Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie ws. Tuska: „Zawarł nielegalną umowę z Putinem na szkodę Polski”

21 marca 2017

Do prokuratury złożono zawiadomienie ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska w związku z tragedią smoleńską. „Żadne stanowisko nie zwalnia z odpowiedzialności za przestępstwa, o które jest podejrzewany” – mówi szef MON Antoni  w rozmowie „Gazety Polskiej”.

Pytany, czy Donald powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za zaniedbania w związku z tragedią smoleńską, które miały miejsce w czasie gdy był premierem, Antoni Macierewicz podkreślił: „Moim zdaniem nie chodzi o zaniedbania, ale o przestępstwo. Premier Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem nielegalną umowę na szkodę Polski i za to powinien odpowiadać karnie”.


Minister obrony był też pytany o niedawno złożone przez SKW zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa podczas przetargu na remont tupolewa. – Ten przetarg był przeprowadzony w skandaliczny sposób. Wystarczy wskazać, że przedstawiciel spółki Polit Elektronik ustalił z przedsiębiorstwem Aviakor, że remont odbędzie się w Samarze i że stroną będzie spółka Polit Elektronik, już kilka miesięcy przed podpisaniem przetargu… Mówiąc krótko – sprawa była od początku do końca ustawiona i przyjaciel Władimira Putina Oleg Deripaska z góry wiedział, że to jego firma będzie remontowała samolot, którym lata polski prezydent” — podkreślił szef MON.

Na pytanie, czy Tusk powinien także odpowiadać przed sądem za umowę, którą w czasie jego rządów zawarła Służba Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa Macierewicz podkreślił, że „zarzuty nielegalnej współpracy z  usłyszeli już byli szefowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego w latach 2010-2015”. (…) Teraz prokuratura wyjaśnia, w jakim zakresie Donald Tusk jest odpowiedzialny za to, że przez dłuższy czas ta współpraca była realizowana bez zgody premiera rządu polskiego”.


Kresy24.pl/Gazeta Polska, PAP

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie ws. Tuska: „Zawarł nielegalną umowę z Putinem na szkodę Polski”

 1. SyøTroll Odpowiedz

  21 marca 2017 w 10:29

  Jeszcze brakuje tylko oskarżenie o zakontraktowanie przez Tuska, u Putina lub jakiegoś jego przydupasa, mgły na 10 kwietnia 2010-ego roku.

  • jubus Odpowiedz

   22 marca 2017 w 13:13

   PiSiory zapewne oskrażą niedługo Matkę Boską Kazańską.

  • observer48 Odpowiedz

   22 marca 2017 w 20:05

   @SyøTroll
   Wszystkie nitki wiodą do „Bula” i rudej małpy. Pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy obecny rząd RP natknie się wreszcie na jakieś słabe ogniwo które zacznie śpiewać, niczym nieboszczyk Kiepura. Przecież nikt o zdrowych zmysłach, kto nie spał w podstawówce na lekcjach fizyki nie uwierzy, że samolot klasy Tu-154 rozleciał się na ponad 60 000 fragmentów rozrzuconych w promieniu ponad 500 m od miejsca uderzenia w miękki, podmokły grunt z prędkością 250-270 km/h. „Bul” i „krul” Europy mogą oglądać kwadratowe niebo prędzej, niż wielu z nas się spodziewa. Klucz do rozwiązanie tajemnicy Smoleska mają moim zdaiem „Bul” i agenci byłej WSI z Pro Civili, z którymi „Bul” był i jest powiązany. Dalszy postęp w rozwiązywaniu tej sprawy będzie możliwy dopiero po gruntownej czystce i reformie polskiego wymiaru sprawiedliwości, co być może nastąpi już latem br. po upublicznieniu całości zbioru zastrzeżonego IPN 16 czerwca.

 2. gegroza Odpowiedz

  21 marca 2017 w 21:08

  Nie wyszło ze sztuczną mgłą i zamachem więc trzeba coś innego wymyślić. To albo oszołom, albo czyjś agent

 3. jubus Odpowiedz

  22 marca 2017 w 08:00

  I żeby nie było, że życzę komuś śmierci, po prostu, mogło zginąć 2 bydlaków, zamiast 2 niewinnych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *