Witalij Kliczko obmył się w Dnieprze na pamiątkę Chrztu Jezusa

19 stycznia 2018

Mer Kijowa wraz ze swoimi współpracownikami zanurzył się w wraz ze swoimi współpracownikami w Dnieprze, na wysokości parku Natalka, by w ten sposób uczcić prawosławne Święto Chrztu Pańskiego.

(Kłyczko) powiedział mediom, że kąpiel w lodowatym Dnieprze z okazji święta to była jego inicjatywa i zażartował, że ten, kto źle pracuje, może nie wytrzymać tego rytualnego obmycia. – Dziś wielkie chrześcijańskie święto i chcę złożyć z tej okazji życzenia wszystkim. Uważa się, że w ten jedyny dzień woda przybiera właściwości lecznicze. Niech jordańska woda pomaga dodaje nam sił i zdrowia, zaraża nas dobrymi myślami i prawdziwą wiarą – w Boga, w Ukrainę i w naszą sprawę – dodał były mistrz boksu, a obecnie polityk partii Ukraiński Demokratyczny Alians na Rzecz Reform.


Święto Chrztu Pańskiego ma dla prawosławnych jeszcze większe znaczenie niż dla katolików. W ten dzień wielu wiernych praktykuje rytualne obmycia na pamiątkę chrztu Jezusa Chrystusa w Jordanie, dla zjednoczenia z Bogiem i dla obmycia grzechów. W krajach posowieckich dość silne jest też „magiczne” podejście do spraw duchowych, więc rzeczywiście jest tak jak mówił Kliczko, że wielu ludzi wierzy także, że w ten dzień rzeczna woda ma szczególne lecznicze właściwości nie tylko dla ducha, ale też dla ciała.

Jak pisaliśmy, w Rosji w takiej uroczystości wziął udział Władimir Putin. Jeśli chodzi o , władze wyznaczyły w tym roku 14 miejsc, gdzie można wejść do Dniepru. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwa ponad 100 ratowników medycznych i wodnych.


Oprac. MaH, styler.rbc.ua
fot. kiev.klichko.org
Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Witalij Kliczko obmył się w Dnieprze na pamiątkę Chrztu Jezusa

  1. vox15 Odpowiedz

    19 stycznia 2018 w 21:46

    Klyczko jest Żydem i żadne tam obmywanie nie zmyje jego pochodzenia. Sa liczne jego zdjęcia w jarmułce, na Hanuce,w synagodze .

  2. Jr Odpowiedz

    20 stycznia 2018 w 06:50

    Vox ty się idź obmyj. Może ci to pomoże

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *