Stewardessa przegrywa proces z Aerofłotem

19 kwietnia 2017

Irina Jeruzalimskaja chciała wytoczyć państwowemu przewoźnikowi lotniczemu – Aerofłotowi – za, jak napisała: dyskryminację. Dzisiaj jednak moskiewski sąd pozew odrzucił.

Stewardessa twierdzi, że padła ofiarą dyskryminacji ponieważ mimo posiadania przez nią wymaganych kwalifikacji, nie dopuszczono jej do obsługiwania lotów międzynarodowych, wiążących się z wyższym wynagrodzeniem.


Jak twierdzi, przyczyny odmowy awansu były pozamerytoryczne i miały dotyczyć jej „nikczemnego wzrostu”. Sąd okręgu tuszyńskiego w Moskwie nie dał jednak wiary tej argumentacji.

W odrzuconym pozwie Jeruzalimskaja domagała się miliona rubli (ok. 72 tys. złotych) odszkodowania za niższe wynagrodzenie i starty moralne.


Cała ta historia nie byłaby może warta uwagi, gdyby nie to, że jest wysoce symptomatyczna. Narody przekonane o własnej wartości – a może po prostu racjonalne – prawdopodobnie nigdy nie wpadłyby na pomysł, by różnicować obsługę lotów krajów i zagranicznych po linii urody. Decydować winna chyba? znajomość języków.

Tymczasem Rosjanie, mimo całą tromtadrację i prężenie muskułów, czują podświadomie, że „słoma z butów wyłazi”. Z tego bierze się wstyd, by postawić nieurodziwą kobietę przed angielskimi biznesmenami. Niech sobie ją oglądają kałmucy w walonkach!

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Stewardessa przegrywa proces z Aerofłotem

 1. prawy Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 23:43

  Proces stewardesy, k24 zauważyły ale rocznicy zdarzenia jakże ważnego w czasie II WŚ, już NIE.

  Jakie były podobieństwa i różnice w walce ofiar Shoah i Genocidum Atrox z ludobójcami-nazistami.

  W czym Przebraże i Warszawa 1943 były podobne a w czym różne.

  Jak osamotnieni oni byli?
  Kto obojętny wobec ich losu był?

  Ktoś jednak rocznicę zauważył i skomentował.

  http://prawy.pl/49469-gdyby-jednak-do-opisu-tych-historycznych-wydarzen-uzyc-logiki-wspolczesnych-czcicieli-upa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *