zastępcy przewodniczącego Komisji ds. wsparcia legislacyjnego w zakresie egzekwowania prawa twierdzi również, że parlament i rząd Ukrainy powinny rozważyć szereg inicjatyw legislacyjnych, które „staną na drodze polskiego szowinizmu”.


Mosijczuk sufluje podjęcie kroków prawnych, które będą miały na celu potępienie „polskiej okupacji zachodnich ziem ukraińskich między I a II wojną światową, a także czystek etnicznych przeprowadzonych przez Polaków wobec Ukraińców podczas operacji „”.

Wezwał również do pilnych konsultacji z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi, które również potępiają przyjęcie tego „szowinistycznego” prawa.

„Jesteśmy za przyjaźnią i wzajemnym zrozumieniem z Polakami, ale kategorycznie przeciwstawiamy się szowinizmowi narzuconemu przez niektórych polskich polityków polskiemu społeczeństwu. Tak samo zaczynał się w Niemczech”- dodał deputowany.

W czwartek w nocy Senat poparł bez poprawek nowelizację ustawy o , która wprowadza kary grzywny lub trzech lat  za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za  popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. W ustawie znalazły się także przepisy, które mają umożliwić wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów, także zbrodniom tych ukraińskich formacji, które kolaborowały z III Rzeszą Niemiecką.

Keesy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

16 odpowiedzi Ukraiński deputowany chce wspólnych konsultacji z Izraelem i USA, by „stanąć na drodze polskiego szowinizmu”

 1. tagore Odpowiedz

  1 lutego 2018 w 17:49

  Pomysł ochrony dobrego imienia banderowców przy wsparciu Izraela po przemówieniu izraelskiego Prezydenta w Kijowie jest godny uwagi.

 2. Mike Odpowiedz

  1 lutego 2018 w 17:55

  Niech konsultuje, szczególnie z Izraelem, bedą to bardzo ciekawe konsultacje, np flagi banderowskie we Lwowie itd, itp.

 3. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  1 lutego 2018 w 19:13

  Biblia mówi: po owocach ich ZAWSZE poznacie!!!!
  kto z korzysta? co będzie efektem? następny hinduski filozof? a na ,,Białowodzie”….ruskie marzenie, utopia będące….antytezą państwa mosskali..gdzieś nad pacyfikiem…dobre.
  zapomniał ten apostoł złej nowiny poprosić o moskiewskich mirotworców na bugu…..albo po tej prusacy a po tamtej moskale, o to duginowcom chodzi……

  • Pafnucy Odpowiedz

   6 lutego 2018 w 18:47

   Zabierz już ten swój bełkot z portalu. Znajdź sobie jakiś filozoficzny lub paradokumentalny. Tam będziesz mógł błyszczeć. Zajmujesz miejsce i zabierasz tlen.

 4. Pu Odpowiedz

  1 lutego 2018 w 20:05

  Flagi banderowskie we Lwowie to patriotycznie .Przecież Stefan Bandera to bohater Ukrainy.

 5. Horst Odpowiedz

  1 lutego 2018 w 20:20

  Zaczyna im brakować umiaru.Swoje LUDOBÓJSTWO na Polakach i Żydach chca konsultować z Izraelem i USA.To szczyt Zakłamania i Oszustwa.Żydzi maja tez kwity na Nich!!!. Zeby daleko nie zaszli w tej HUCPIE.

 6. Ula Odpowiedz

  1 lutego 2018 w 21:23

  Przepraszam za „wyrażenie”, ale:

  Przyczepi się gó..o, do burty statku i będzie krzyczeć: płyniemy….

 7. KresowiakDSW Odpowiedz

  1 lutego 2018 w 22:52

  Lach, zyd i sobaka wse wira odnaka. Przecież to ich haslo. Oni maja jeszcze czelnosc morde otwierac w tej sprawie

 8. observer48 Odpowiedz

  1 lutego 2018 w 23:03

  Bandera i jego OUN/UPA-B prędzej wylądują na śmietniku ukraińskiej historii, niż kleptokracja Poroszenki sobie to wyobraża, albo Ukraina z powrotem wpadnie w szpony kacapskiego niedźwiedzia.

 9. miku Odpowiedz

  2 lutego 2018 w 02:15

  Gdyby nie ta „okupacja” to Holomodor byly i na terenie obecnej zachodniej Ukrainy.

 10. ktos Odpowiedz

  2 lutego 2018 w 14:01

  No skoro dla Ukraincow wywiezienie ich rodakow za granice jest tak samo bestialskie jak wymordowanie Polakow na Wołyniu (w obu przypadkach robiono miejsce dla swoich), to gratulacje. A moze oni tez twierdza ze obozy to nie Niemcy budowali? NIedlugo okaze sie ze Niemcy nie mogac zniesc bestialstwa w Polsce postanowily ratowac Żydów i zaatakowaly Polske.

 11. Leśnik Odpowiedz

  2 lutego 2018 w 14:21

  Polska oo okupowała Małopolskę Wschodnią?

 12. wujek53 Odpowiedz

  2 lutego 2018 w 19:38

  Ten Pan powinien skonsultować się z duchem Hitlera,jak jeszcze mocniej rozwinąć szowinizm ukraiński.

 13. vox15 Odpowiedz

  5 lutego 2018 w 12:15

  Czy te matoły banderowskie widza róznice między swoja nazistowską historia a polska historia antynazistowską?
  Jak on śmie nam zarzucac okupacje TERENÓW uKRAINY między 1 a 2 WŚ skoro takiego państwa nie było az do początku lat 90tych. Ukrainy nigdy wcześniej nie nbyło jako państwa. To teren Obojga narodów -litwy i Polski z Rusinami w jej granicach . To tak jakby Łemkowie chcieli stworzyc swoje państwo na historycznych terenach Polski.
  Nazizta przebrał się w komże i na msze dzwoni – fałszywy bandyta medialny . Sami posługują się symbolika faszystowska ,maszerują ze swastykami SS-Galizien po polskich ulicach Lwowa i jeszcze nas oskarżają o jakis
  TVNowski nazizm leśny . A gdzie UPA -wyszło z lasu i straszy.Bydło

 14. Pafnucy Odpowiedz

  6 lutego 2018 w 18:59

  Brakuje mi tu komentarza Pawło Bohdanowycza. Na pewno wytłumaczyłby tego rezuna. Może chwilowa zadyszka mózgu lub jego brak? Prowidnyku Pawło przyjdź nam, owieczkom zagubionym w banderowskiej logice z pomocą. Pewnie Moskwa zapłaciła temu upaińcowi. Pawło rzuć jeszcze kilkoma cytatami Targalskiego i Kowala a zawładniesz naszymi sercami.

 15. Pafnucy Odpowiedz

  6 lutego 2018 w 19:03

  Już nie mogę się doczekać, kiedy będę miał z zakłamanymi, obłudnymi i antypolskimi banderowcami międzymorze. Moskwo drżyj. Ukraiński nazizm i polski romantyzm nadchodzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *