O żydowskim chłopaku, który porzucił karierę modela, by wstąpić do wojska

24 stycznia 2017

James Hirshfield, fot. http://hirshfieldgolf.com/

Rzuciwszy wszystko 31-letni James Hirshfield zgłosił się 2 tygodnie temu do służby w Siłach Obronnych Izraela. Jego marzeniem jest zostać zwiadowcą.

Kiedy pracownicy biura werbunkowego w Hajfie zobaczyli człowieka w wieku, jak na poborowego przedemerytalnym, popukali się w czoło. James Hirshfield nie dał się jednak „zjeść w kaszy”.


Do jednostki ma się zgłosić 19 kwietnia. Minie jednak trochę czasu, zanim zostanie wysłany na poligon – na początku będzie pobierał kursy języka hebrajskiego w dziedzinie wojskowości.

Rodzina chłopka (żydowscy emigranci z Polski mieszkający w Anglii) przyjęła tę decyzję z bólem. Matka załamywała ręce nad pięknie rozwiniętą karierą modela, która dawała mu bardzo porządny zarobek.


Hirshfield nie reklamował bowiem ciuchów z bazaru, lecz współpracował ze znanym na cały świat domem mody. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że chodzi o firmę Hugo Boss.

Jej założyciel, Hugo Ferdinand Boss – o czym nieczęsto się mówi – był niemieckim projektantem, który w swej karierze szył m.in. mundury dla oddziałów oraz Hitlerjugend.

To tylko spekulacja, ale być może jednym z powodów, dla których Hirshfield zrezygnował z pracy dla Bossa był fakt, iż się o tej „niezręczności” w końcu dowiedział.

Jak sam mówi – w Izraelu czuje się, jak w domu. „Gdy wylądowałem po przylocie z Londynu, wszyscy obejmowali mnie i ściskali. Chcę założyć tu rodzinę” – dodaje. Składa również obietnicę: „jako żołnierz dam z siebie wszystko”.

Piękny dowód na to, jak odpychający w gruncie rzeczy jest nihilizm.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi O żydowskim chłopaku, który porzucił karierę modela, by wstąpić do wojska

 1. observer48 Odpowiedz

  24 stycznia 2017 w 07:17

  Brawo!

 2. Adr Odpowiedz

  26 stycznia 2017 w 22:22

  Fajnie byłoby doczekać czasów gdy Polacy zaczną
  wracać z imigracji, a dzieci tych którzy nie wrócą
  dojrzą w WP miejsce w którym warto spędzić kawałek życia.

  A bohater artykułu będzie prawdziwym dziadkiem
  pośród 18-19 letnich poborowych i 20-21 letnich podoficerów i oficerów tak kształtuje się wiek żołnierzy i dowódców taktycznego szczebla w IDFie.

  • Kamil Odpowiedz

   30 stycznia 2017 w 11:06

   Nie sądzę, mając dużą chęć i zdolności może wyprzedzić wszystkich.

 3. tomaszk-poz Odpowiedz

  13 kwietnia 2017 w 12:27

  Normalnie zabrzmiało jak historyjki w socjalistycznych gazetach 🙂 Odmieni mu się, jak mu odstrzelą nogę lub coś wyżej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *