Poroszenko w Chatham House w Londynie: Dzięki ukraińskiej armii możecie się czuć bezpieczni

19 kwietnia 2017

Jedyna siła, która jest w stanie powstrzymać rosyjską agresję, to ukraińska armia — oświadczył prezydent Ukrainy Petro , występując w środę w Królewskim Instytucie Stosunków Międzynarodowych Chatham House.

„Jest to jedyna armia, która nie tylko ma do czynienia z rosyjską agresją, ale też jest w stanie ją efektywnie powstrzymywać. Dzięki niej możecie czuć się bezpieczni – mówił Poroszenko.  – Czy nie powinna tego zrozumieć w pierwszej kolejności zachodnia wspólnota? – pytał.


Poroszenko zaznaczył, że Ukraina przekazuje na obronność 5 proc. PKB, więcej niż niektórzy członkowie NATO, a ukraińska armia zajmuje wg rankingu Global Firepower ósme miejsce w Europie. Podkreślając znaczenie ukraińskiej armii dla bezpieczeństwa Zachodu Poroszenko zauważył, że Ukrainy nie da się  zwyciężyć, lecz sukces może ona  odnieść jedynie z pomocą sojuszników.

Występując w Królewskim Instytucie Stosunków Międzynarodowych w Londynie prezydent Ukrainy ocenił, że Rosja „naruszyła wszystko, co można było naruszyć”  w  umowach dwustronnych, w których uznawała i gwarantowała niepodległość i integralność terytorialną Ukrainy,  nie realizuje  obietnic  w ramach procesu mińskiego, nadal przysyła na Ukrainę swoje wojska, ciężkie uzbrojenie i amunicję, przekształciła w największą bazę wojskową na świecie oraz pozostaje głucha na postulaty i argumenty na rzecz pokoju.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

19 odpowiedzi Poroszenko w Chatham House w Londynie: Dzięki ukraińskiej armii możecie się czuć bezpieczni

 1. Wołyń1943 Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 17:40

  Megalomania ukraińska bije polską na głowę! Nie potrafili obronić ukraińskiego Krymu, a obronią Świat? I pomyśleć, że są tacy, którzy temu dają wiarę…

  • Ula Odpowiedz

   19 kwietnia 2017 w 18:18

   ukraińskiego Krymu to raczej nie mogli obronic, bo takowego nie bylo

   • Wołyń1943

    19 kwietnia 2017 w 20:37

    W świetle prawa międzynarodowego Krym był integralną częścią państwa ukraińskiego, zatem w tym przypadku można mówić o agresji ze strony Rosji. Inną sprawą jest to, dlaczego Ukraińcy oddali bez walki część swego terytorium, a później podnieśli lament i skierowali żądania o pomoc do całego świata. Tak czy inaczej, po tym wydarzeniu wiarygodność Ukrainy jako sojusznika militarnego spadła do zera! Jeśli ktoś oddaje swoje terytorium bez walki, to nie może być poważnym partnerem w prowadzeniu polityki obronnej naszego regionu.

   • Ula

    19 kwietnia 2017 w 21:25

    Do Wolyn1943,

    moze sie myle, ale z tego co wiem, Krym byl autonomiczna republika stowarzyszona z Ukraina mial autonomie, nie byl czescia Ukrainy.

    Ale moge sie mylic.

   • Wołyń1943

    19 kwietnia 2017 w 22:36

    Nie myli się Pani. Krym, jako republika autonomiczna, wchodził w skład państwa ukraińskiego. To oznacza jednak, że nie istniał jako byt samodzielny i niezależny na mapie świata, tylko funkcjonował w granicach Ukrainy. Dlatego wkroczenie tam wojsk rosyjskich można było uznać za wejście na obszar Ukrainy. Pomijając sprawę odbytego referendum, to wycofanie stamtąd wojsk ukraińskich i oddanie de facto Krymu bez walki, sprawiły (moim skromnym zdaniem), że Ukraina straciła moralne prawo do obecności politycznej na półwyspie.

   • SyøTroll

    20 kwietnia 2017 w 08:50

    Ula to jest właśnie ten problem, republik poradzieckich, których władze uważają republiki autonomiczne za w pełni integralne części swojego terytorium. Rosyjska interwencja (a nie agresja), skoro do żadnych walk nie doszło oczywiście była naruszeniem prawa międzynarodowego.

    Pytanie brzmi czy należy za nią karać, jak to uczyniła głosząca „wolność i prawa człowieka” UE, obywateli terytorium na którym nastąpiła ? Oraz czy należy wbrew dotychczas promowanych przez UE idei, nagradzać państwo, które strzela do własnych obywateli, wsparciem ? To drugie moim zdaniem zraża Krymian oraz mieszkańców „Republik Ludowych” i ATO-landu do UE.

 2. Japa Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 18:01

  Poroch czy cię całkiem pogięło? Przecież nawet głupi Angol, czy USraelczyk ma internet i może zobaczyć jak dzielnie biliście się o Krym. Jak dostaliście łupnia pod Dybalcewem, czy Iłłowajskiem. Co ty wąchasz, ze masz takie wizje? Przecież każdy wie, że ukraiński bojec sprzeda za wódę kałacha, patrony, a nawet czołg. Duży odsetek sił ATO to pijaki i ćpuny, którzy nie są zainteresowani wojną. Tym bardziej wojną ze swoimi. Ochraniaj Boże przed tym żeby chachły byli buforem przed rosyjską armią. Przecież jakby was pogonili, to my musielibyśmy albo was wpuścić, albo , co nie daj Boże powystrzelać przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy. Petro chce , zręcznie, wyciągnąć kasę z Gejropy i nabić kabzę.

 3. Kazimierz S Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 18:31

  Jest 9 nie 8 armią w Europie (Polska jest piąta). Wszystko nie licząc Rosji i Turcji.
  http://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp

 4. Karol Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 19:27

  Ruskim trollom już przeszkadza wypowiedź Poroszenki, brawo Ukraina , tak trzymać
  Nie dać się ruskom.

  • kawon Odpowiedz

   19 kwietnia 2017 w 20:31

   Jeszcze jeden przykład, samookaleczenia umysłowego. Czy przebije „San escobar” ?

   • Ula

    19 kwietnia 2017 w 21:28

    Dzisiaj Antoni Przebil San Escobar. Zandarmeria wojskowa w Warszawie ma cytuje:

    Na żołnierzy stołecznego garnizonu spada wielki obowiązek strzeżenia popiersia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który poległ w obronie Rzeczpospolitej”

    tego nikt predko nie przebije.

 5. Ula Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 20:42

  Nie wiem, czy ja cos zle napisalam, czy publikacja nie wyszla? przytaczalam cytaty z nowego „wieszcza” narodowego Maciarewicza:

  „Na żołnierzy stołecznego garnizonu spada wielki obowiązek strzeżenia popiersia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który poległ w obronie Rzeczpospolitej” I „opiersie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które na zawsze będzie tutaj świadczyło o dniach wielkości i dramatu Rzeczpospolitej Polskiej”

  Powtorze moj wpis, moze tym razem sie uda: Moim zdaniem Prezydent Krainy (na U) i minister obrony (zwanej narodowa) RP maja tego samego dostawce. Obydwoje maja podobny odlot.
  Obydwoje widza atakujacych Europe/Poske Rosjan.Obydwoje prawie wlasna piersia bronia nas przed tym zagrozeniem.

  To, ze Poroszenko sie blazni to jego sprawa, ale, ze szef MON mojej/naszej Polski robi z tragedii, katastrofy lotniczej, kabaret, osmieszajac przy tym bylego Prezydenta, to juz mnie tak nie bawi.

 6. black flag Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 20:44

  ,, zgodze sie z tym jak ukraincy odbija Krym i podejda pod Moskwe ,,

 7. dajmy sobie spokój Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 22:49

  Czy to był występ na Londyńskiej Nocy Kabaretów ? Można spokojnie iść spać, wiedząc, że neonaziści z pułku Azow od czasu do czasu puszczą po pijaku z okopów serię z kałacha.

 8. Barnaba Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 23:21

  Ciekawe co Ci Angole sobie myśleli słysząc o ósmej armii w Europie, która popisała się męstwem na Krymie przechodząc na stronę wroga ze sprzętem i przez kilka miesięcy nie mogła spacyfikować bandy cieci z obrzynami w Donbasie zanim im Ruscy z pomocą przyszli. Czy jest bardziej operetkowa armia w Europie?

 9. piesc wam w oko Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 01:09

  w tym roku ubedzie milion ruskich:)wymieracie kacapy i za to trzymam kciuki,miliardy chinczykow i muslimy czekaja tylko na ten dzien.

 10. kocki Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 06:10

  Poroszenko – prawdziwe nazwisko Waltsmann -zyd. Ojciec jego
  był złodziejem i byłem w więzieniu.Zydzy zawsze zmiana nazwisko żeby ukryć slady własny przestępstw.

 11. kocki Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 06:29

  ukrainska armya – Komendant Główny Waltsmann -Poroshenko -prezes…a ministr armyi Poltorak- policyant(musor po ukpainsky) i przed Poltorakem – ministrem obrony tak samo byl „musor”- Geletey który rzucił armię i haniebnie uciekł s Illowayska.”musor” to śmieci – take nazwysko ukrainskey policya-milicya z ministrem zydzem Awakow.

 12. SyøTroll Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 08:37

  Demagogia czystej wody, w jaki niby sposób ukraińska „proeuropejsko”-prorządowa agresja przeciw prorosyjskim obywatelom Ukrainy (nazywana w mediach „wojną hybrydową” oraz „rosyjską agresją”), ma niby bronić bezpieczeństwa kogokolwiek ? Ja bym raczej napisał że jest to ukraińska czyli kraju aspirującego do NATO (za amerykańsko-polską inspiracją, być może także brytyjską), wciągnięcia krajów „naszego paktu obronnego” (w tym Wielkiej Brytanii) w konflikt z FR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *