Petro Juszczenko: Filozofowie starożytnej Grecji mówili po ukraińsku (WIDEO)

5 czerwca 2017

Ukraińcy to jeden z 70 narodów, które odegrały kluczową rolę w rozwoju cywilizacji – oświadczył w telewizyjnym programie „RADA” brat byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki, eks-deputowany Rady Najwyższej, Petro (czytaj dalej pod filmikiem).


Petro Juszczenko nie jest jedynym wyznawcą roli „ukraińskości” w rozwoju cywilizacji, starożytnej kultury, języka, filozofii etc. Inni idą jeszcze dalej. W opinii niektórych ukraińskich „badaczy”, to nie Indoeuropejczycy, posługujący się językiem, z którego wywodzi się – według jednej z hipotez – większość obecnych narzeczy Azji i Europy, w tym języki słowiańskie, ale Protoukraińcy wyruszyli na podbój Azji i Europy z rozległych stepów dzisiejszej Ukrainy, a język, który dał początek wszystkim językom świata, był językiem praukraińskim.

Do takich wniosków doszedł, między innymi, badacz sanskrytu Wasyl Kobyliuch (do Protoukraińców zalicza on wszystkie ludy, które pozostawiły ślady kultury materialnej na ziemiach dzisiejszej Ukrainy: Kimmerów, Sarmatów). Wg niego, starożytne Państwo Scytów, opisywane przez Herodota, to również Praukraina. Praukraińskiego pochodzenia mieli być też, między innymi, egipscy Koptowie, wysoka kultura egipska i język miały wiele zawdzięczać protoukraińskim wpływom, a Jezus Chrystus, który  od 12 do 20 roku życia uczył się na Rusi w Wyższej Szkole Mędrców (…) odnowił dawny, jeszcze praukraiński rytuał chrzczenia wodą, istniejący na kontynentalnej Praukrainie 45 tysięcy lat temu/*.


Wróćmy jednak do „historyka” Petra Juszczenki, który przekonuje, że greccy filozofowie posługiwali się językiem ukraińskim. W tym języku, który niemal stał się językiem starożytnej Grecji, również scytyjski filozof Anacharsis, przez niektórych autorów starożytnych zaliczany do siedmiu mędrców, miał – jak twierdzi Juszczenko – „spisać swoich 50 sentencj”.

Starszy brat Wiktora Juszczenki,  ukraiński polityk i biznesmen, z wykształcenia inżynier elektryk, Petro Juszczenko od początku lat 70. pracował w komunalnym przedsiębiorstwie transportowym w Charkowie, a następnie zajmował stanowisko dyrektora fabryki w tym mieście. W latach 90. zajął się prywatnym biznesem, pełniąc kierownicze funkcje w różnych spółkach. W 2002 i 2006 z ramienia Naszej Ukrainy, a w 2007 z listy NU-NS uzyskiwał mandat deputowanego do Rady Najwyższej. W parlamencie zasiadał do 2012. W 2004 należał do głównych sponsorów pomarańczowej rewolucji. W 2007 został przewodniczącym organizacji „Za Pomisnu Ukrajinu”, mającej na celu utworzenie niezależnej od Moskwy Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwi.

Kresy24.pl/ (*/ciekawostkihistoryczne.pl)

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

26 odpowiedzi Petro Juszczenko: Filozofowie starożytnej Grecji mówili po ukraińsku (WIDEO)

 1. Stein Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 16:37

  Pamiętajmy, że największym ukraińskim uczonym był Trofim Łysenko. Wtedy ta obłąkana megalomania staje się zrozumiała.
  To trochę jak z obfitością napoleonów w pewnych przybytkach bez klamek…

 2. he he Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 16:39

  Już kiedyś pisałem że Bogaczuk stworzył Adamczuka a Ewa była wyrodną nkwudzistką córką z nieprawego łoża węża Władymira. Córką która zwiodła biednego Adamczuka na manowce dając mu rozkosz cielesną przez co Ukraina nie jest rajem ale głębokim szambem

 3. mich Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 16:51

  ukraincy umnie pretendują do roli najgłupszego narodu swiata , ciekawe kiedy wyjdzie ze ukraincy wymyslili smartfony i vhs

 4. guczi Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 17:27

  Pan ma rację z tym ,że to raczej protopPolacy byli bo to na naszych Kujawach genetyp się podzielił i jedni poszli do Renu,SKANDYNAWII,Egiptu a drudzy na wschód podbijają wszystko do Indii.

 5. Kowal Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 17:44

  Phi, imperium Lechickie powsało grubo wcześniej od imperiów Greckiego czy Rzymskiego 😉

 6. Suchewycz faszysta i bandyta Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 17:49

  Proto przygłupy wymyślają proto historię. Wiatrowycz też jest proto głupkiem udającym historyka w proto IPN w nibypaństwie. Generalnie cała Ukraina to proto państwo z protezami zamiast organów.

 7. jw23 Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 18:06

  Również Polanie pochodzą z Kijowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polanie_(plemi%C4%99_wschodnios%C5%82owia%C5%84skie)

 8. józef III Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 18:07

  Pan Bóg jest też Ukraińcem !

  • Ja Odpowiedz

   7 czerwca 2017 w 20:29

   Ich Bóg to tak. Bandera syf się zwie.

 9. Paweł Bohdanowicz Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 18:19

  Nie jest oryginalny 🙂 Według Mickiewicza imię Nabuchodonozor, to zniekształcone słowa „ne Boh odno car” (nie Bóg, lecz cesarz).

  —————-

  Tu są stronki zwolenników hipotezy o związkach Scytów ze Słowianami, o starożytnych, pono prasłowiańskich zabytkach epigraficznych itp.

  http://bialczynski.pl/2012/01/21/czy-scytowie-byli-slowianami-i-czy-slowianie-sa-scytami-tak/

  http://pogadanki.salon24.pl/608925,starozytne-zapiski-w-jezyku-praslowianskim

  Tak naprawdę, to często spotyka się różne napisy niezrozumiałe, nie tylko alfabetem greckim, ale także np. runicznym, które każdy może odczytywać, jak mu się podoba. Zawsze można przypasować je do jakichś słów słowiańskich.

  W rzeczywistości Słowianie zaczynają odgrywać pewną rolę w Bizancjum (które ewentualnie można nazwać „Stara Grecją”) dopiero w wieku VI ne. Ale Anacharsis (Scyta) raczej po słowiańsku nie pisał. Jasne, że wśród przodków Słowian znajdzie się też trochę Scytów, ale wpływ ich języka na języki słowiańskie był chyba niewielki. Raczej Osetyńcy mają większe prawo do języka scytyjskiego 🙂

  Адӕймӕгтӕ се ‚ппӕт дӕр райгуырынц сӕрибарӕй ӕмӕ ӕмхуызонӕй сӕ барты. Уыдон ӕххӕст сты зонд ӕмӕ намысӕй, ӕмӕ кӕрӕдзийӕн хъуамӕ уой ӕфсымӕрты хуызӕн.

  Gdy wrzuciłem ten tekst do translatora z opcją „wykryj język”, wyskoczył „białoruski”. Może więc coś w tych teoriach jest 😀 😉

  —————–

  PS
  Ciekawe kanały Pani odwiedza. Jest tam między innymi filmik, jak „banderowcy” każą jeńcom powtarzać „Putin Ch..ło”. Na szczęście w przeciwieństwie do „chłopców Pazia” uszu im nie obcinają (choć tak ogólnie bestialstwa zdarzają się po obu stronach).

  • Pafnucy Odpowiedz

   7 czerwca 2017 w 21:43

   Tak, tak. Zawsze wina jest po obu stronach. Jak w małżeństwie się nie układa to zawsze wina leży po obu stornach – żony i teściowej. W relacjach niemiecko – żydowskich tez wina leży po obu stornach bo przecież Żydzi „bezczelnie i prowokacyjnie” byli.

 10. dajmy sobie spokój Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 20:38

  Pisałem już kiedyś, że Ukraińcy podbili Egipt i utworzyli dynastie faraonów. Ale dopiero ostatnie odkrycie sarkofagu , w którym leżała mumia dzierżąca w dłoni widły potwierdziło słowa wielkiego ukraińskiego naukowca.

  • Enej bandyta Odpowiedz

   6 czerwca 2017 w 08:14

   hahahha

 11. Polako Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 21:01

  A świat stworzyło dwóch ukropskich banderowcow w amoku seksualnego uniesienia.Tak w/g ukrposkiej propagandy!

 12. Lechita Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 21:01

  Trochę prawdy skąd wzięli się Ariowie można znaleźć na rudaweb.pl. Wystarczy wpisać: Aryjska droga z Lechii do Indii.

  • jw23 Odpowiedz

   6 czerwca 2017 w 11:50

   No właśnie jest całkiem możliwe, że Ukraińcy i Polacy (a także Chorwaci) są potomkami tego samego starożytnego ludu.

 13. amtrak1971 Odpowiedz

  5 czerwca 2017 w 23:37

  ,,,, ok wszystko fajnie i ciekawie ale czemu tam jest taki burdel na tej waszej Ukrainie ? naprawcie w koncu ten kraj to moze wpadne z rodzina ,, starozytna przeszlosc wam towarzysze ukraincy chleba nie da nalezy ciezko zap… a nie zebrac po swiecie ,,,

 14. Sławek Odpowiedz

  6 czerwca 2017 w 09:15

  Ukraińcy istnieli oczywiście wcześniej:)

  Paleolit górny trwał 32 tys. lat, od ok. 40 tys. do ok. 14 tys. lat p.n.e.

  W paleolicie górnym pojawiły się neoantropy (Homo sapiens fossilis) odpowiadające zarówno pod względem budowy fizycznej jak i potencjalnych możliwości umysłowych człowiekowi współczesnemu.

  Nastąpił wówczas gwałtowny rozwój technik krzemieniarskich, rozkwitł przemysł rogowy i kościany, rozpoczęto stosowanie wyszukanych strategii myśliwskich i nowych form budownictwa mieszkalnego. Powstała sztuka, plastyka figuralna, zdobnictwo i ornamentacja na narzędziach. źródło Wikiedia

  • Ja Odpowiedz

   7 czerwca 2017 w 20:31

   Upaincy to raczej powstali z ssyfu.

 15. SyøTroll Odpowiedz

  6 czerwca 2017 w 09:32

  Oczywiście, a Filistyńczycy po rosyjsku. 🙂

 16. Tarnobrzeg Odpowiedz

  6 czerwca 2017 w 16:27

  Nic nie dodam i nie ujme,hhhhhheeeee. Hhhhheee takich bzdur to już dawno nie słyszałem,fajnie mieć takiego sąsiada hehe?????

 17. Piotrx Odpowiedz

  6 czerwca 2017 w 23:04

  Skąd pochodzi i co oznacza nazwa „Ukraina”
  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/ukraina.html

  Terytorium Ukrainy w świetle kartografii
  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/Kartografia/kartografia.html

 18. Fox Odpowiedz

  6 czerwca 2017 w 23:31

  Może wreszcie Ukraińcy dorobią się jakichś znanych bajkopisów.

 19. grzego Odpowiedz

  7 czerwca 2017 w 14:01

  Taaak?I co wam gieroje sie ostalo, jak tak mozna wszystko zniweczyc, ze zostalo wam upadle panstwo?Nie maja swojej histori, to konfabuluja.

 20. Pafnucy Odpowiedz

  7 czerwca 2017 w 22:09

  Podobno pierwszym człowiekiem, przedstawicielem „homo” na ziemi był Homo ukrainus. Naukowcy ukraińscy udowodnili że był dużo starszy niż obecny najstarszy przedstawiciel tego gatunku „Homo gautengensis”. Homo ukrainus pojawił się na ziemi około 3 mln lat temu ale dopiero w 1992 udało mu się stworzyć własne państwo. Z tego gatunku człowieka wywodzą się właśnie biblijni Stepan i Jarosława. Zły agent KGB o kryptonimie „wąż” skusił ich żeby ugryźli jabłko z sadu lacha zbitego widłami przez Stepana i oboje zostali wygnani z Edenu

 21. krzysztof Odpowiedz

  8 czerwca 2017 w 00:38

  A tak z ukrów mają polewkę ruscy:https://www.youtube.com/watch?v=OpEpkgKFEm8

  Ludzie tu macie polewke,można zrozumieć połowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *