W Polsce jednak Amerykanie? Ministrowie obrony NATO podjęli decyzje ws. wschodniej flanki

15 czerwca 2016

usa-armia

Obradujący w Brukseli ministrowie obrony państw potwierdzili we wtorek decyzje o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu i rozmieszczeniu czterech batalionów w Polsce i krajach bałtyckich – poinformował sekretarz generalny Jens Stoltenberg.

„Zdecydowaliśmy o wzmocnieniu naszej wysuniętej obrony we wschodniej części Sojuszu”. Cztery bataliony, które trafią do krajów bałtyckich i do Polski, będą „mocne” i „wielonarodowe” – powiedział Stoltenberg na konferencji prasowej po pierwszym dniu obrad ministrów obrony.


Według Stoltenberga we wtorek kilka państw Sojuszu zapowiedziało udział w tych działaniach (żołnierzy do poszczególnych batalionów mają wystawić , Brytyjczycy, i Kanadyjczycy – red. Kresy24). Ostateczne decyzje, w tym państwa dowodzące poszczególnymi batalionami, zostaną ogłoszone na lipcowym szczycie NATO w Warszawie – zapowiedział sekretarz generalny Sojuszu.

Do tej pory mówiło się nieoficjalnie, że to Kanadyjczycy mogliby stanowić trzon wzmocnionej obecności wojskowej NATO w Polsce. Teraz najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że na czele międzynarodowego batalionu w naszym kraju staną Amerykanie. Kanadyjczycy stanęliby na czele wielonarodowego batalionu na Łotwie. W Estonii za wielonarodowy batalion odpowiadaliby Brytyjczycy, a na Litwie Niemcy.


Kresy24.pl/polskieradio.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź W Polsce jednak Amerykanie? Ministrowie obrony NATO podjęli decyzje ws. wschodniej flanki

  1. jubus Odpowiedz

    17 czerwca 2016 w 09:00

    Komu oni potrzebni i po co? Wystarczą nam „sojusznicy ze Wschodu” co tu siedzieli przez 50 lat. Ile potrwa wyganianie Jankesów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *