Kreml: „Litwa realizuje otwarcie wrogi kurs wobec Rosji”

19 maja 2017

Rzeczniczka Maria komentując odbywające się w Wilnie forum opozycji rosyjskiej oświadczyła w piątek, że realizuje „otwarcie wrogi kurs” wobec Rosji i przyjmuje u siebie osoby będące w Rosji na marginesie polityki. 

Nie mieliśmy złudzeń, niczego innego nie oczekiwaliśmy od Litwy, która realizują otwarcie wrogi kurs wobec naszego kraju. Zwróciliśmy jedynie uwagę na to, że „schronienie” w Wilnie znajdują jedynie osoby znajdujące się na marginesie polityki – powiedziała Zacharowa.


Będąca głosem Kremla wyjaśniła, że chodzi o osoby, wobec których toczy się w Rosji „postępowanie karne” i ściganych listem gończym.

Rzeczniczka zganiła ministra spraw zagranicznych Litwy Linasa Linkevicziusa za to, że „niepotrzebnie osobiście zabrał się za patronowanie tej farsie”.


W Wilnie rozpoczęło się w czwartek dwudniowe forum poświęcone Rosji, organizowane corocznie od 2013 roku. Jak podał litewski portal Delfi, udział w spotkaniu zapowiedziało ponad 100 działaczy , polityków i dziennikarzy z różnych krajów. Do Wilna przyjechał m.in. były szef koncernu Jukos Michaił , były Michaił , Żanna Niemcowa – córka zabitego w 2015 roku w Moskwie opozycji Borysa Niemcowa, Marina Litwinienko – wdowa po zamordowanym w Londynie byłym agencie FSB Aleksandrze Litwinience.

Linkeviczius na spotkaniu z opozycjonistami powiedział, że uważa za ważne kontakty międzyludzkie pomiędzy przedstawicielami Rosji, Litwy i Unii Europejskiej.

Polityka Kremla i obywatele rosyjscy to dwie różne rzeczy, powiedział Linkeviczius, zapewniając, że Litwa chce wspierać rosyjskie i zainteresowana jest rozwijaniem z nim dialogu.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Kreml: „Litwa realizuje otwarcie wrogi kurs wobec Rosji”

 1. walczek Odpowiedz

  19 maja 2017 w 22:15

  Czy Litwa musi koniecznie brać pod uwagę wszystko to, co wylęgnie się w kremlowskich zakutych główkach? Nie musi. Chcą, to przyjmują u siebie opozycje rosyjską, a jak uznają, ze im to niepotrzebne, wtedy żaden opozycjonista rosyjski nie wjedzie na Litwę.

  • daniel Odpowiedz

   28 maja 2017 w 22:09

   Proszę Pana! Litwa otwarcie realizuje wrogi kurs wobec polskiej mniejszości na Litwie.

 2. observer48 Odpowiedz

  20 maja 2017 w 10:22

  I prawidłowo! Wielkie Księstwo Litewskie trzyumało kacapię z gardło przez niemal 4oo laat 🙂

  • daniel Odpowiedz

   28 maja 2017 w 22:12

   a teraz trzyma Polaków na Litwie za gsrdło. A wie Pan jakim nieprzychylnym epitetem Żmudzini obdarzają Polaków? Chyba gorszym niż „kacap”. Niech Pan pojedzie na Żmudź.

 3. Jan Odpowiedz

  20 maja 2017 w 13:47

  A wy się czasem nie boicie, że Chińczycy zaatakują was od tyłu. Ciągle tylko to wstrętne NATO, Litwa, Polska, Estonia, Łotwa – czekajcie, aż się nie doczekacie. Jakieś maniowry Zapadad, jakby za chwilę wszyscy od zapada sajuza mieli na was napaść a tu wrag ad wastoka.

  • SyøTroll Odpowiedz

   26 maja 2017 w 08:31

   ale jeszcze nie teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *