Jest kontrakt na dostawy amerykańskiego gazu do Polski

21 listopada 2017

Jak ujawnił prezes Piotr , polski państwowy dystrybutor gazu podpisał średniookresowy kontrakt na dostawy gazu skroplonego z .

Kontrakt wejdzie w życie w 2018 r. Do Terminalu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu w ciągu pięciu lat zostanie dostarczonych do dziewięć ładunków . Więcej na ten temat tutaj.


To nie pierwsze w ostatnich dniach ważne wydarzenie w relacjach polsko-amerykańskich. W piątek amerykańska agencja DSCA (Defence Security Assistance Agency) podała do publicznej wiadomości informację o możliwości sprzedaży Polsce zestawów przeciwrakietowych . Więcej na ten temat tutaj.

Z kolei wczoraj została podpisana umowa na dostawy jednego z najnowocześniejszych systemów uzbrojenia – zestawów Amunicji Krążącej WARMATE – dla Wojska Polskiego. Więcej na ten temat tutaj.


Oprac. MaH, BiznesAlert.pl, mon.gov.pl

fot. Maciej Kwiatkowski, CC BY-SA 4.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Jest kontrakt na dostawy amerykańskiego gazu do Polski

 1. observer48 Odpowiedz

  21 listopada 2017 w 23:29

  Kacapy już rozpoczęli ujadać i wyć. 🙂

 2. Djabol Odpowiedz

  21 listopada 2017 w 23:33

  Brawo. Martwi mnie tylko Macior, który dał się wydymać na Patriotach. Kupimy chyba najdrożej ze wszystkich sojuszników USA :/

  • observer48 Odpowiedz

   22 listopada 2017 w 00:22

   @Djabol
   Przestań wyzywać najlepszego ministra obrony narodowej, jakiego ma Polska od 1918 r., tumanie jeden! Bez niego nie odbyłby się zakończony spektakularnym sukcesem Polski szczyt NATO w Warszawie, nie byłoby wojsk USA na terytorium Polski, nie byłoby Patriotów i pocisków powietrze-ziemia AGM158B JASSM-ER o zasięgu 1000 km, czy amerykańskich inwestycji w polski przemysł zbrojeniowy, a także transferów do Polski technologii obronnych USA i Izraela.

   • Djabol

    22 listopada 2017 w 01:46

    A co to ma wspólnego z wydymaniem na cenie, tumanie? Zapłacimy 60 miliardów złotych za 8 baterii Patriot. Za taką kasę mielibyśmy kilkanaście głowic nuklearnych. A tak te systemy będą bronić 8 miast, niestety nijak to ma się do rzeczywistej obrony kraju. Reżim putinowski dysponuje kilkoma tys. ładunków nuklearnych. Nie zapominaj, że systemy podobne do Patriotów nie mają stuprocentowej skuteczności. Już nie piszę o współpracy Maciora z byłymi kapusiami i esbekami. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że ta chwalona przez ciebie wschodnia flanka NATO, jest dowodzona przez oficerów związanych z reżimem komunistycznym.
    „Chodzi o opisywane przez Onet i „Fakt” osoby pełniące ważne funkcje w armii – o generała Krzysztofa Motackiego, absolwenta kursu GRU, czyli wywiadu wojskowego ZSRR, a także o generała Bogusława Samola, absolwenta moskiewskiej Akademii Wojsk Pancernych.To także związani z WSI: pułkownik Zbigniewa Rybka, attache wojskowy w Atenach, pułkownik Michał Sprengel, zastępca attache wojskowego w Waszyngtonie, pułkownik Tomasza Trzciński, attache wojskowy w Budapeszcie i pułkownik Jerzy Ptaszek, attache wojskowy w Tbilisi, pułkownik Sławomir Mnitowski, attache wojskowy w Jordanii, pułkownik Dariusz Marynowski, attache wojskowy w Erywaniu, czy pułkownik Zbigniew Rosiński, attache wojskowy w Belgradzie. Wszyscy oni mają przeszłość w WSI, i wszyscy otrzymali nominacje na te stanowiska od likwidatora WSI, Antoniego Macierewicza. (http://www.tvn24.pl)”

   • ktos

    22 listopada 2017 w 08:29

    Nie byloby blackhawkow dla armii, nie byloby tysiecy dronów, bylyby mistrale w Rosji z Egiptu? Jak na razie to kasowane sa kolejne programy a konczone sa tylko te ktore juz byly w tak zaawansowanym stadium prac ze nie dalo sie ich skasowac. Zwlaszcza marynarka wojenna cos o tym wie.

 3. amtrak1971 Odpowiedz

  22 listopada 2017 w 00:57

  brawo tak trzymac , jedyny partner Polski to Ameryka , nalezy robic jak najwiecej interesow z US i wciagac nad Wisle od US Army do biznesu , nalezy zaczac od Polski a pozniej do polskich sasiadow , Polska dzieki US musi wypchnac niemiecki i ruski biznes z europy srodkowej , ameryka ma pieniadze i nie wie co z nimi robic ,

 4. Ziuta m Odpowiedz

  22 listopada 2017 w 09:15

  Anton M najlepszym ministrem obrony ?

  WOLNE ŻARTY mości panowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *