Te skłonności to po tatusiu? Syn kata Polaków wzywa do rozstrzeliwania

2 kwietnia 2015

Jurij_Szuchewycz

z ukraińskiej Partii Radykalnej Jurij wezwał do rozstrzeliwania osób uznanych za zdrajców kraju.

„Możecie uważać, że jestem okrutny, ale powiem jak jest: trzeba rozstrzeliwać wszystkich, którzy są winni zdrady. A jak nie rozstrzeliwać to degradować do szeregowca i wysyłać na pierwszą linię frontu” – dodał Szuchewycz, wyjaśniając, że chodzi mu o zdrajców w szeregach armii ukraińskiej – w Sztabie Generalnym i Ministerstwie Obrony.


„Prezydent nie ma dość siły woli aby wziąć i… Ale najpierw trzeba ustanowić trybunał wojenny i nawet karę śmierci” – wzywa nacjonalistyczny deputowany. Za największy dowód zdrady Szuchewycz uważa poddanie Rosji Krymu.

Jurij Szuchewycz to syn głównego dowódcy UPA z czasów II wojny Romana Szuchewycza, który zatwierdził prowadzenie przez tę organizację ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W jego wyniku bestialsko wymordowano 120 tys. Polaków, w większości kobiet i dzieci.


Również syn Romana – Jurij znany jest z wrogości do Polski i próbuje usprawiedliwiać Zbrodnię Wołyńską. W przeszłości żądał m.in. przeniesienia Cmentarza Obrońców Lwowa do Polski i wzywał na wiecu we Lwowie do przyłączenia do Ukrainy polskich ziem – „Łemkowszczyzny”, Nadsania, Chełmszczyzny i Podlasia.

Kresy24.pl / Obozrewatel, Podrobnosti

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

12 odpowiedzi Te skłonności to po tatusiu? Syn kata Polaków wzywa do rozstrzeliwania

 1. Łukasz Odpowiedz

  2 kwietnia 2015 w 13:17

  Ostatnio czytałem wywiad z nim w którym pytał na czym mają budować patriotyzm jak nie na UPA? Skoro nic innego nie mają niż mordercy dzieci to chyba nie najlepiej świadczy o nich? Polacy mają niezliczone pokolenia ludzi, którzy w chwili najgorszej zawsze stali po właściwej stronie. Tak, tak wiem, że zaraz powiedzą zwolennicy rozmazywania odpowiedzialności, że Polacy też mordowali. Ale proszę zajmijcie się rozważaniem dlaczego pewien Duńczyk z SS żył sobie spokojnie przez dziesięciolecia w podobno cywilizowanych Niemczech. Ukraińcy nie potrafią utrzymać tego co teraz mają, a chcą więcej? Czas na dowcipy był wczoraj.

 2. PutinMongoł Odpowiedz

  2 kwietnia 2015 w 13:20

  Inna sprawą jest nierozliczony z Ukraińcami Wołyń inną wojna tocząca się na Ukrainie i próba stanowień wewnętrznych praw podczas wojny. To, że Suchewycz jest synem banderowca nie oznacza ,że nie ma racji chcąc kary śmierci dla zdrajców. Jestem Polakiem, anty nazistą, antyfaszystą ,antykomunistą, ale uważam,że w wyjątkowych warunkach (np. wojna) powinna być przywrócona kara śmierci za zdradę, morderstwo, czy gwałt. Oczywiście po uczciwym osądzeniu i skazaniu.

  • ert80 Odpowiedz

   2 kwietnia 2015 w 16:28

   W prawie jest kara śmierci tylko nie jest orzekana w stanie pokoju. W stanie wojny owszem i mówię o polskim prawie.

   • Pesymista

    2 kwietnia 2015 w 18:34

    W Kodeksie karnym już od lat nie ma kary śmierci. Jakiś czas temu „nasi umiłowani przywódcy” podpisali jakąś konwencje że nawet w czasie wojny nie będzie można przywrócić kary śmierci. Nawet za zdradę itp. W tv śmieszni ludzie mówili nawet że nigdy w Polsce nie będzie można już przywrócić kary śmierci.

 3. polkatolka Odpowiedz

  2 kwietnia 2015 w 22:31

  Przecieram oczy ze zdumienia, az sprawdziłam,czy to przypadkiem nie kresy.pl. No,no, Szuchewycz mordercą Polaków. A niedawno pamięć szanownego tatusia deputowanego parlament Ukrainy uczcił minutą ciszy. No coz, ten portal tez chce troche zyskać na wiarygodnosci.Oby więcej takich informacji.

 4. WF Odpowiedz

  2 kwietnia 2015 w 23:35

  A ja też jestem za przywróceniem tej kary,ona ma odstraszać i dyscyplinować.

 5. RAB1621 Odpowiedz

  2 kwietnia 2015 w 23:58

  Widac morde banderowca!!! Należy wybic ich do nogi!!!

  • Jan53 Odpowiedz

   4 kwietnia 2015 w 15:14

   Tez jestem za,oraz weryfikacja Karty Polaka przyznawane tam przez nasze „placówki”slynace z korupcji.

 6. beskidzki Odpowiedz

  3 kwietnia 2015 w 00:51

  Ach, gdyby tak dla Suchewyczów i Szczynukowiczów karę śmierci przywrócić… by się oddychało normalnym, niezasmrodzonym powietrzem….

 7. Krzysiek Odpowiedz

  5 kwietnia 2015 w 17:04

  Nigdy Ukrainiec nie był naszym bratem-zawsze był mordercą i okrutnym katem!!!

 8. Łzy Matki Odpowiedz

  5 kwietnia 2015 w 20:10

  O nie za to co zrobili – za to że dziś się tym chełpią – kara taka jaką nam zgotowali śmierć. Jestem osobiście za tym aby powołać naszego Szymona Wiesenthala – i wytłuc tą zarazę – z korzeniami – martwi mnie to że jest ich co raz więcej – i że młodzi są tak samo pełni nienawiści do nas.
  To nie jest zemsta czy sprawiedliwość dziejowa – a jedynie konieczność – oni mogą na ponownie krzywdę zrobić. Póki to możliwe to wyciąć w zarodku.
  Obecnie nie ma warunków do tego P Komorowski chyba jest bardziej zakłopotany problemami ukraińców jaka naszymi – Polaków, tak jakby to był ich lub na ich posługach…

 9. marcin z Olsztyna Odpowiedz

  5 kwietnia 2015 w 20:12

  bracie przyjeżdzaj !!ugościm cię sowicie popijem i pokarzemy dowcip kurpiowski. A to jest: wbić widły w brzuch tak że na plecach się zagną ich końca 🙂 pryjeżdzaj sabaku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *