FIFA boi się sprawdzić, czy rosyjscy piłkarze też stosowali doping

3 stycznia 2018

Międzynarodowa Federacja Związków Piłki Nożnej już rok temu dostała z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Światowej Agencji Antydopingowej () 154 podejrzane próbki pobrane od rosyjskich piłkarzy, ale dotąd nie zostały one zbadane.

Pod naciskiem zachodnich mediów dwa tygodnie temu międzynarodowa federacja piłkarska ogłosiła, że próbki zostaną zbadane na początku przyszłego roku, jednak nie podano żadnych szczegółów. O sprawie pisała niedawno szerzej „Rzeczpospolita” tutaj.


Sprawa jest bardzo trudna dla , jest bowiem organizatorem futbolowych Mistrzostw Świata w czerwcu i lipcu 2018 roku, a na czele rosyjskiego związku piłkarskiego stoi wicepremier Witalij , który według WADA był współorganizatorem i koordynatorem państwowego systemu nielegalnego farmakologicznego wspomagania rosyjskich sportowców. Więcej na ten temat między innymi tutaj i tutaj.

Oprac. MaH, rp.pl


fot. kremlin.ru,, CC BY 4.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź FIFA boi się sprawdzić, czy rosyjscy piłkarze też stosowali doping

  1. kuba Odpowiedz

    22 grudnia 2017 w 10:45

    Pamietam jak na mistrzostwach europy doszli do polfinalu. Zabiegali przeciwnikow. Teraz juz kumam dlaczego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *