Ukraińsko-krymski aktywista Wołodymyr Bałuch zasądzony na 3,5 roku więzienia

4 sierpnia 2017

Dzisiaj, 4 sierpnia „sędzia” „rozdolnieńskiego sądu okręgowego” Marija Bedrycka skazała znanego działacza społecznego Wołodymyra Bałucha na 3 lata i 7 miesięcy więzienia i grzywnę 10 tys. rubli.

Poinformowała o tym grupa Krymska Grupa Obrońców Praw Człowieka (Krymska Prawozachysna Grupa) na swojej stronie internetowej oraz facebooku.


Przestępstwo, jakiego miał się dopuścić Bałuch polegało na nielegalnym przetrzymywaniu amunicji oraz materiałów wybuchowych, które znaleziono u niego na poddaszu. Znaleziono, czy podrzucono? – pytanie samo ciśnie się na usta.

Skazany, a wcześniej oskarżony nie przyznaje się do winy. Jak powiedział na przedostatniej rozprawie, 1 sierpnia, stawiane mu zarzuty „są politycznym zamówieniem”.


Wersję tę podtrzymuje również obrona Bałucha, tłumacząc, że dowody przeciwko niemu zostały sfabrykowane i zapowiadając apelację.

Aktywista znalazł się na celowniku służb rosyjskich prawdopodobnie jeszcze przed aneksją Krymu, jako że w grudniu 2013 roku „miał czelność” wywiesić przed swoim domem ukraińską flagę.

Telesfor

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Ukraińsko-krymski aktywista Wołodymyr Bałuch zasądzony na 3,5 roku więzienia

  1. Japa Odpowiedz

    4 sierpnia 2017 w 22:10

    Sroga kara. Nasz v-ce minister „obrony”, w klice Maciora, także gromadził różnego typu złom wojenny i sprawę rozdmuchano. Znaczy trzeba prokuraturę i sądy na Krymie podporządkować p. Ziobrze. Wtedy można by było interpretować prawo na kilka sposobów: tak, nie i albo. Tudzież ułaskawić „niewinnego” przed zapadnięciem prawomocnego wyroku. Oj długa droga przed Władimirem Władimirowiczem. Ileż ten satrapa musi się jeszcze nauczyć od miłościwie nam panującego Jarosława.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *