Skandal! Oficjalny Paryż wypuścił mapę z „rosyjskim Krymem”

14 maja 2018

W związku ze zbliżającą się Nocą Muzeów francuskie Ministerstwo Kultury wydało przewodnik po rozsianych na całym świecie przybytkach sztuki zawierających gallica. Jedna rzecz w nim szokuje i to mocno!

(miasto na Krymie), mieszczący pamiątki po wojnie z lat 1853-1856 został w przewodniku przypisany do Federacji Rosyjskiej, a nie do Ukrainy, mimo iż nie uznaje legalności przejęcia przez Kreml Półwyspu.


Komunikat głosił, że sewastopolskie Muzeum Sztuki im. Michaiła Chroickiego mieści się przy „prospekcie Nachimowa, 9, Sewastopol, Federacja Rosyjska”. Jego twórcy swoje informacje czerpali chyba z google’a…

Co więcej pomyłka została niejako usankcjonowana wyrysowaną między Ukrainą a Krymem granicą, uznawaną przez Rosję i być może jakieś zbójeckie państewka, których przywódcy za parę rubli gotowi są sprzedać własną matkę.


Błąd w adresie została niedawno zmieniona i Sewastopol ponownie widnieje, jak miasto na Ukrainie, co sprawia, że rządzący Francją zdali sobie sprawę ze swego „nietaktu” i postanowili wrócić do standardów przyzwoitości.

Kresy24.pl, oprac. DSK

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

15 odpowiedzi Skandal! Oficjalny Paryż wypuścił mapę z „rosyjskim Krymem”

 1. olek Odpowiedz

  15 maja 2018 w 09:33

  Jakie ma prawa do Krymu państwo,które stworzyli bolszewicy z zagrabionych ziem innym narodom powstałe dopiero w 1991 r ?

  • starszy oborowy Odpowiedz

   15 maja 2018 w 10:00

   A jakie prawa do Krymu macie wy ruscy bolszewicy? Ukradliście go innym, a oni przynajmniej legalnie go dostali.

 2. Stein Odpowiedz

  15 maja 2018 w 10:06

  Ech, może i my kiedyś wydamy mapę z polskim Lwowem.
  Warto pomarzyć…

  • polak a nie riusski troll Odpowiedz

   15 maja 2018 w 12:04

   Stein.
   to moskwa w 1994 roku oficjalnie zagwarantowała granice Ukrainy z Krymem…. to raz.

   dwa jeśli moskale są gwarantem granic Ukrainy…to jak ich pokonasz…..

   trzy koniecznie napisz czy pruski Królewiec ma być Polski….co z Grodnem….? co z Polskim samolotem w Smoleńsku….
   uwiarygodnij się.

 3. Pafnucy Odpowiedz

  15 maja 2018 w 10:11

  Szanowna Redakcjo, zajmijcie się tematem ważniejszym dla Polski i Polaków http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/574398,skandaliczne-wpisy-internetowe-ukrainskiego-konsula.html

 4. cherrish Odpowiedz

  15 maja 2018 w 10:41

  Ciekawe, że Lwów nie budzi w autorze takich przemyśleń. Może pora zacząć traktować tą granicę tak samo jak Ukraina traktuje granice z Krymem?

  • polak a nie riusski troll Odpowiedz

   15 maja 2018 w 11:55

   .
   napisz Pan o Królewcu…PRZECIEŻ stalin ZACHOWAŁ RESZTĘ PRUS ABY SZACHOWAĆ POLSKĘ I MIEĆ KAWAŁEK NIEMIEC, TO JEST TAKIE SAMO ZAGROŻENIE JAK PRUSY WSCHODNIE….

   kolejna sprawa, wyjaśnij cherrish, dlaczego to moskwa zabrała Nam Lwów?

   i jeszcze jedno:
   po czyjej stronie będą walczyć moskalscy mirotworcy??????

   chcesz Pan powiedzieć że rusek będzie umierał za polski Lwów????
   co Wy bierzecie w tym sawuszkino 55???

   dugin ostrzega Kijów przed rewizjonizmem Polski,Węgier i Rumunii …ze tylko moskiewscy mirotworcy ich uratują …a Pierwszy Wyznawca Putlera każe Nam iść na wojnę z bratnim narodem….kolejny rozbiór???

   a szczerze …jeśli zniknie Bufor …to kto nas osłoni ze wschodu?????????????? dugin powiedział: zaakceptujemy niepodległą Polskę tylko pod dwoma warunkami…jeśli będzie wasalem Berlina oraz będzie walczyć z Katolicyzmem i tradycją I Rzeczpospolitej…

   naprzeciw Ukrainy są trzy ruskie armie… jedna naprzeciw Bałtów i jedna (plus 11 korpus) przeciw Polsce…

   cherrish..na koniec …lejesz ruską gnojówkę i wzywasz nas do wojny z Ukrainą, ale napisz o Katyniu, napisz dlaczego mamy płacić najdroższe ceny za ruski gaz i ropę….(ceny są z resetu z moskwą) możesz czy wam nie wolno….

 5. Barnaba Odpowiedz

  15 maja 2018 w 12:06

  Przypominam że jeżeli mamy nie uznawać aneksji Krymu to nie możemy też uznawać aneksji Kresów, bo nie może być jedna aneksja dobra jak Polacy tracą a druga zła jak tracą Ukraińcy.

 6. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  15 maja 2018 w 13:12

  wiaderko codziennej gnojówki z osrankino…

  mamy powyżej moskiewską ofertę dla Polaków….
  jak bardzo chcą naszego dobra? jak widzą naszą przyszłość??

  1. wzywają nas do rozbioru naturalnego buforu ze wschodu….chacha cha..no dobre…jeśli zniknie Białoruś,Litwa,Ukraina to…znikną faszystowskie sezonowe państewka, berlin ich nie napuści na Polskę….i jesteśmy bezpieczni!!

  20 000 wyzwolicielskich, antyfaszystowskich czołgów moskali nas ochroni!!!!!!!!!!
  Oczywiście Podpiszą z Nami Traktat o Nienaruszalności Granic!!!! tak jak z Ukrainą w 1994…..co za ulga.

  2. każą nam robić Wołynie, Polakom podpalać węgierskie obiekty na Ukrainie…a ludobójstwo zostanie powstrzymane przez ruskich mirotworców….jak zawsze.
  tak jak w Gruzji…Mołdawii… tam rozdali ruskiej agenturze broń i kazali strzelać, następnie wylądowali spadochroniarze i pilnują ruskiej republiki… w geopolitycznie ważnym miejscu, pilnują aby Polacy,Rumuni i Ukraińcy nie uruchomili Dniestru…
  Tam Nie Ma Przypadku….
  w Teheranie stalin argumentował aby odebrać Polakom Kresy, gdyż wzajemnie masakrują się z Rusinami i tylko pokojowi mirotworcy….

  3. dwa lata temu, moskale zażądali od Polski abyśmy oddali im nasz transport kołowy na wschodzie, mieliśmy umowy terminowe na przewóz a oni nie wydali pozwoleń na przejazd….chcieli znowu oszukać Polaków… zabrać im przewozy do Azji Środkowej… a my na drugi dzień RAZEM z Ukrainą zamknęliśmy ich tranzyt na Zachód….putler po jednym dniu wysłał swoich niewolników aby zawarli porozumienie na dotychczasowych warunkach….

  olek, stein, pafnucy, cherrish…stała ekipa/dzienna zmiana wypadła razem ,,pokojowego wiaderka” znów Razem!
  Jesteśmy Bezpieczni….
  MAJĄC TAKICH PRZYJACIÓŁ …NIE TRZEBA NAM WROGÓW.

  ps: ,,wpierod! za mir i druzbu….”

  • polak a nie riusski troll Odpowiedz

   15 maja 2018 w 13:17

   mając takich ruskich przyjaciół…..

 7. SS20 Odpowiedz

  15 maja 2018 w 20:41

  „zbójeckie państewka, których przywódcy za parę rubli gotowi są sprzedać własną matkę „do niczego bardziej to określenie nie pasuje niż do banderowskiej ukrainy z całą jej swołoczą przy korycie

 8. Stanisław Odpowiedz

  15 maja 2018 w 22:34

  A jak chcę wysłać list na Krym to adresować Ukraina czy Rosja? Bo się gubię….

  • polak a nie riusski troll Odpowiedz

   16 maja 2018 w 00:15

   myślę ze sytuacja wzajemnego konfliktu pomiędzy czekistowską, feudalną moskwą a oligarchicznym – liberalno-platformerskim Kijowem jest dla nas korzystna, gdyż warunkuje wzajemną ich wrogość, narastający rozdzwięk cywilizacyjny, utrzymuje izolację moskali, trwają sankcje…wiąże siły moskali , które to zostałyby użyte przeciw Polsce,Bałtom i Kazachstanowi….

   drugie: moskwa bez Ukrainy nie będzie imperium…a Polska bez wsparcia Ukrainy i Białorusi nie powstrzyma moskali…geopolityka.
   no chyba że liczymy na berlin,żydów lub Londyn…
   a moskale gniją albo rabunek i agresja…po Azowie pójdą dalej …na Odessę…Charków…oraz super ważne Mukaczewo…kolejne rozbiory….macie to we krwi….dogadaliście się nawet z hitlerem kosztem Polski….

 9. Piotr Odpowiedz

  16 maja 2018 w 08:17

  Dlatego jołopy z ukrainy powinni za bohatera uważać S.Petlurę który mógł wywalczyć państwo ukraińskie. Może by nie umarło z głodu 6 mln ludzi, może bolszewizm by się nie rozprzestrzenił ale oni tego nie widzieli i go olali. Sto lat by mogła obchodzić Ukraina i dbać o swoich ludzi . Wolą za to na pomniki stawiać bandytom- banderze i suchewyczowi , którzy mówili że jak trzeba oczyścić swój naród to można jego połowę poświęcić (zamordować). Na mordach nic się nie zbuduje .oddalacie się od cywilizacji .

  • polak a nie riusski troll Odpowiedz

   16 maja 2018 w 22:02

   Piotr.
   czyli Zrównałeś winę kata i Ofiary właśnie….sami sobie zasłużyli na ten los….tak? naprawdę? chcesz SIEBIE W TEN SPOSÓB USPRAWIEDLIWIĆ? TWOJE WYBORY?

   – ,,Może by nie umarło z głodu 6 mln ludzi, może bolszewizm by się nie rozprzestrzenił”-
   idąc tym tropem…a 6 mln Polaków zginęło…za mało walczyliśmy? a 6 milionów ZAGAZOWANYCH Żydów? na czym polegała ich wina? no Piotr?! A 7 MILIONÓW białych moskali w trakcie rewolucji? ….wiesz na czym polegała ICH Wina?
   urodzili się pomiędzy prusakami a moskalami……

   no Piotr?! Wielki? a o co Ty walczysz? o pokój?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *