Rosja też przeciwna polskiej ustawie o IPN

9 lutego 2018

-Naszym zdaniem wszelkie próby rozdzielenia historii II wojny światowej na „swoją” i
„cudzą” są całkowicie niewłaściwe, przeciwskuteczne i będą mieć bardzo smutne skutki dla wszystkich, którzy próbują zajmować się rewidowaniem wyników tej olbrzymiej globalnej tragedii – powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ komentując nowelizację przez Polskę ustawy o IPN, która oprócz penalizowania oskarżania Polski o współudział Holokauście i zaprzeczania zbrodniom ukraińskich nacjonalistów, penalizuje też zaprzeczanie zbrodniom komunistów.

-Znane nam są poważne uwagi do tego aktu (prawnego) ze strony Izraela, a także wielu międzynarodowych organizacji społecznych, organizacji żydowskich – zaznaczyła .


Rosyjskie oficjalne media komentując wcześniej ustawę pochwaliły zakaz zaprzeczania zbrodniom ukraińskich nacjonalistów w czasie II wojny światowej, ale co do reszty, to ich zdaniem są to próby napisania historii przez Polaków niezgodnie z prawdą. W ten mniej więcej sposób wypowiedział się czeczeński prezydent z nadania Kremla Ramzan Kadyrow.

Rosyjscy politycy i prokremlowscy publicyści od dawna prowadzą spór, czasem przeradzający się w „wojnę informacyjną” przeciwko Polsce na tle historii, o czym można przeczytać między innymi tutaj.  ostro protestowała też przeciwko wcześniej przyjętej ustawie o zakazie propagowania totalitaryzmu i przeciwko usuwaniu z Polski pozostałości ulic i pomników z czasów komunizmu.


Oprac. MaH, dzieje.pl

fot. mid.ru, CC BY-SA 4.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

14 odpowiedzi Rosja też przeciwna polskiej ustawie o IPN

 1. wert Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 19:27

  A więć potwierdza się to:
  https://reporters.pl/12377/putin-uzywa-zydow-do-zdobycia-kontroli-nad-swiatem/

 2. Luk Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 23:10

  Warto przypomnieć, że w tym samym czasie kiedy zaczął się żydowski jazgot na temat ustawy o IPN, premier Izraela Netanjahu przebywał w Moskwie.
  Putin powiedział wtedy, że Rosja i Izrael współpracują „w sprawie przeciwdziałania próbom fałszowania historii i rewizji wyników II wojny światowej, zaprzeczania Holokaustowi i zaniżania decydującego wkładu Związku Radzieckiego w zwycięstwo nad Niemcami nazistowskimi”.

  Rosja od czasu inwazji na Ukrainę nie ma dobrej opinii na Zachodzie. Może więc posługiwać się Izraelem, w celu nadszarpnięcia dobrego imienia Polski.
  Warto nadmienić, że te dwa azjatyckie narody nie raz współpracowały przeciw Polsce i Polakom. Już za cara Żydzi często ochoczo współpracowali z Rosją przeciw naszemu narodowi – sytuacja powtórzyła się po 1945. I teraz możemy mieć do czynienia z taktycznym sojuszem rosyjsko-żydowskim.

  • Darek Odpowiedz

   10 lutego 2018 w 20:55

   Mała poprawka – żydowski lumpenproletariat już we wrześniu 1939r witał armię czerwoną kwiatami. Później aktywnie współpracowali z nimi nie tylko w wydawaniu Polaków ale także swoich pobratymców którym lepiej sie wiodło (burżujów) lub sie spolonizowali (żydowska klasa średnia poza inną wiarą często była nie do odróżnienia od etnicznego Polaka). Po 1945r ten lumpenproletariat ubrany w polskie mundury prześladował patriotów oficjalnie. Ba, jest to jeden z elementów kolejnego kłamstwa jakie ciagle idzie w świat – Ślązacy i Mazurzy byli zamykani w „polskich” obozach koncentracyjnych, najczęsciej prowadzonych przez czerwony żydowski lumpenproletariat! Gdy czytam jak jakiś RAS-owiec wiesza psy na Polakach bo podobno po wojnie prześladowaliśmy jego rodzinę nóż mi się w kieszeni otwiera. A niby kto po 1945r strzelał do tych zdrajców noszących niby polskie mundury? Nie kłamcie na temat przyniesionego w 1945r „wyzwolenia”, Polacy nie rzadzili we własnym kraju lecz sowieci i ich kolaboranci. Miejscowi oraz „przechrzty” na polskość pokroju Rokosowskiego (zwani POPami czyli Pełniącymi Obowiązki Polaka)!

 3. GERWAZY Odpowiedz

  10 lutego 2018 w 08:03

  udez w stol ustawa a bandyci sie odezwa

 4. Jarema Odpowiedz

  10 lutego 2018 w 10:50

  Czyli jednak Rasija ponownie pokazał „przyjazną” do Polski twarz.

 5. 2kbb Odpowiedz

  10 lutego 2018 w 11:55

  Sowieci rozpadną się któregoś dnia jak domek z kart… W ostatnim zestawieniu handlu w Świecie Polska ma wartościowo ponad dwukrotnie większy import z Niemiec niż Rosja. I to przy 140 mln Rosjan z których 120 mieszka od granic Białorusi, Ukrainy do Uralu czyli w granicach Europy. Łukaszenka lawiruje i czeka aż Polska podciągnie pod jego granice Autostradę A2 i inne instalacje energetyczne w tym rurociąg z portu w Gdańsku łączący Odessa – Brody- Gdańsk.. Teraz już widzę że Zachód zaplanował to że nie reagował stanowczo przy zajmowaniu Krymu po to aby nałożyć długotrwałe sankcje na Rosję. W Rosji dramatycznie spada przyrost naturalny a za 20 lat wśród poborowych 30 % to będą młodzi muzułmanie z republik Kaukaskich… Świat zmierza do kolejnej dwubiegunowości USA -Chiny…. Stany wiedzą ze ich hegemonia jest zagrożona i po odbiciu w gospodarce jakie skutecznie realizuje Trump nie zdziwiłbym się gdyby Anglia i USA zawarły już dawno sojusz i wspólną integrację a język i podobna kultura sprzyja temu… Jestem pewny że USA jeszcze w 2018 zniosą wizy dla Polaków. W dzisiejszym Świecie trzeba mieć oczy otwarte bo dokonują się sprawy o których nam się nie śniło jeszcze kilka lat temu….

  • peter Odpowiedz

   10 lutego 2018 w 13:57

   https://www.youtube.com/watch?v=VBClLFUSWks

   Putin wychowuje sobie bardzo wierne pokolenie
   Tak ze o rozpadzie Rosji zapomnij

   • 2kbb

    12 lutego 2018 w 20:15

    Idź do przedszkola lewacki pomiocie … Tam jest twoje miejsce…

 6. krogulec Odpowiedz

  11 lutego 2018 w 09:06

  Czyżby ktoś mógł zaprzeczyć ruskiej rzetelności ?

  • Bussu Odpowiedz

   11 lutego 2018 w 19:26

   https://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/

   Niech lepiej zajmą się swoją wszechobecną biedą z nędzą. Nic im do naszych ustaw.
   Lepiej nich złodzieje, oddadzą to co narabowali w Polsce „wyzwalając” nas i wrak prezydenckiego samolotu. Nie wspomnę o zadość uczynieniu, parszywego państwa moskiewskiego, za zbrodnie na narodzie polskim.

 7. 2kbb Odpowiedz

  12 lutego 2018 w 20:12

  Wszystko jednak wskazuje ze Putin i jego ferajna to pół mózgi które nie rozumieją co oznacza utrata Ukrainy… To największa porażka od rozpadu ZSRR w 1990-1991 roku. Rosja czeka na globalny konflikt w którym chce podpiąć się po Niemcy jak podczas II WŚ. Pół mózgi w Polsce które wypowiadają się tutaj na forum nie rozumieją że lata 30- te, II WŚ i marsz armii czerwonej do Berlina to był zbieg zdarzeń związanych z procesami rozwoju technologi i rewolucji przemysłowej jaki postępował od zachodu na wschód a nie odwrotnie… Sowieci bez pomocy wysyłanej przez aliantów i sprzętu jaki dotarł tam po napaści przez Hitlera nigdy nie byliby w stanie pokonać armii niemieckiej na tak ogromnym swoim obszarze gdzie walczyli partyzanci i dywersanci… Dzisiejsza Rosja nie ma żadnych szans na podbój krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Jeżeli uruchomi broń atomowa sama obróci się w perzynę… W Polsce pozostało tylko lewakom wzdychać do przeszłości i wspominać jak to dobrze się żyło w PRL…To jest wasz koniec kacapy popaprańce…

  • peter Odpowiedz

   14 lutego 2018 w 14:46

   A z podbojem ekonomicznym? W europie Srodkowej wystarczy odpowiednich ludzi usadowic na pewnych stanowiskach
   Mamy Zemana i Orbane jeszcze kilku i po wszystkim

 8. pinio Odpowiedz

  12 lutego 2018 w 21:39

  JAK MOŻEMY MÓWIĆ COKOLWIEK PRZECIEŻ PRAWDA -TO RUSKIE MERITUM

 9. Halina Odpowiedz

  14 lutego 2018 w 23:17

  Uderz w stół, nożyce się odezwą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *