Nowe fakty na temat adresu Putin2018.ru. Należał przez lata do do deputowanego Dumy

19 stycznia 2018

Jak dowiedział się rosyjski dziennik „Wiedomosti”, adres oficjalnej strony tegorocznej kampanii prezydenckiej Władimira Putina, został zarejestrowany już w 2008 roku, gdy prezydentem zostawał Dmitrij Miedwiediew.

kończył wówczas swoją drugą kadencję i zostawał premierem. Wrócił na stanowisko w 2012 roku. Od tamtego momentu kadencja prezydenta w Rosji ma 6 lat.


Jak podawaliśmy w tym tygodniu, rosyjski dysydent Gari Kasparow napisał, iż adres Putin2018.ru została zarejestrowany w 2010 roku i są już zarejestrowane podobne, aż do Putin2036.ru. Jednak dziennik „Wiedomosti” oraz telewizja „Dożd” dowiedziały się jeszcze więcej.

Okazuje się, że domena Putin2018 została zarejestrowana 7 listopada 20o8 roku przez programistę Pawła Sapaczewicza. Potwierdził to gazecie sam zainteresowany. Jednak nie miał środków, by przez długi czas płacić za hosting i półtora roku adres nie był nikomu przypisany aż wydzierżawiła go jakaś osoba prywatna. Jak podała niezależna telewizja „Dożd” powołując się na informacje uzyskane od sekretarza prasowego sztabu Władimira Putina Andrieja Kondraszowa, domena należała do przedsiębiorcy działającego w branży IT i byłego deputowanego do Dumy Konstantyna Rykowa. A obecnie Putin2018.ru należy do firmy Notamedia, która współpracuje ze sztabem kampanii obecnego prezydenta.


„Dożd” potwierdził też, że zostały zostały zarejestrowane adresy od Putin2024.ru do… Putin2048.ru. Nie uzyskał informacji, na kogo.

„Wiedomosti” podkreślają, że zostały też zarejestrowane podobne adresy z dodatkiem „2024” i nazwiskami innych polityków rosyjskich, w tym z opozycji, np. Kseni Sobczak, Aleksieja Nawalnego, Sergieja Kirijenko, czy Wiaczesława Wołodina.

Oprac. MaH, echo.msk.ru

fot. Willy Walez, CC BY-SA 3.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Nowe fakty na temat adresu Putin2018.ru. Należał przez lata do do deputowanego Dumy

  1. Cassubica Odpowiedz

    22 stycznia 2018 w 21:45

    I co to za sensacja? – ja mam adres internetowy na moje nazwisko wykupiony w 2000 r. do 2025 r. Była promocja na 25 lat to wykupiłem.

  2. Cassubica Odpowiedz

    23 stycznia 2018 w 00:33

    „Dożd potwierdził też, że zostały zostały zarejestrowane adresy od Putin2024.ru do… Putin2048.ru. Nie uzyskał informacji, na kogo.” – Bajka jak o Czerwonym Kapturku. Na pierwszej lepszej stronie rejestracji domen są pełne informacje o tym, kto jest właścicielem strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *