Poroszenko dziękuje Austrii

8 lutego 2018

Ukraiński prezydent, Petro bawił 8 lutego z wizytą w stolicy Austrii. Spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze.

Poroszenko podziękował Austrii za wsparcie pomysłu rozmieszczenia międzynarodowych sił rozjemczych na terytorium Donbasu.


Powiedział o tym na wspólnej konferencji ze swym austriackim odpowiednikiem Alexandrem Van der Bellenem – dowiadujemy się z ukraińskich mediów.

Ukraiński prezydent zaznaczył, że duża część dzisiejszych rozmów była poświęcona sytuacji w Donbasie.


„Jestem wdzięczny za szereg inicjatyw, począwszy od pomocy humanitarnej, po obecność austriackich specjalistów od rozminowywania, którzy umożliwiają dostęp do szkół i przedszkoli. Bardzo to doceniamy, jak również przekazała blisko 5 milionów euro pomocy dla Ukrainy” – stwierdził Poroszenko.

Wizyta miała miejsce 8 lutego 2018, z inicjatywy austriackiego prezydenta Alexandra Van der Bellena.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Poroszenko dziękuje Austrii

 1. peter Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 01:29

  Gdzies slyszale ze przy okazji spotkal sie z Firtaszem

 2. 2kbb Odpowiedz

  12 lutego 2018 w 21:44

  Poroszenko jeżeli nie zrezygnuje z korupcji i prywaty robionej kosztem narodu Ukraińskiego będzie skończony… Zbyt dużo Ukraińców przechodzi przyspieszoną edukację na w Polsce i innych krajach Zachodnich aby mafia ukraińska dalej tak swobodnie mogła sobie rządzić tym krajem….To ostatnia szansa dla Poroszenki… na zmianę swojej polityki….

 3. Arek Odpowiedz

  13 lutego 2018 w 14:22

  Poroszenko był na balu w operze wiedeńskiej i to był cel wizyty. Przy okazji wybuchł skandal bo aktywistka z ruchu Femen w charakterystyczny dla ruchu sposób walki na nagich piersiach miała wypisane POROSENKO SPIER…. podaje to za wczorajszym internetowym wydaniem BILDa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *