Welcome to Russia. Wyglądał na kilera, więc został kilerem

5 kwietnia 2017

Andriej Nikitin, obywatel FR wyznania muzułmańskiego, którego zdjęcie obiegło świat w związku z poniedziałkowym zamachem terrorystycznym w Petersburgu, a który nie miał ze sprawą nic wspólnego, popadł w tarapaty.

Andriej Nikitin jest konwertytą na islam, sam przedstawia się jako Ilias. Wiarę Mahometa przyjął w dorosłym wieku. Zapuścił stosowny zarost, nosi się również na modłę bliskowschodnią.


To jeszcze nie czyni z nikogo zamachowca. To znaczy nie czyni w normalnym. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy w „innym świecie”, jak stwierdził niegdyś Gustaw Herling-Grudziński.

Rosyjskie organy ochrony państwa  – skoro mleko się rozlało i na „rewolucyjną czujność” było już za późno musiały wykazać się chociażby szybkością reakcji.


Nikitin ze swym ponurym spojrzeniem i budzącym stosowne skojarzenia bliskowschodnim chałatem na kozła ofiarnego nadawał się idealnie. Przynajmniej na jakiś czas, zanim nie znalazł się bardziej dopasowany kandydat.

To, że człowieka zhańbiono, rozklejając jego wizerunek w całym internecie i na wszystkich kanałach informacyjnych to – jak się zdaje –  dopiero początek kłopotów „Iliasa”.

Wczoraj, po opuszczeniu posterunku policji w dawnej stolicy carów, odmówiono mu prawa wejścia na pokład samolotu lecącego do Niżnewartowska tranzytem przez Moskwę.

Dzisiaj z kolei, jak informuje IslamNews, Nikitin – do niedawna pracujący jako kierowca ciężarówki – został zwolniony na rozkaz lokalnego komitetu śledczego.

Welcome… to the jungle.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Welcome to Russia. Wyglądał na kilera, więc został kilerem

 1. trombka Odpowiedz

  6 kwietnia 2017 w 13:56

  W Polsce jest podobnie. Nauczyciel wrzucił na swoj profil fb filmik „Ucho prezesa” i chcą go wyrzucic z roboty 🙂

  • Darek Odpowiedz

   6 kwietnia 2017 w 20:36

   A to ciekawe z dwu powodów:

   1) Piszą o tym wyłacznie brukowce
   2) Prezes kilka razy potwierdził, że ogląda „Ucho prezesa” i nawet mu sie podobało (dorosłe koty nie piją mleka – największa uwaga nt. tego programu)

   A może sprawa ma drugie dno. Np. „Ucho prezesa” ma prawa autorskie i rozpowszecnianie bez zezwolenia jest piractwem? A może na jego FB pojawiło sie coś niezgodnego z przepisami, a odcinek „Ucha prezesa” jest jedynie pretekstem dla brukowcow? W każdym razie gdyby z powodu „Ucho prezesa” wyrzucano z pracy połowa TVP Info poszlaby z torbami bo kilka razy widziałem na tej stacji znaczące fragmenty. Mało tego, Marcin Wolski potwierdził, że TVP prowadziła rozmowy z Robertem Górskim w sprawie zakupu prawa do emisji. Więc jak to jest, TVP chce to emitować i jedniocześnie jest na czarnej liście i udostępnienie grozi wywaleniem z pracy?

   • Darek

    7 kwietnia 2017 w 18:42

    Jak zwykle warto siegać do źródeł czyli w przypadku w/w nauczyciela do Żagania. Oto drugie dno tej sprawy:

    http://www.zagan24.info/?p=751

    Zwracam uwagę na datę – listopad ub. roku czyli pan od wf grabi sobie od wielu miesiecy! „Ucho prezesa” jest jedynie wymówką by zrobić z niego męczennika. A chodzi m. innymi o hamskie (jak wynika z tekstu zahaczajace o KK, a z pewnością podpadajace pod KC) wpisy nt. swojego kolegi. Pod artykułem kilka komentarzy od ludzi którzy go znaja osobiście i chyba wszystko jasne… Budowanie opinii na informacjach czerpanych z brukowców jest delikatnie mówiąc niemądre.

 2. pol Odpowiedz

  6 kwietnia 2017 w 15:45

  Każdy z brodą jest winny jak diabli ! putler niema brody więc jest niewinny he he he .

 3. Marek Odpowiedz

  7 kwietnia 2017 w 04:50

  Może i wygląda na „KILERA” ale nie jemu słoma z butów wychodzi. Kresy 24 UK?

 4. Michał Odpowiedz

  7 kwietnia 2017 w 09:05

  Szczerze mówiąc-każdy mahometanin powinien być tępiony za sam fakt bycia mahometaninem, a konwertyci na mahometanizm w szczególności

 5. NorthPole Odpowiedz

  10 kwietnia 2017 w 20:45

  Szanowna Redakcjo!
  Proszę, wydrukujcie ten artykuł, podpiszcie i wyślijcie do ministra M. Błaszczaka (a.k.a. „Ucho Prezesa”).
  Skoro nie chce słuchać od „lewaków”, że nie każdy muzułmanin jest terrorystą, to może posłucha od Was.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *