„Brałem udział, ale nie planowałem zabić 14 osób”

18 kwietnia 2017

Mężczyzna podejrzewany o zorganizowanie zamachu w petersburskim metrze (3 kwietnia) powiedział, że „brał pośredni udział”, ale nie „planował zabicia 14 osób”. 14-u – bo tyle faktycznie zginęło.

Przypomina się słowa kultowej nomen omen piosenki Kazika „12 groszy”: „Bill palił trawę, ale się nie zaciągał. Terrorysta planował , ale nie chciał zabić ludzi. Czujemy się przekonani.


Pochodzący z Kirgizji Abror Azimow w ogóle ma problemy ze stawianiem sprawy jasno, w oparciu o dwuwartościową, arystotelesowską logikę.

Mężczyzna partycypował bowiem w przygotowaniach do zamachu, ale tak jakby nie partycypował, ponieważ wykonywał polecenia osób trzecich, nie mając świadomości, jaki będzie efekt końcowy:


Nie protestuję przeciwko mojemu aresztowaniu, ale to co powiedział o mnie prokurator jest nieścisłe. Byłem wmieszany w sprawie, ale nie bezpośrednio. Nie wiedziałem, co robię. Dawano mi polecenia, a ja je wykonywałem.

Ok, wiadomo, że facet próbuje ratować swoje cztery litery, ale mógłby, u licha, wymyślić coś, co bardziej trzyma się przysłowiowej „kupy”.

Przypomnijmy: w zamachu na początku kwietnia zginęło 14 osób, dalszych 64 odniosło ranny. Podłożona bomba eksplodowała w wagonie kolejki między stacjami Siennaja Płoszczadz’ i Tiechnologiczeskij Institut.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi „Brałem udział, ale nie planowałem zabić 14 osób”

  1. Japa Odpowiedz

    19 kwietnia 2017 w 10:00

    Za komuny kształcono ludzi i nie mieli problemu z logicznym myśleniem.

  2. jobo Odpowiedz

    19 kwietnia 2017 w 11:41

    Jego wypowiedzi są logiczne, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że organizatorem zamachu było FSB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *