Sprawcą zamachu w Sankt Petersburgu jest 23-letni obywatel Rosji z Kirgistanu? (WIDEO)

4 kwietnia 2017

Nazywa się Akbarzhon Dżaliłow. Urodził się w Kirgistanie, od ponad 6 lat mieszkał w Sankt Petersburgu i posiadał obywatelstwo rosyjskie. Na portalu społecznościowym VKontakte opublikowano jego zdjęcie.

O tym, że to on mógł przeprowadzić poniedziałkowy samobójczy w metrze w Petersburgu, poinformowały kirgiskie służby bezpieczeństwa: „Kamikadze z metra w Petersburgu to Akabarżon Dżaliłow, urodzony w 1995 r.” – powiedział AFP rzecznik kirgiskich służb Rachat Sułajmanow.


„Potwierdzamy, że pochodzi z Kirgistanu, ale jest obywatelem Rosji. Obecnie razem z rosyjskimi kolegami kontynuujemy śledztwo” — oświadczył Sułajmanow.

Wczoraj w petersburskim metrze w tunelu między stacjami Siennaja Płoszczad’ i Tiechnologiczeskij Institut nastąpiła eksplozja. Według najnowszych danych Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego Rosji zginęło 11 osób, 45 zostało rannych. Prokuratura Generalna FR uznała zdarzenie za atak terrorystyczny.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Sprawcą zamachu w Sankt Petersburgu jest 23-letni obywatel Rosji z Kirgistanu? (WIDEO)

 1. pol Odpowiedz

  5 kwietnia 2017 w 09:42

  Kto sieje wiatr ten zbiera burze , Rosia morduje inne narodowości to i Rosianie będą ginąć .

 2. tata Odpowiedz

  7 kwietnia 2017 w 19:30

  Przecież to oczywiste,ze to sowici przeprowadzili ten zamach,tak jak chociażby w szkole w Biesłanie i w wielu innych miejscach.

 3. NorthPole Odpowiedz

  10 kwietnia 2017 w 20:40

  Ruskie media, a wraz z nimi liczne „patriotyczne” polskie, wprost zachłystywały się w ostatnich latach wytykając po każdym zamachu krajom Europy Zachodniej ich „zgubną politykę imigracyjną”.
  A tu taka siurpryza!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *