
Rosyjski czołg. Fot. ilustracyjne Kyivcity.gov.ua (Wikipedia), CC BY 4.0
Rosja jest w przededniu ogłoszenia przez Ukrainę strat agresora na poziomie miliona żołnierzy. Tuż po rozpoczęciu pełnoskalowej agresji na Ukrainę niewielu wierzyło, że zdoła się ona jej oprzeć, a tymczasem Moskwa po ponad 3 latach zbliża się do tak ogromnej liczby strat.
Te z kolei w ciągu ostatniej doby wzrosły. O ile wczoraj Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informował, że Rosja straciła poniżej tysiąca żołnierzy, ostatnie 24 godziny to już straty na poziomie 1120. Łączna ich liczba wzrosła do 999 200 i biorąc pod uwagę dotychczasowy trend, można być niemal pewnym, że już jutro Sztab poinformuje o przekroczeniu wspomnianej granicy.
Ponadto, Rosja w ciągu ostatniej doby straciła sporo sprzętu, na czele z czołgami – 8 w ciągu ostatniego dnia, 10 927 od początku pełnoskalowej agresji.
Na liście znajduje się też 15 wozów opancerzonych piechoty (razem 22 783) i aż 34 systemy artyleryjskie wroga (łącznie 29 016 od początku wojny).
Sztab przekazuje też, że Ukraińcy zniszczyli w tym czasie kolejną wieloprowadnicową wyrzutnię rakietową (łącznie 1 413), 240 dronów (40 297), 7 pocisków manewrujących ( 3 337).
Na liście znajdują się także 124 zniszczone pojazdy i cysterny (razem 51 579) oraz 2 jednostki sprzętu specjalnego (3 914). Dane są w trakcie aktualizacji.
swi/Facebook – Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy



