Ekspert: Rosja czuje się skrzywdzona i upokorzona, jej odwet jest pewny

16 kwietnia 2018

– Nie sądzę, żeby Polska była zagrożona atakiem militarnym ze strony Rosji, jednak ze względu na swoją rolę w regionie musimy być przygotowani na podjęcie pewnych działań w przypadku ewentualnej agresji Kremla w rejonie wschodniej Ukrainy lub państw bałtyckich – powiedział w rozmowie z dziennikarzem portalu PolskieRadio.pl doktor Michał Kuź z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. 

– Pamiętajmy, że Polska ma długą granicę lądową z Federacją Rosyjską i ze względu na nasz potencjał w regionie jako swoistego „eksportera bezpieczeństwa” nasi sojusznicy mogą od nas oczekiwać reakcji na ewentualne działania odwetowe Rosji – stwierdził dr Kuź.

przekonuje, że poczuła się skrzywdzona i upokorzona ostatnią akcją państw zachodnich w Syrii. Jak mówi, dla Kremla całkowicie nie do zaakceptowania jest sytuacja, w której jej sojusznik jest bezpośrednio atakowany, a siły militarne Rosji musiały pozostać w koszarach i nie miały żadnej możliwości reakcji. przekonanie, że na pewno odpowie na atak w Syrii.


– Nie wiemy tylko kiedy i gdzie taka odpowiedź nastąpi i jaką formę przybierze. – i jego otoczenie potrafią myśleć strategicznie uderzą na pewno w momencie dla nich dogodnym i takim, kiedy nikt tego nie będzie oczekiwał – mówi Michał Kuź – reakcji możemy spodziewać się więc, za rok lub dwa, ale to że ona w jakiejś formie nastąpi jest niemal pewne czytaj dalej…

Kresy24.pl/polskieradio.pl/ba


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Ekspert: Rosja czuje się skrzywdzona i upokorzona, jej odwet jest pewny

 1. peter Odpowiedz

  16 kwietnia 2018 w 17:47

  Wczoraj byla zamiec sniezna snieg lezy do teraz Moze to byla odpowiedz Kremla na atak

 2. observer48 Odpowiedz

  16 kwietnia 2018 w 19:16

  Jak zaczną, dostaną z drugiej ręki. Wygląda na to, że jeśli chodzi o putlerowską kacapię, prezydent Trump, Kongres USA i Pentagon nie znają się na żartach. 🙂 Do tej pory już to wyraźnie pokazali kilka razy. Dzisiaj wchodzą w życie nowe amerykańskie sankcje na Putlerreich.

 3. Dzierżyński Odpowiedz

  18 kwietnia 2018 w 10:52

  Zawiść i chęć zemsty niszczy ten naród, niestety przy okazji my możemy dostać rykoszetem i czas aby się poważnie do tego przygotować – tylko z kim (brak mądrych elit)?

  • Polak z Białorusi Odpowiedz

   19 kwietnia 2018 w 23:08

   Zmień holerny nik, durniu. Ile razy mam to powtarzać? Czy może chcesz, abym poprosił błagalnie?

 4. Polak z Białorusi Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 w 23:23

  tylko z kim (brak mądrych elit)?…Czyli dzierżyński-to jest mądrze

 5. pol Odpowiedz

  20 kwietnia 2018 w 16:54

  Rosia pewnie wprowadzi embargo na Amerykańską whisky ? he he he i Ameryke wpędzi w kryzys finansowy dolar podskoczy do 80 rubli i nikt niczego nie będzie kupował z Ameryki bo będzie za drogo a potem rubel sie umocni do 90 rubli za dolara i krach ameryki będzie bliski, żaden rosianin nic nie kupi ( wszyscy będą wymieniać sie – słonine na wódke ? he he he ) i tak zostanie wygrana wojna rosyji z calym cywilizowanym światem ! chwała putinowi i jego drużynie ! kryzys nasz i tylko nasz w rosyjskim świecie !niech żyją kartofle i samogon !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *