Siemens rozważa wycofanie się z interesów w Rosji

14 lipca 2017

Dyrektor wykonawczy koncernu Joe Kaeser (na zdjęciu) rozważa wycofanie się ze wspólnych przedsięwzięć z rosyjskimi firmami w sektorze energetycznym. To efekt skandalu z turbinami produkcji Siemensa, które Rosjanie, wbrew woli koncernu i łamiąc UE, wywieźli na , najprawdopodobniej drogą morską.

O skandalu pisaliśmy tutaj.


Jak pisze niemiecki portal gospodarczy Wirtschafts Woche, a za nim niezależny portal rosyjski Grani.ru, Siemens może wycofać swe udziały z OOO Siemens. To właśnie to przedsiębiorstwo wyprodukowało wspomniane turbiny. To joint venture niemiecko – rosyjskie, większość akcji (65 proc.) posiadają Niemcy, resztę państwowy koncern OAO Siłowyje Maszyny, partner Siemensa. Podobno zarząd Siemensa rozważa też wycofanie się z firmy ZAO Interawtomatika, gdzie ma 47,75 proc. akcji. Według Niemców, ta firma, bez ich wiedzy, brała udział w procederze wywiezienia turbin na Krym i ukrycia tego faktu.

MaH / Grani.ru


fot. Kremlin.ru, CC BY 4.0

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Siemens rozważa wycofanie się z interesów w Rosji

 1. observer48 Odpowiedz

  14 lipca 2017 w 18:40

  Szkopy i kacapy biorą się za łby. 🙂

  • jubus Odpowiedz

   17 lipca 2017 w 09:18

   To dobrze, od dawien dawna uważałem, że Niemcy i Rosja to mimo wszystko rywale i wrogowie. Tylko prawicowiec może uważać, że Rosja i Niemcy to sojusznicy. Cóż, prawicowe łby, podobnie jak i lewica, żyją w alternatywnej rzeczywistości.
   Zawsze uważałem, że Polska powinna mieć dobre relacje z sąsiadami i w obliczu wchodzenia Ukrainy na pozycje antypolskie, Polska powinna postawić na znaczące polepszenie relacji z RFN. Dobrze by było, aby prawicowe media zajęły się w końcu Ukrainą i zagrożeniem ze strony ChRL, przestały jednocześnie psioczyć na Niemcy.
   PiS to tacy sami zdrajcy jak PO, tyle, że tutaj, rolę Niemiec i Francji, zajęła Ukraina i Chiny, kraje o wiele bardziej wrogie Polsce niż te pierwsze.

 2. mod Odpowiedz

  17 lipca 2017 w 08:55

  Teatrzyk (nie wiedzieli akurat) . Niemcy rządzą Rosją przejmują pomału wpływy rosyjskie np. Ukrainę prze rurę NS1 (niepłacenie Ukrainie za tranzyt i wielu innym krajom) a za NS2 Rosja odda jeszcze więcej wpływów.

  • SyøTroll Odpowiedz

   17 lipca 2017 w 10:15

   Zgadza się celem UE(Niemiec) była asymilacja Rosji, a konflikt europejsko-rosyjski o Ukrainę, wszczęty za poduszczeniem Polski („w interesie USA”) im w tym przeszkadza.

 3. gość. Odpowiedz

  20 sierpnia 2017 w 07:36

  Nad czym tu się zastanawiać?.Z hołotą nie robi się interesów.Chcecie iść z torbami to tkwijcie u Rusa. Zwijać manele i do domu.

 4. gość. Odpowiedz

  17 grudnia 2017 w 09:52

  Zastanawia się ,zwijac manele,przestać lizać ruskiemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *