Ankara potępiła działania Armenii w Górskim Karabachu (WIDEO)

2 kwietnia 2016

gorski karabach (2)

Dokładna liczba ofiar konfliktu nie jest jeszcze znana. Jak informuje Interfax, powołując się na źródła wojskowe Górskiego Karabachu, podczas walk poległo ponad 200 żołnierzy sił zbrojnych Azebejdżanu.

wezwała Erewań do natychmiastowego zawieszenia broni.

„Potępiamy ostrzelanie przez Armenię terytorium Azerbejdżanu w nocy z 1 na 2 kwietnia. Składamy kondolencje bliskim naszych poległych azerskich braci” – napisano w oświadczeniu tureckiego MSZ.


Strona turecka oskarżyła Armenię o agresywną politykę zagraniczną. Prezydent Turcji Tayyip powiedział, że do obecnego nasilenia konfliktu w Karabachu doszło z powodu niewystarczających wysiłków Grupy Mińskiej (Rosja, Francja, USA).

Przypomnijmy (pisaliśmy o tym tu), że w nocy z 1 na 2 kwietnia w Górskim Karabachu wybuchł zbrojny . Walki między żołnierzami Armenii i Azerbejdżanu rozpoczęły się w nocy z piątku na sobotę. Zginąć miało, wg różnych źródeł,  od 50 do 150 osób. Sytuacja w strefie konfliktu jest nadal napięta.


Rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow oświadczył, że „Prezydent apeluje do stron konfliktu o natychmiastowe zawieszenie broni i powściągliwość”, zaś rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wezwała „do opanowania i natychmiastowej rezygnacji ze wszelkich form przemocy” oraz poinformowała, że Rosja rozpoczęła konsultacje z mińską grupą OBWE.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

8 odpowiedzi Ankara potępiła działania Armenii w Górskim Karabachu (WIDEO)

 1. enor Odpowiedz

  3 kwietnia 2016 w 12:24

  Przed tymi wydarzeniami Azerbej… gościł Kerrego .To nie wyszło samo z siebie może o tym też napiszecie

  • pol Odpowiedz

   4 kwietnia 2016 w 12:35

   Tak Kery pojechał ostrzec Azerów o prowokacji rosyjskich specialsów i przygotowaniach do wojny zorganizowanych przez putlera

 2. SyøTroll Odpowiedz

  4 kwietnia 2016 w 07:45

  Jakiś czas temu Azerbejdżan oskarżał USA o naciski w kwestii „odzyskania kontroli na Karabachem”. Po czym utworzono „sojusz obronny” turecko-azersko-gruziński wymierzony rzekomo przeciw Rosji; ech …

  • pyton Odpowiedz

   4 kwietnia 2016 w 09:32

   Jasne, i jak zawsze u Ciebie: złe USA i wspaniała miłująca pokój Rosja!

   • SyøTroll

    4 kwietnia 2016 w 11:11

    Kaukaz, to jeden wielki konflikt etniczny, część nacji i grup narodowościowych nie decyduje się na konflikt zbrojny, część tak. Kiedy działania USA mogą, powtarzam mogą mieć za cel uspokojenie konfliktu narodowościowego jestem skłonny poprzeć, kiedy wolą „w interesie USA” podgrzać nastroje nie. Podobnie podchodzę do działań Rosji. Ale ty wolisz uważać że Rosja zawsze chce źle, a USA zawsze dobrze (pytanie w czyim interesie). To nieprawda. Obie strony walczą o wpływy w strefach konfliktów. Nie tworzą, ich tylko ewentualnie wykorzystują istniejące. Na Kaukazie Rosja posiada swoje wpływy, a USA i UE chcą je wyprzeć. A konflikty etniczne istnieją równolegle na innej płaszczyźnie.

 3. pol Odpowiedz

  4 kwietnia 2016 w 12:39

  To wszystko moskalska robota dla osiągniecia korzyści z upadającego biznesu handlarzy bronią .

 4. Jac Odpowiedz

  4 kwietnia 2016 w 14:59

  Moskal z wujem Samem-Sorosem dwa bratanki

 5. gegroza Odpowiedz

  4 kwietnia 2016 w 21:42

  Bliższa nam Armenia !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *