Imigranci? Zapraszamy do Polski!

18 stycznia 2017

Będzie wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej. Przyjeżdżający do nas ze wschodu łatwiej znajdą pracę i szybciej uzyskają pobyt stały. Muszą jednak spełnić warunki stawiane przez rząd – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Nowa migracyjna, nastawiona głównie na Ukraińców, ma być skuteczną receptą na problemy demograficzne. – Interesuje nas wpisanie polityki migracyjnej w strategię rozwoju gospodarczego w celu uzupełniania niedoborów na rynku pracy, a nie kwestia uchodźców czy azylantów – powiedział „DGP” wiceszef resoru rozwoju, Jerzy Kwieciński.


Rząd myśli o wprowadzeniu ułatwień w wydawaniu wiz na dłuższe pobyty. Zaproszenia mają być adresowane do określonych grup, np. ludzi młodych w wieku do 35 lat, o pożądanych kwalifikacjach – relacjonuje „DGP”. Ma też powstać mapa potrzeb rynku pracy wskazująca, gdzie i jakich zawodów brakuje. Będzie to informacja ogólnodostępna.

Rząd będzie też zachęcał Ukraińców do uzyskiwania kart stałego pobytu oraz obywatelstwa, a dzieci imigrantów zyskają szerszy dostęp do edukacji. Niewykluczone, że dzieci osób z pozwoleniem na pobyt stały zostaną objęte programem 500+.


Przyjmowanie przybyszów ze Wschodu będzie realizowane po przyjęciu ustawy o repatriacji Polaków i ich potomków. Od zeszłego roku działa znowelizowana . Dzięki niej w ciągu 10 lat do kraju ma przyjechać ok. 100 tys. osób – pisze dziennik. Działania te nie wypełnią jednak demograficznej dziury. W ciągu 20 lat w Polsce liczba osób w wieku produkcyjnym spadnie o 3,7 mln – podsumowuje „DGP”.

Kresy24.pl/DGP/PAP

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

30 odpowiedzi Imigranci? Zapraszamy do Polski!

 1. tagore Odpowiedz

  18 stycznia 2017 w 12:57

  Bajki.

  • MarcoPolo Odpowiedz

   18 stycznia 2017 w 15:35

   Co masz na myśli?

  • Mathieu Odpowiedz

   18 stycznia 2017 w 19:32

   Daj Boże, bo mam już stan przedzawałowy. Jak te dzikie hordy faktycznie zaczną nas kolonizować to strach wyjść na ulice, bo nie wiadomo czy jakiś potomek rezuna albo innej upowskiej kanalii nie robi sobie wycieczek po pijanemu. To jedna z wielu obaw…

 2. SyøTroll Odpowiedz

  18 stycznia 2017 w 12:59

  Imigracja problemem nie jest, problemem może się okazać chęć narzucenia przez imigrantów nam elementów swoich kultur, może również dojść do konfliktu pomiędzy polskimi a imigracyjnymi nacjonalizmami; i co wtedy ?

  • PolakAntyKacap Odpowiedz

   19 stycznia 2017 w 10:50

   No wtedy strach się bać, trollu.

   • Pafnucy

    24 stycznia 2017 w 09:36

    Jak banderowcy zaczną sobie poczynać jak Turcy w Niemczech to się zdziwisz. Chyba twój rozum nie ogarnia skali zjawiska. Mówimy to o 2-3 mln „u kraińców” wychowanych przez ojców i dziadków z oun – d-upa w nienawiści do wszystkiego co polskie. Jeśli otrzymają polskie obywatelstwo to o losach polski będzie współdecydować grupka wybranych przez nich banderowców od „przyjaciela” RP Tymy ze związku banderowców w Polsce. Teraz walnij się w ten banderofilski łeb i zobacz jakie prawa mają Polacy na „u krainie”. W tej znienawidzonej przez ciebie Rosji, Polacy mają wolność i demokrację w porównaniu do tego jak są traktowani przez kijowskich rezunów. Zmień sobie podpis na PolakAntyRozum.

  • Luk Odpowiedz

   19 stycznia 2017 w 20:39

   Akurat Ukraińcy i Białorusini są Polakom bliscy kulturowo. To Słowianie a nie muzułmanie z Afryki czy Azji, którzy narzucają Islam i swoje inne zwyczaje w krajach osiedlenia.
   Wolę tutaj do pracy ludzi zza Buga niż kolorową i nieasymilującą się imigrację zza Morza Śródziemnego…

   • Pafnucy

    24 stycznia 2017 w 09:19

    Białorusini owszem. Są na bliscy. Ale „u kraińcy” to tataro – mongolsko -turecki krąg kulturowy. Co do asymilacji i integracji to takim procesom może podlegać 50 tys ludzi a nie milion. Do pracy zdecydowanie powinniśmy ściągać Białorusinów, Rosjan z Królewca i Polaków z azjatyckich byłych republik radzieckich a nie rezunów z dzikich pól.

 3. Jarema Odpowiedz

  18 stycznia 2017 w 13:23

  Już jeden rząd upadł z powodu podobnego pomysłu. Dwa inne zastrzeżenia: 1. dlaczego nie Polacy z Kazachstanu, czy szerzej ze wschodu, 2. dlaczego nie Białorusini, którzy nie są z reguły w przeciwieństwie do części Ukraińców ukąszeni antypolskim resentymentem.

  • Jan53 Odpowiedz

   18 stycznia 2017 w 15:02

   Ponoc jeszcze w Rosji do polskiego pochodzenia i obywatelstwa przyznaje się ponad 100tys.osob.Przewaznie potomkowie zeslancow,wiec genetycznie „odporny” material.Na Bialorusi jeszcze ok.400tys.przyznaje się do polskości a i w Kazachstanie na „szybko” znalazłoby się ok.50tys.
   Potrzebne sa mieszkania dla młodych budowane przez państwo i praca – normalna a nie dalej „smieciowy” to i nasi zostaną w kraju.
   Coz.Jakos masowo za chlebem z kraju Niemcy,Anglicy czy Francuzi nie wyjezdzaja.
   Potrzebne szybkie decyzje i kontrola aby jakas dzicz się u nas nie zagniezdzila choć już gdzie niegdzie hydra leb podnosi.

   • Pafnucy

    24 stycznia 2017 w 09:40

    Polecam: http://rebelya.pl/post/5902/panstwo-polskie-wyrzeko-sie-polonii-i-polakw-na-ws

  • was nikt nikt ruskie nie zaprosi Odpowiedz

   18 stycznia 2017 w 17:19

   Spokojnie „Jarema” ty ruski trollu was nikt nigdzie nie wpuści ani tym bardziej nie zaprosi więc się nie zamartwiaj tak tylko dziękuj za to swojemu Putinowi!

   • Jarema

    20 stycznia 2017 w 09:47

    Dziwne? Polacy ze wschodu ci przeszkadzają! Może jesteś Polakiem ukraińskiego pochodzenia i stąd to sprzyjanie napływowi Ukraińców do Polski? Ja nie pisałem, że należy zapraszać Rosjan.

 4. Mysz Odpowiedz

  18 stycznia 2017 w 15:05

  szykujmy się na 2 balkany,albo 2 wołyń

  • was nikt nikt ruskie nie zaprosi Odpowiedz

   18 stycznia 2017 w 17:23

   Mysz ruski trollu ciebie i twoich współplemieńców nigdzie już ani nie wpuszczą ani tym bardziej nie zaproszą. Więc siedź sobie w tej Rosji jak ci tak dobrze i dziękuj za to Putinowi!
   PS Poważnie myślisz że Ukraińcy w terenów Wołynia będą okupowali Rosję? To już wam Rosjanie taką jajecznicę we łbach propaganda porobiła.

   • Jan53

    18 stycznia 2017 w 19:48

    No tak.Kto nie popiera rezunów to ruski troll.Tyma z Sadowym już się ciesza z takiego pracusia.

  • PolakAntyKacap Odpowiedz

   19 stycznia 2017 w 10:54

   Nie strasz ,trollu, Bałkanami, czy Wołyniem. Jedyne, czego obecnie cywilizowane narody mogą się obawiać to „Katyni”.
   Jeśli byłeś zaczadzony przez ostatnie lata marychą, to ci podpowiadam, że to nie Ukraińcy napadli na sąsiadów tylko kacapska, putlerowska swołocz.

   • Jarema

    20 stycznia 2017 w 09:49

    Byli mieszkańcy Wołynia mają w tej sprawie inne zdanie od Ciebie! To absurd pielęgnować pamięć ofiar Katynia i lekceważyć pamięć ofiar ukraińskich nacjonalistów z UPA!

   • Pafnucy

    24 stycznia 2017 w 10:45

    W Katyniu nie ginęły dzieci i niemowlęta, nie wycinano płodów kobietom w ciąży, nie mordowano starszych ludzi, nie topiono raczkujących dzieci w studni, nie rozrywano ludzi końmi, nie wyrywano żył, nie wydłubywano oczu, nie gwałcono i nie cięto siekierami na kawałki. Zbrodni katyńskiej nie dokonali też sąsiedzi z którymi zamordowani Polacy spędzali święta. Porównywać te zbrodnie ze sobą może tylko jakieś banderowskie śc[usun.red.] i pożyteczni polscy idioci wierzący w „przyjaźń” polsko – ukraińską z pomnikami bandery w tle.

 5. Stanisław hr. Dzieduszycki Odpowiedz

  18 stycznia 2017 w 16:09

  Ludzie przebudźcie się. Najpierw rząd III RP likwidował miejsca pracy, niszczył zakłady zbudowane za komuny, aby wygnać 3,5 mln. polskiej młodzieży z kraju za chlebem, a teraz na to miejsce będą sprowadzać dzicz ze wschodu, aby całkiem nas zniewolić. Na co nam Ukraińcy? Mało polskiej ziemi ukradli, której nie potrafią dobrze zagospodarować. Rezuny niech lepiej siedzą u siebie i się zmobilizują, bo inaczej Rosjanie ich z powrotem zagonią do kołchozów.

 6. was nikt nikt ruskie nie zaprosi Odpowiedz

  18 stycznia 2017 w 17:11

  Oj ale tu ruskie trolle smrodzą i się podszywają pod Polaków!!! Spokojnie ruskie trolle was nikt przez najbliższe co najmniej kilkadziesiąt lat nie będzie nigdzie masowo ani wpuszczał ani tym bardziej zapraszał więc się nie martwcie tak! hahahahah.
  Tak samo na to forum was nikt nie zapraszał i nie zaprasza.
  PS: A to wszystko dzięki waszemu Putinowi co go tak bardzo kochacie!

 7. pol Odpowiedz

  18 stycznia 2017 w 17:13

  Jestem za niech jadą jak najwięcej ! sam cały czas borykam sie ze znalezieniem ludzi do pracy od dobrych paru lat ,podobnie jak wszyscy zwiazani z byznesem, gołod… tego nie rozumieją że ktoś na zasiłki i 500 + i ZUS musi zarobić z nieba nie spadnie ani żaden biuralista nie wyczaruje .

  • Lublinianka Odpowiedz

   18 stycznia 2017 w 17:47

   Nic dziwnego, że „byznes” nie wychodzi, jak ktoś jest półanalfabetą. Drogi Panie, niech Pan weźmie łopatę i robi coś łatwego. Skoro rezuny przeżyją i jeszcze odłożą na wysłanie do domu, to jest to możliwe.

  • Pafnucy Odpowiedz

   24 stycznia 2017 w 10:26

   No to więcej płać wtedy znajdziesz Polaków do pracy.

 8. Mysz Odpowiedz

  18 stycznia 2017 w 17:44

  trol to cie zrobił

 9. Mathieu Odpowiedz

  18 stycznia 2017 w 19:37

  Takim to oto sposobem po raz kołtunypomału będzie kończony żywot RP. Antypolskie rządy będą zapraszać przyszłych separatystów i tak będzie coraz mniej Polski aż zniknie całkowicie. A nie tak miało być… Widocznie historia nie nauczyła obecnego Naczelnika rozumu.

  • Mathieu Odpowiedz

   18 stycznia 2017 w 19:37

   *po raz kolejny

 10. Red Odpowiedz

  19 stycznia 2017 w 09:49

  Co oni wyprawiają ? Kto tym steruje?

  • PolakAntyKacap Odpowiedz

   19 stycznia 2017 w 10:56

   Pan Bóg, trollu, Pan Bóg.

   • Pafnucy

    24 stycznia 2017 w 10:52

    Boga w to nie mieszaj bluźnierco. Chyba że masz na myśli tego samego waszego „boga”, w imię którego grekokatoliccy popi święcili siekiery, kosy, widły i sierpy, którymi „u kraińcy” mordowali Polaków na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *