Rosja złamała traktat jądrowy z USA! Waszyngton rozmieszcza bomby atomowe, Moskwa – Iskandery

28 września 2015

rosyjskie_rakiety

Władze Rosji złamały o likwidacji rakiet średniego i krótkiego zasięgu przeprowadzając 2 września br. test zabronionej SSC-X-8 – twierdzi wywiad USA i przedstawiciele Białego Domu, na których powołuje się „The Washington Free Beacon”.

Według amerykańskich władz, w czasie próby tej rakiety, zdolnej przenosić głowice jądrowe, przeleciała ona wprawdzie mniej niż 500 km, a więc nie naruszyła limitu ustalonego traktatem, jednak faktyczny zasięg tej rakiety wynosi 5,5 tys. km.


Rakiety tego typu są zabronione na mocy Traktatu między ZSRR i USA z 1987 r., do którego przestrzegania Rosja się zobowiązała. Ponadto rosyjska próba obejmowała także test ładunku nuklearnego co znaczy, że zabronione rakiety stały się częścią strategicznych sił jądrowych Rosji.

W odpowiedzi na amerykańskie oskarżenia ambasada Rosji w Waszyngtonie odpowiedziała oczywiście, że „nic jej nie wiadomo na ten temat”.


Wcześniej zagroziły, że jeśli Kreml złamie traktat o rakietach średniego i krótkiego zasięgu, odpowiedzą tak, aby nie dopuścić do wojskowej przewagi Rosji, ale jednocześnie uniknąć eskalacji wyścigu zbrojeń nuklearnych.

Tymczasem niemiecka telewizja ZDF podała, że USA postanowiły rozmieścić w Niemczech 20 bomb atomowych najnowszej generacji B61-12. Mają one trafić do bazy lotniczej koło miasta Büchel w Nadrenii-Palatynacie, gdzie stacjonują samoloty „Tornado”.

Bomby te są w stanie m.in. wbijać się pod powierzchnię ziemi i tam eksplodować niszcząc podziemne bunkry przeciwatomowe. Każda z nich ma moc ponad 4-krotnie większą niż moc bomby zrzuconej na Hiroszimę podczas II wojny światowej.

Oficjalnie Waszyngton zaprzeczył informacjom o nowych bombach w Niemczech, jednak rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow natychmiast zagroził Amerykanom krokami odwetowymi. Jak podała agencja Interfax, Moskwa zamierza ponownie rozmieścić w Obwodzie Kaliningradzkim rakiety balistyczne Iskander, wycelowane m.in. także w Polskę.

Zdaniem Sztokholmskiego Instytutu Badań nad Pokojem SIPRI, „eskalacja konfliktu w Donbasie doprowadziła Rosję i USA do największego kryzysu od czasów „zimnej wojny” i ponownego wyścigu zbrojeń jądrowych”.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

12 odpowiedzi Rosja złamała traktat jądrowy z USA! Waszyngton rozmieszcza bomby atomowe, Moskwa – Iskandery

 1. Tengu Odpowiedz

  28 września 2015 w 17:01

  Bardzo dobrze, znowu sie ruskie parchy „za zbroją” na śmierć, tym razem pozostanie Księstwo Moskiewskie i ze 100 km okolic, może uda sie uwolnić reszcie niewolników z tego ruskiego Więzienia Narodów!

 2. Tfu!!! Odpowiedz

  28 września 2015 w 17:11

  Szaleńcy na wschodzie i zachodzie ,prawdopodobnie też na południu i północy .Do czego to doprowadzi ?

  • Vandal Odpowiedz

   28 września 2015 w 17:43

   Moze doprowadzc do wyzwolenia energi jadrowej, a nie do wyzwolenia narodow jak to napisal nasz kolega Tengu 🙁

 3. Vandal Odpowiedz

  28 września 2015 w 17:38

  Amerykanskie B61-12 to nie jest rakieta, a bomba, sama nie lata potrzebuje samolot, coprawda glowica moze byc zamontowana do cruse missile.
  B61-12 to nowy typ bomby B61- ktore wlasnie sa wymieniane.

 4. Karol Odpowiedz

  28 września 2015 w 18:34

  Bardzo dobrze. Moskal może zapomnieć o tym,że wystrzeli rakiety i przeżyje, jak szczur pod ziemią.

 5. jubus Odpowiedz

  28 września 2015 w 20:58

  Głupcy, przestańcie się podniecać, nie swoją bronią. Dzisiaj nie ma Kuklińskiego który byłby w stanie zdradzić plany jądrowe Rosji. I Polska jest dzisiaj w kropce, bo za wywijanie szabelką, dostanie po łbie atomówką, nie daj Boże. Dla Polski jest tylko jedno wyjście – ogłosić niepodległość, wyjść z NATO i UE, żadnej innej alternatywy nie ma.
  A USA niech sobie walczy z Rosją czy Rosja z USA, obojętnie. Ale my się trzymajmy od tego z daleka.

  • milosnikkozy Odpowiedz

   28 września 2015 w 21:21

   jubus, tak jest, Polska powinna wyjść z NATO i UE. Żadnej alternatywy nie ma. Wtedy zielone ludziki przyjdą i bezkarnie wprowadzą tu swój porządek. Polska podzieli los Ukrainy. Wspaniale. Skąd tacy, jak ty, biorą się?

   • NAVI

    28 września 2015 w 23:03

    Polska powinna być w sojuszach jak najbardziej tak tylko powinna również pozostawać bardziej bezstronna. Dużo więcej by tym sposobem zyskała gdyby kierowała się Interesami Swojego Państwa niż byciem takim popychadłem do machania szabelką, zapominając ze w razie konfliktu będzie państwem frontowym które najbardziej ucierpi.

   • jubus

    29 września 2015 w 00:43

    A kto powiedział, że przyjdą Marsjanie? Po co?? Po co Kacapom Polska, skoro Szwaby i Jankesi już ją mają i to pod pełną kontrolą. Czy wiesz, imbecylu, że w rękach Polaków jest jedynie 40% polskiej gospodarki. Jak śmiesz wypowiadać się w interesie Polski ty prozachodni, proszwabski, projankeski agencie!
    Polska się liczy – reszta to gówno, ruskim, jankeskim, szwabskim, unijnym, natowskim, jakimkolwiek innym agentom mówimy wprost „wyp….ć”

   • Demaskator

    29 września 2015 w 09:52

    jak to skąd? Z Moskwy 😉

  • ltp Odpowiedz

   29 września 2015 w 15:52

   poszoł won ruSSki pachołku

 6. oskar Odpowiedz

  29 września 2015 w 23:58

  Pamiętajcie że amerykańska bomba atomowa ma maksymalnie około 200kt (kilo ton) a rosyjska około 800 wiec amerykanie nie zawojuja zbytnio siła rażenia jest nie wyobrażałna wiec co tu dużo pisać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *