Putin: „Chciałbym odejść z polityki”. Będą z tym problemy? Czeczenia, Krym i… brak następcy

7 grudnia 2016

putin

Rosyjski prezydent chciałby zakończyć karierę sukcesem.  Może być dylemat. Do rozwiązania są trzy sprawy – mówi dziennikarz opozycyjnego radia „Echo Moskwy” Matwiej Ganapolski.

O tym, że mógłby już przestać być prezydentem powiedział na spotkaniu w Czelabińsku. Zapowiedź ojego uwarunkowanym sukcesem odejściu z polityki jako pierwszy zacytował Interfax.


– Tak, on naprawdę chce to zrobić – twierdzi Ganapolski. – Pozwolą mu, ponieważ marzą, żeby wreszcie zniknął jak kamfora. Pozwolą mu nawet podróżować po świecie, nie będą robić problemów.  Jednak Putin powiedział ważne słowa: że marzy o zakończeniu kariery sukcesem, a uniemożliwiają mu to trzy rzeczy – ocenia Ganapolski.

Pierwszym problem jest . Trzeba uciszyć albo odsunąć Kadyrowa i wojna gotowa. Drugi – to Donbas i , a zwłaszcza . W sytuacji, jaka jest obecnie, o normalnych relacjach ze światem i zakończeniu kariery  mowy być nie może.  Kolejnym problemem jest brak następcy. No bo komu oddać władzę? Nie jest Jelcynem, który miał pod ręką Putina. śpi i będzie spać, więc nawet nie ma o czym mówić. A więc komu? Sieczinowi? – pyta Ganapolski i ciarki zaczynają chodzić człowiekowi po grzbiecie wobec tej alternatywy.


Putin powiedzialprawdę o gotowości do odejścia, jednak kluczowym słowem jest tu „sukces”. Jednak – i to jest najgorsze – on sam nic w kierunku osiągnięcia tego sukcesu nie robi. I na tym polega problem – puentuje rosyjski dziennikarz.

Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/semperkresy/

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

10 odpowiedzi Putin: „Chciałbym odejść z polityki”. Będą z tym problemy? Czeczenia, Krym i… brak następcy

 1. SyøTroll Odpowiedz

  7 grudnia 2016 w 11:24

  „Świat” czyli dokładnie nasz demokratyczny europejsko-północnoamerykański Zachód woli widzieć to co sam chce, a nie to co ma miejsce faktycznie, i to już od pewnego czasu. Czeczenia, Karabach, Abchazja, Południowa Osetia, Krym, Donbas i Naddniestrze są możliwymi punktami zapalnymi, jeśli ktoś na Zachodzie, tych punktów zapalnych będzie potrzebował.

  • AlfRed Odpowiedz

   8 grudnia 2016 w 01:47

   Te punkty i tak już się palą, tlą albo dogasają, czy to jest komuś na zachodzie potrzebne czy nie.

 2. observer48. Odpowiedz

  7 grudnia 2016 w 12:29

  Tragedia zaczyna zamieniać się w farsę. Ciekawe, czy zdąży, zanim kacapia zbankrutuje i rozwali na takie kawałki, że nie będzie już czego zbierać. Niech się zastanawia jak najdłużej! Niech żyje Fuhrer Putler!

 3. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  7 grudnia 2016 w 12:49

  owoce przyjazni z wielkim mordorem -Czeczenia, Karabach, Abchazja, Południowa Osetia, Krym, Donbas i Naddniestrze… najdroższa ropa i gas na świecie, ruskie bazy, wykupione banki i petrochemia …a putler woli widzieć to co sam chce, a nie to co ma miejsce faktycznie, i to już od pewnego czasu….
  gospodarka jak z 19 wieku- uzależniona od surowców, wykupujący wszystko chinczycy… a putler swoje – pozwólcie mi odejść …najpierw okradłem własny naród, potem napadłem i okradłem sąsiada a teraz nie wiem co zrobić…leć na marsa putler!

 4. Kocur Odpowiedz

  7 grudnia 2016 w 14:28

  Z ostatnich zdań artykułu nasuwa się konkluzja, że putol będzie dalej tkwić na swoim stołku. A ta cała afera jest tylko po to, żeby namydlić oczy ludziom. Nie słyszałem jeszcze o czymś takim, aby „władza” sama odeszła od żłobu. No, chyba że jest to przypadek bez precedensu.

 5. miki Odpowiedz

  7 grudnia 2016 w 15:15

  Spokojnie on ma jeszcze swoją rolę do odegrania i nie będzie to atakowanie Polski……. najciekawsze przed nami.

 6. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  7 grudnia 2016 w 16:23

  iwan grozny okresowo ,,umierał” – i gdy pretendenci do tronu ujawniali się w walce o tytuł następcy – to mordował ich wszystkich, z całymi rodzinami a nawet ich inwentarz… ruski mir… a prosty lud moskiewski kochał go za to że, ci wyżej mieli nie lepiej niż oni – poprostu ruski mir…inni muszą mieć gorzej
  po audiencji u cara batiuszki opryczniki nahajkami częstowali wychodzących mówiąc: ,, aby wam w głowie się nie poprzewracało…”
  wymordował wszystkich kupców -zapadników z republik kupieckich w nowogrodzie i pskowie, ale dał nagrabić tym niżej… prosty iwan go kochał…
  potrafił zamordować bojara za to, że w trakcie uczty nie uśmiechał się gdy jego żonę i córkę gwałcił – taki dobry pan a prosty lud ruski go kochał..
  koniec zwieńczy dzieło…zamordował własnego syna a po jego opriczinie tatarzy spalili moskwę…ruski mir w praktyce

 7. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  7 grudnia 2016 w 16:35

  do obejrzenia dla tych którzy chcą zrozumieć moskovię- wersja dla widza zachodniego – Tsar ( Царь 2009 ) https://youtu.be/aCvK57uhQxM

 8. AlfRed Odpowiedz

  8 grudnia 2016 w 01:50

  Jak kto kto będzie następcą. Aleksandr Bortnikow. Rolę następcy tronu pełni tradycyjnie szef KGB. Takie prawo…zwyczajowe.

 9. JURIJ RUSKI BANDYTA Odpowiedz

  9 grudnia 2016 w 15:49

  KREMLOWŚCIKI SĄ SKAZANE WYŁĄCZNIE NA OPINIĘ O NICH WYPRACOWANĄ W SZEROKO ROZUMIANYM WOLNYM ŚWIECIE, A TA OPINIA Z MIESIĄCA NA MIESIĄC JEST CORAZ BARDZIEJ ZASADNICZA I ZBLIŻAJĄCA SIĘ DO PRAWDY O KREMLOWSKICH ZBÓJACH… })

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *