Kolejna odsłona rosyjskiej wojny hybrydowej na Ukrainie

19 maja 2017

 

Czy może utracić kolejne terytoria na korzyść Rosji? Ukraińska (SBU) udaremniła plan prowokacji przygotowywanej przez prorosyjską organizację, która planowała zablokować drogi w Obwodzie Winnickim. Informację tę powołując się na służby prasowe SBU podano w piątek 19 maja.


Przygotowania do blokady drogi w Obwodzie Winnickim to kolejny przypadek wzrostu aktywności organizacji prorosyjskich w środkowej części Ukrainy, – informuje portal pch24.pl.

Pomimo upływu 25 lat od momentu odzyskania niepodległości, społeczność Ukrainy nadal znacznie różni się w politycznej ocenie historii, czego przykładem są m.in. obchody Dnia Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami w 1945 roku. Dzień ten zawsze obchodzony był przez sympatyków lewicy postkomunistycznej i ugrupowań o orientacji prozachodniej, ale w tym roku w marszach brali udział także wyznawcy ideologii głoszonej przez Stepana Banderę, którego była finansowana przez niemiecką Abwehrę od lat 20-tych ubiegłego wieku. Fakt ścisłej kolaboracji Bandery i OUN z III Rzeszą oraz wykorzystanie nacjonalistów ukraińskich do walk po stronie Hitlera nie przeszkadzało neonacjonalistom świętować w tym roku zwycięstwa nad III Rzeszą. Przy okazji Dnia Zwycięstwa pojawiały się więc dosyć często innego z totalitaryzmów – sowieckiego.


 

W tym roku na Ukrainie doszło jednak do rozszerzenia prób demonstracji prorosyjskich o nowe obszary, które ze względu na strukturę narodowościową trudno byłoby podejrzewać o prorosyjskość. 10 maja doszło do próby zorganizowania mityngu w Równem, a jej głównemu inicjatorowi obwodowa postawiła zarzut działania w celu naruszenia integralności terytorialnej i bezpieczeństwa Ukrainy. Mimo że szybko zainterweniowała i zapobiegła organizacji protestu w Równem, temat podchwyciły rosyjskie mass media komentując interwencję policji w kontekście praw obywatelskich. czytaj dalej

Kresy24.pl za pch24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

14 odpowiedzi Kolejna odsłona rosyjskiej wojny hybrydowej na Ukrainie

 1. MiraS Odpowiedz

  19 maja 2017 w 18:51

  Od czasu przejęcia portalu przez PISowczków realizuje się tu propagandę probanderowską i proletvuaską. Natomiast Łukaszenka i Putin to zaplute karły komunizmu.

  • PolakNieTroll Odpowiedz

   19 maja 2017 w 23:19

   Synek, idź do piaskownicy pobawić się foremkami,
   bo nic tu po twoich POpaprańczych wpisach.
   Skłócenie Polaków z Ukraińcami to woda na młyn Mordoru, Putlerowców, ale skąd taki MiraS w krótkich spodenkach może o tym wiedzieć ?

  • zx Odpowiedz

   20 maja 2017 w 07:34

   @MiraS: Kresy24 nie pochwalają Bandery i ich zbrodniarzy. Ba, nawet Kaczyński wprost mówi o nich – zbrodniarze. Ale równocześnie za zabójczy system uważa ten komunistyczny. Tylko kacapskie trolle stawiają jedno w kontrze do drugiego. Normalni morderców nazywają mordercami. A Fiutin rehabilituje tych komunistycznych. Śmierdzisz onucami, uciekaj stąd jak ci nie pasuje.

  • polak a nie riusski troll Odpowiedz

   20 maja 2017 w 19:25

   Nareszcie realizuje i głosi się Polską racje stanu (czyli rozwiązania i poglądy korzystne dla Polski a nie berlina czy moskwy…) a nie tylko postpolityke (jako osłonę/wytłumaczenie dla wyprzedarzy kraju), i wytyczne dla kariery w instytucjach III RP – moskwie nie szkodzić…. Mamy Wybór, możemy odwrotnie od kacapków zapoznać się ze zróżnicowanym punktem widzenia i sami wyrobić sobie zdanie…. Mamy Wybór…to najważniejsze( czy moskale lub prusacy maja taki sam wybór? Byłem i widziałem….doceńmy to!)

  • Sarmata Odpowiedz

   21 maja 2017 w 21:19

   @ miras – nie wysilaj się. Ani tu nie ma propagandy pro ukraińskiej ani pro kacapskiej – i myślę, że to ostatnie ciebie boli … Putin to bandyta i morderca – nie ma co do tego żadnych wątpliwości – a Łukaszenko to zwykły satrapa. Oczywiście można polemizować co do „eksportu demokracji” z „liberalnej części świata” , ale jedno nie zaprzecza drugiemu. A co do ukrainy – wydaje mi się, że jest to coraz wyraźniej mówione z Polskiej strony – albo zaczną budować tożsamość narodową na innych wzorcach, albo w pewnej perspektywie nie będzie co budować.

 2. Obserwator Odpowiedz

  19 maja 2017 w 23:36

  @MiraS – niestety muszę się z Tobą zgodzić.
  A pisowianie jako niby postsanacja mają myślenie skażone rusofobią. Na szczęście nie wszyscy, ale póki co ten nurt dominuje.

 3. bomba atomowa Odpowiedz

  20 maja 2017 w 02:35

  putin to karzel,prawie trup. Natomiast Pan Łukaszenka gospodarny,blisko ludzi przywodca,moglby byc nawet przyszlym wladca rosji,wszyscy byliby radzi.My slowianie nie mamy nic wspolnego z mongolami.Chiny sie od tych barbarzyncow murem odgrodzili,za to kocham Chiny.

 4. Obe Odpowiedz

  20 maja 2017 w 07:58

  W obecnej chwili jedynie Rosja stanowczo i konsekwentnie zwalcza ukraiński nazizm-banderyzm.

 5. olek Odpowiedz

  20 maja 2017 w 08:52

  Ten postbolszewicki twór jakim jest Ukraina musi się rozpaść.Rosjanie zamieszkujące wschodnie obwody ,które bolszewik Lenin w 1922r oderwał od Rosji i przyłączył do tworzonego przez siebie tworu jakim była USRR maja dosyć rządow wściekłych od nienawiści neobanderowców do wszystkiego co nie ukraińskie.

 6. Fox Odpowiedz

  20 maja 2017 w 15:15

  Rządzący na UPAinie banderowcy mają fajnie, bo każdego próbującego manifestować niezadowolenie z ich rządów kwalifikują jako agenta Putina i traktują jak terrorystę.

 7. observer48 Odpowiedz

  20 maja 2017 w 19:59

  Tak OUN/UPA, jak sowiecka RoSSja współpracowały z III Rzeszą, czego szczytowym osiągnięciem był współudział Sowietów w rozpętaniu II Wojny Światowej 17 września 1939 r. oraz ukraińskie pogromy Polaków i Żydów pod okupacjami tak sowiecką, jak niemiecką. Banderowcy i Sowieci byli siebie warci, albo jak mówią Anglosasi, to samo łajno, różne kupy.

  • Fox Odpowiedz

   23 maja 2017 w 08:24

   Jak mówią Polacy:Boże, strzeż nas przed fałszywymi przyjaciółmi, z wrogami sobie poradzimy. Dla Anglosasów Polska i Polacy też byli tylko łajnem leżącym na drodze niemieckich wojsk maszerujących na wschód. W tym marszu Anglosasi Hitlerowi pomagali, a nie przeszkadzali. Zgodzili się na odbudowę potencjału militarnego Niemiec, przyłączenie Austrii,Czech,a na koniec oszukali Polaków, by odciągnąć ich od szukania porozumienia z Niemcami. 12 września 1939r, kilkanaście dni po niemieckiej agresji na Polskę, w miasteczku Abbeville (Francja), Wielka Brytania i Francja, na mocy umów międzynarodowych nasi zachodni sojusznicy, decydują o rezygnacji z udzielenia II Rzeczpospolitej pomocy i odwołują ofensywę przeciwko kilkukrotnie słabszym siłom nazistowskim.http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-12-wrzesnia-1939-r-tajna-konferencja-w-abbeville,nId,1884296?parametr=embed_tyt_zdj_lead

 8. prawy Odpowiedz

  21 maja 2017 w 09:01

  To też jest objaw wojny hybrydowej w UA?

  http://kresy.pl/wydarzenia/wjatrowycz-symbolika-ss-galizien-nie-podlega-ustawie-o-zakazie-propagandy-nazizmu/

 9. Pafnucy Odpowiedz

  21 maja 2017 w 22:51

  Czy Ukraina może utracić kolejne terytoria na korzyść Rosji? Szanowna Redakcjo, realny rozpad „u krainy” to kwestia czasu. Biorąc pod uwagę sytuację społeczną to oni już stracili te terytoria gdzie większość stanowią Rosjanie. Można powiedzieć, że prawie całego Zadnieprza już nie mają. Życie prawie 20 mln Rosjan ukraińskich w jednym państwie z banderowcami z tzw zachodniej „ukrainy” NIE JEST MOŻLIWE. Wbrew rządzącym w Kijowie „prostamolom” 56 % Ukraińców po 3 latach tzw wojny uważa Rosjan za bratni naród. Myślę, że wskaźnik można spokojnie podnieść do jakichś 70 procent ze względu na to że banderowskie rezuny zastraszają ludzi, którzy myślą inaczej niż oni czyli w ogóle myślą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *