Za łapówki obiecywał Karty Polaka

19 stycznia 2018

Grodzieński Komitet Śledczy poszukuje osób, które zostały oszukane przez Dmitrija Aleksandrowicza Puzynę. Mężczyzna wyłudzał pieniądze, obiecując pomoc w uzyskaniu Karty Polaka bez konieczności zdawania egzaminów.

Śledczy z Grodna wszczęli sprawę karną przeciwko 35- letniemu mieszkańcowi Grodna, który powołując się na koneksje w Konsulacie Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Grodnie, obiecywał pomóc w otrzymaniu Karty Polaka.


Dmitrijowi Puzynie postawiono zarzut wielokrotnego wyłudzenia i podżeganie do wręczania łapówek.

Komitet Śledczy w Grodnie poinformował, że w październiku i listopadzie 2017 roku mężczyzna, obiecując czterem mieszkańcom Grodna pomoc w otrzymaniu Karty Polaka bez egzaminów, próbował je przekonać do wręczenia łapówek urzędnikom Konsulatu Generalnego RP, za co zainkasował 420 dolarów. Oszukanym mówił, że pieniądze nie trafią do jego kieszeni, ale zostaną rzekomo przekazane dalej.


Śledczy wspólnie z milicjantami apelują do osób, które zaufały oszustowi i zostały przez tego człowieka oszukane, proszą o kontakt na numer telefonu 8 015 72-41-62, 72-40-40 lub 102.

Kresy24.pl/tut.by/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *