Sankcje przedłużone

14 marca 2017

W związku z sytuacją na Ukrainie zdecydowała się przedłużyć wobec Rosji o kolejne pół roku.

Poinformowała o tym wczoraj Rada Europejska w specjalnym komunikacie. Przypomnijmy: to jest to ciało, którego głową obrano właśnie na druga kadencję Donalda Tuska.


Obecne obostrzenia wobec Rosji i niektórych jej obywateli maja potrwać do 15 września 2017 roku. W tym momencie mija trzeci pełny rok, od kiedy zaczęły obowiązywać.

Powodem jest oczywiście nieustąpienie czynników, które doprowadziły do wprowadzenia sankcji. Mowa o okupacji Krymu oraz rozpętaniu i podtrzymywaniu wojny w Donbasie. Unia zdaje się mówić: to są warunki brzegowe, niepodlegające negocjacjom.


Sankcje nie zostały odnowione w sposób mechaniczny. Trzeba było – choć zabrzmi to cokolwiek groteskowo – odświeżyć czarną listę osób objętych zakazem wjazdu do Unii na skutek zgonu niektórych z nich.

Zamrożone pozostają lokowane na terenie Unii aktywa 37 przedsiębiorstw.

I jakkolwiek Unia Europejska wydaje się głównie zajęta problemami fikcyjnymi, jak na przykład obrona praworządności w Polsce, to czasem zdarza się jej jeszcze zająć czymś pożytecznym i co więcej, nie dać się rozegrać wszędobylskim lobbystom, którzy tylko czekają na wznowienie kontaktów handlowych z FR.

Zobaczymy, kto pierwej zmięknie. Liczymy, że będą to tak zwani „nasi”.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

8 odpowiedzi Sankcje przedłużone

 1. zRosji Odpowiedz

  14 marca 2017 w 19:56

  Sankcje na Rosję zostały nałożone na zawsze (czyli do coraz bliższego końca UE), bo Rosja oczywiście Krymu nie da Ukrainie. Po co ten cyrk z przedłużaniem o pół roku co pół roku… Czy Europa nie widzi jaka jest śmieszna, albo EU chce może pokazać jaka to jest „mocarna” 🙂

  Rosja nie potrzebuje zachodu. Jest samowystarczalna. Ma wszystkie surowce i wszystko co potrzeba. Nie ma takich sankcji które by zmusiły Rosję do czegokolwiek, ani nie ma takiej armii, bo mamy wystarczający arsenał żeby takie NATO całe zdemolować wielokrotnie, wiec darujcie sobie… Nie podskoczycie Rosji.

  • zPolski Odpowiedz

   15 marca 2017 w 00:52

   nikt nie chce nad Wami skakać – jeszcze zaczepimy o Was butem i trzeba będzie Was zmywać z butów jak g…

  • Luk Odpowiedz

   15 marca 2017 w 00:56

   Tak Rusku. Możecie się nażreć ropą i ciasteczkami z Krymem.
   A co do „demolki” to widać jak Putas wam zdemolował mózgi…

  • SyøTroll Odpowiedz

   15 marca 2017 w 07:47

   Bo sankcje nałożone przez nas na obywateli Rosji,Krymu i Donbasu, za to że ignorują naszą wolę odnośnie ich ziemi, dowodzą naszej wyższości moralnej. 😉

  • Jarema Odpowiedz

   15 marca 2017 w 10:12

   Tak sądziłem, że Rosjanie podprowadzą polską przyśpiewkę i zanucą, jak Polacy po przegranym 5:0 meczu – Rosjanie nic się nie staaaaaaaało, Rosjanie nic się nie staaaaaaaaało … ! Tymczasem prawda historyczna jest taka, że bez Zachodu Rosja nie może się rozwijać, ale zobaczymy, czy coś się stanie po 10 latach sankcji. Przypomnijmy sobie Polskę z lat 80 – tych po 10 latach izolacji i kryzysu. No ale może w przypadku Rosji tak się nie stanie?

 2. observer48 Odpowiedz

  15 marca 2017 w 23:35

  Tak trzymać!

 3. pol Odpowiedz

  16 marca 2017 w 11:03

  Nic nie usprawiedliwia Rosyjskiej napaści na Krym i Ukraiński Donbas , więc koniec znajomości ze złodziejami i bandytami ,izolacia putlerowskiej Rasyji to jak zamknięcie w klatce dzikiego prymitywnego zwierzaka skazanego na powolną śmierć .

 4. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  16 marca 2017 w 13:16

  Polecam : Kryzys w Rosji. Degradacja modelu zarządzania gospodarką.
  https://www.osw.waw.pl/sites/default/files/prace_61_pl_kryzys-w-rozji_net.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *