Premier Wielkiej Brytanii ostrzega Kreml: „Wiemy, co robicie. Ale wam się nie uda”

14 listopada 2017

Premier Wielkiej Brytanii Theresa zaatakowała i ostrzegła Rosję. Stwierdziła, że ten kraj miesza się w wybory i wewnętrzne sprawy różnych krajów zachodnich, szpieguje, dokonuje cyberataków i produkuje fałszywe informacje, by zasiać chaos i podkopać zachodnie instytucje i zagrozić światowemu porządkowi.

Oskarżyła Moskwę o próbę uczynienia broni z informacji (org. „weaponize information”).


-Wiemy co robicie. Ale wam się nie uda. Bo nie doceniacie możliwości naszych demokracji do przystosowania się do sytuacji, atrakcyjności wolnych i otwartych społeczeństw i przekonania zachodnich narodów do sojuszy, które nas spajają – powiedziała na dorocznym, tradycyjnym bankiecie u Lorda Mayora, na którym spotykają się najważniejsze osoby w państwie i wygłaszane są programowe przemówienia.

- będzie robiła to, co trzeba, by się chronić i będzie współpracować w tym samym celu z naszymi sojusznikami – stwierdziła premier – Podejmiemy wszystkie niezbędne kroki, by powstrzymać rosyjską aktywność.  Choć to nie jest to, czego chcemy w relacjach z Rosją.


Konstantin Kosaczew, przewodniczący Rady Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, w odpowiedzi napisał na Facebooku, ze wystąpienie May było pełne „ideologicznych  klisz”.
Warto dodać, że trwają właśnie trudne negocjacje między Wielką Brytanią a Brukselą co do warunków Brexitu. Jak pisała kilka dni temu brytyjska prasa, Wielka Brytania w negocjacjach używa argumentu, że Wielka Brytania ma środki i możliwości, by znacznie wzmocnić bezpieczeństwo Europy i UE oraz kraje UE powinny dalej blisko współpracować i utrzymywać jak najlepsze relacje z Wielką Brytanią.
Oprac. MaH, cnn.com
Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Premier Wielkiej Brytanii ostrzega Kreml: „Wiemy, co robicie. Ale wam się nie uda”

  1. Drez Odpowiedz

    21 listopada 2017 w 18:47

    Bardzo to ładnie powiedziane ale szkoda że 2 lata za późno i niestety Rosji się udało to czego chciała, czyli Brexitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *