Łukaszenkę zapraszają do Rygi

9 lutego 2018

W czerwcu 2018 roku w stolicy Łotwy odbędzie się spotkanie liderów państw Unii Europejskiej w sprawie bezpieczeństwa jądrowego. Imienne zaproszenie do Rygi otrzymał również Aleksander .

Jak powiedział portalowi tut.by sekretarz stanu w Łotwy Andriej Piłdegowicz, zaproszenie do udziału w spotkaniu jest imienne i przekazał je osobiście prezydentowi Białorusi Łotwy Marius Kuchinskis, który przebywał z oficjalną wizytą w Mińsku w dniach 8-9 lutego.


„Nadal będziemy pracować nad datami, ale wydaje się nam, że kontakt na wszystkich poziomach jest bardzo ważny” – powiedział.

z łotewskiego MSZ zdradził również, że ubiegłej jesieni Łukaszenka został dwukrotnie zaproszony do odwiedzenia Łotwy.


Aleksander Łukaszenka przyjął wczoraj u siebie premiera Kucinskisa. Wyraził wdzięczność stronie łotewskiej za otwartość wobec elektrowni atomowej, budowanej przez rosyjski pod Ostrowcem na Grodzieńszczyźnie.

„To białoruska . Zmierzamy ku globalizacji, granice coraz bardziej się zacierają. Nadejdzie czas, gdy stanie się wspólnym osiągnięciem, Białorusi i Łotwy, mówił  Łukaszenka, jego słowa cytuje rządowa agencja belta.by. – My i tak tę elektrownię zbudujemy. Przecież budujemy ją zgodnie z zasadami prawa międzynarodowego. I mówię szczerze: pomyślmy razem, jak ją wykorzystać”, powiedział Białorusi.

Białoruski przywódca wyraził też wdzięczność wobec strony łotewskiej za brak krytyki wobec budowy elektrowni atomowej pod Ostrowcem – w przeciwieństwie do Litwy, z której stolicy widać kominy kompleksu.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Łukaszenkę zapraszają do Rygi

  1. Polak z Białorusi Odpowiedz

    11 lutego 2018 w 21:43

    „Aleksander Łukaszenka Wyraził wdzięczność stronie łotewskiej za otwartość wobec elektrowni atomowej, budowanej przez rosyjski Rosatom …„To białoruska elektrownia.” A eurourzędniki uważnie słuchają…i zapraszają…Bez komentarza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *