Zagrożenie bombowe w Moskwie. Ewakuowano ponad 10 tys. mieszkańców (WIDEO)

13 września 2017

W stolicy Rosji ewakuowano równocześnie kilka centrów handlowych, dworców, szkół i urzędów. We wszystkich mogą znajdować się materiały wybuchowe – podał portal o2.pl.

Russia Today donosi, że moskiewska policja otrzymała kilkanaście zgłoszeń o rzekomych ładunkach wybuchowych. Wszystkie miejsca mają być po kolei sprawdzane przez funkcjonariuszy.


– Przeszukujemy 20 lokalizacji, w których miały zostać podłożone bomby. Liczba ewakuowanych ciągle rośnie, nie wykluczamy, że będzie ich o wiele więcej niż dotychczasowe 10 tys. — doniosły służby ratunkowe w rozmowie z agencją Tass.


Pierwsze doniesienia o zamachach w rosyjskich miastach na terenie całej Rosji zaczęły pojawiać się już 10, a kolejne 11 i 12 września. Po anonimowych telefonach ewakuowano szkoły, uczelnie, centra handlowe i budynki administracji. Powodem miały być informacje o bombach i podejrzanych przedmiotach.

We wtorek, 12 września, w całej Rosji ewakuowano łącznie 45 tys. osób w związku z zagrożeniem bombowym. Wszystkie doniesienia okazały się jednak fałszywe. W niektórych regionach służby informowały dziennikarzy, że są to ćwiczenia. Władze innych zaprzeczały – żadnych manewrów nie było.

Kresy24.pl/o2.pl, belsat.eu (HHG)

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Zagrożenie bombowe w Moskwie. Ewakuowano ponad 10 tys. mieszkańców (WIDEO)

 1. Dzierżyński Odpowiedz

  14 września 2017 w 11:14

  Szykują się na wzrost zagrożenia terrorystycznego, czyżby planowali kogoś zaatakować???

  • Polak z Białorusi Odpowiedz

   17 września 2017 w 20:14

   Nie, dzierżyński . Takie nakręcanie ludu moskiewskiego robione z celem podsycania i stałego wzniecania jak największej nienawiści do Zachodu-USA, jak do źródła światowego teroryzmu. Na Białorusi o tym obecnie otwarto już mówią na „wykładach” w niektórych cerkwiach prawosławnych moskiewskie geroi prawosławnyje Imperii…Wiedz… Albo nie rozumiesz, albo jesteś”pachołkiem”. Do rzeczy, skłaniam się do drugiego, bo prosiłem cie zmienić haniebne przezwisko na coś normalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *