Ukraiński rockman chce zostać szefem PKP! Zaprosili go do Polski. Nagrał o tym teledysk (WIDEO)

28 kwietnia 2016

Pawel_Zibrow

„Polskie Państwowe – weźcie do siebie Pawła Zibrowa” – śpiewa ukraiński piosenkarz. To reakcja na mianowanie polskiego rockmana Wojciecha Balczuna dyrektorem generalnym ukraińskich kolei państwowych.

Zauważmy jednak, że Polak – choć i rockman – ma w odróżnieniu od Ukraińca spore doświadczenie w zarządzaniu kolejnictwem. Wcześniej przeprowadził bowiem restrukturyzację PKP Cargo i z firmy przynoszącej 100 mln zł strat uczynił przedsiębiorstwo przynoszące 500 mln dochodu.


Pawel_Zibrow1Tym niemniej – jak się okazuje – Polska postanowiła jednak zaprosić Pawła Zibrowa. Tyle, że nie PKP, a agencja koncertowa, która chce zorganizować jego występy w naszym kraju. Zibrow twierdzi, że Polaków skłonił do tego fakt, iż jakoby przypomina im polskiego piosenkarza Krzysztofa Krawczyka.

Gdyby jednak oferta kierowania polskimi kolejami była nadal aktualna, to po wysłuchaniu tego teledysku radzilibyśmy jednak ukraińskiemu „pretendentowi do tronu PKP” trochę popracować nad polską wymową. Jego polski kolega wprawdzie w ogóle nie mówi chyba po ukraińsku, ale przynajmniej na kolejach się zna…


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi Ukraiński rockman chce zostać szefem PKP! Zaprosili go do Polski. Nagrał o tym teledysk (WIDEO)

 1. obserwator Odpowiedz

  28 kwietnia 2016 w 20:51

  Czy ten cały Zibrow też ma dyplom MBA i skończył politologię, jak Wojciech Balczun. Samym śpiewaniem państwowego molocha jeszcze nikt nie zrestrukturyzował.

 2. Barnaba Odpowiedz

  29 kwietnia 2016 w 10:49

  Oni myślą że u nas nadal komuna bo wydaje im się że u nas jest jedna firma kolejowa i to państwowa…

 3. bogdas Odpowiedz

  29 kwietnia 2016 w 11:35

  Dlaczego nie wystartował u siebie?
  Rozumiem – nazwisko…

 4. lola Odpowiedz

  29 kwietnia 2016 w 13:43

  Rap, a nie rock, to po pierwsze, a więc raper – nie rockman. Po drugie, jaki z niego man? Po trzecie, Kliczko już pytał, czy dojadą polskie tramwaje z Bydgoszczy do Kijowa i otrzymał odpowiedź, jak wybuduje drogę, to dojadą).

  • MAB - Kresy24 Odpowiedz

   29 kwietnia 2016 w 14:15

   On nie tylko rapuje chyba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *